Użytkownicy medycznej marihuany z różnych zakątków Europy zamierzają zorganizować demonstrację nawołującą do dekryminalizacji marihuany. Masowy protest odbędzie się w Londynie przed gmachem brytyjskiego parlamentu. Akcję zainspirowała organizacja NORML.

Funkcjonująca od trzydziestu lat Krajowa organizacja na rzecz Reformy Prawa dotyczącego Marihuany (National Organisation for the Reform of Marijuana Laws – NORML) odegrała kluczową rolę w reformach na rzecz medycznej marihuany przeprowadzonych w co najmniej 17 państwach świata.

Za pośrednictwem organizowanej demonstracji aktywiści zamierzają zwrócić uwagę na liczne rozbieżność funkcjonujące w Europejskim prawie dotyczącym medycznej marihuany. Chcą unaocznić fakt, że podczas gdy obywatele niektórych państw mają otwarty dostęp do tego medykamentu, chorzy w innych krajach wciąż padają ofiarami policyjnych represji.

Osoby z państw, w których lekarze legalnie przepisują medyczną marihuanę dzięki porozumieniom z Schengen mogą posiadać marihuanę i legalnie korzystać z tego lekarstwa na terenie całej Unii Europejskiej. Liczna reprezentacja pacjentów z Holandii zamierza skorzystać z tych praw i zbiorowo konsumować marihuanę przed brytyjskim parlamentem. Pacjenci z innych krajów muszą liczyć się z ewentualnymi sankcjami grożącymi za posiadanie i używanie konopi, które przewiduje prawo brytyjskie.

Akcja ta ma ukazać rażącą niesprawiedliwość i nierówność w prawach obywateli różnych państw Unii Europejskiej. Członek założyciel NORML Chris Bovey stwierdził: „Oczywiście jest to bardzo niesprawiedliwe. Podczas gdy chorzy z Holandii mogą legalnie korzystać z konopi nawet na terytorium Wielkiej Brytanii, Brytyjczycy za to samo mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.”

NORML pokryje koszty związane z podróżą, akomodacją i wyżywieniem pacjentów z Polski, którzy zdecydują się wesprzeć demonstrację swoją obecnością.

Zapraszamy do wzięcia udziału w demonstracji! Chorzy cierpiący na udokumentowane schorzenia mogące kwalifikować się do leczenia medyczną marihuaną, którzy chcieliby wziąć udział w akcji proszeni są o pilny kontakt z Jakubem Szpakiem:

jakub.szpak@wolnekonopie.org

Wolne Konopie

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account