Projekt mający na celu zaktywizowanie oraz uświadomienie ludzi w sprawie dotyczącej nielegalności konopi i nie tylko! Staramy się nakłonić słuchaczy do szukania nowych hobby, tłumaczymy na czym polega oszustwo zwane prohibicją, promujemy młodych artystów. Dzięki obecności na naszych składankach można zaistnieć w światku głównie alternatywnych styli muzycznych. Do tej pory wydaliśmy 4 składanki nakładem wytwórni Protest Song, współpracowaliśmy przy tworzeniu składanek Grube Jointy.  Płyta powstaje w ilości 1000-2000 sztuk i jest rozdawana za darmo poprzez zaprzyjaźnionych aktywistów lub podczas naszych happeningów.  Jeśli chcesz się na niej znaleźć nagraj swoisty Protest Song, jeśli go zatwierdzimy znajdziesz się na krążku. Obejmujemy patronat nad ciekawymi projektami, nie tylko muzycznymi. Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem projektu, przesłaniem swojego utworu muzycznego, nie krepuj się i pisz na rzecznik@localhost.

 

GIBON – MIĘDZYGALAKTYCZNY ŁAŃCUCH RYMÓW LEGALIZACYJNYCH

 

 

1. PROPAGANJA 2008 SPECIAL REGGAE TUNES VOL.1

Fabryka Propaganji rządzi! Zjednoczenie przeciwko Babilonowi. Razem pod jednym szyldem PROTEST SONGa przekazują w Wasze ręce premierowe muzyczne dzieło. 14 kawałków, na których wykonawcy rozprawiają się z niesprawiedliwym traktowaniem konsumentów
konopi. Wytrawni wypalacze mikrofonów, prawdziwi wojownicy, pozbawią Was gruntu pod nogami szybciej niż holenderskie zioło. Dostajesz bez kitu za darmo nowy zajebisty produkt rapujących rastamanów. To, co najlepsze w jednym. Lekkie i płynne rytmy od lecącej z nutką sensi Mewy po twarde rozprawki z systemem Bas Tajpana, zachęcą Was do tańca i pobudzą Twoją i sąsiada wyobraźnię.
Jamajskie rytmy Sounds Of Freedom i zielona saga Love Sen-c Music z Juniorem Stressem na czele, w połączeniu z szybkimi kawałkami Antikings, Mariki, Mouse Studio i 3 R Salam, wprawią was w bojowy nastrój i uruchomią chęć wypalenia jointa na posterunku. Pod koniec krążka swoimi remixami PCP i Wayne Smitha zamiesza Selekta Sound System, który czuwa również nad brzmieniem płyty.. Zapraszamy do odsłuchów, my już sprawdziliśmy! Przy tej muzyce rośliny lepiej rosną, a humor wraca na swoje miejsce. Puść play, a następnie puść dalej!

ŚCIĄGNIJ

 

 

2.DISS NA RZĄD – PROPAGANJA 2009 VOL.2

Mamy przyjemność ogłosić internetową premierę drugiej z koleji płyty spod skrzydeł Wolnych Konopi tym razem zatytułowanej „Diss na Rząd”. Jak sama nazwa wskazuje artyści konkretnie rozprawiają się z obecną sytuacją w Polsce stworzoną przez Polityków.

Materiał na płycie zaskakuje swoją różnorodnością. 22 kawalki, na których można usłyszeć takie tuzy polskiego rapu jak Wzgórze Ya Pa 3 z Liroyem czy Hemp Gru, którzy po prostu wymiatają. Wspomagają ich pretendenci do przyszłych pucharów dźwieku tj 3oda Kru w składzie Grubson, Meter,Jot,Skorup i Bunio, których kawałek „A ty nie!”, solówka Metrowego -” Zajawka ” to po prostu Hity.”Tłum” – Majkela to swoista odezwa do narodu okraszona wstepem beatboxu Jota i Bzzzt SoundSystem. Znajdziecie tam również mega kawalon Jasnej Liryki, czyli RastaManka oraz Fotoz Muza łączących wiele czarnych styli w jeden- niepowtarzalny. Co ciekawe Maniek pokazuje się również w innym kawałku jego grupy Soundz of Freedom. Usłyszycie!? Zobaczycie! Jeszcze takiej muzy w tym temacie na polskim rynku muzycznym nie było. Znaleźć tam możecie również „mega siepacza” Basa Tajpana, czyli nową wersję legendarnego prostestu, który moim zdaniem ma prawo stać się nowym hymnem polskiej muzyki propaganjowej!

Ruderaliz nikomu szerzej nieznani zaskakują „Super Partią”, kawałkiem który pretenduje do 1 miejsca na płycie. To tylko część artystów, którzy wspomogli Propaganje. Na krążku wtórują im raperzy, którzy przeszli ostrą selekcję. 5 kawałków tj. Duszer i Gizela z wielkopolski ,Zamar z Jeleniej Góry, Wzg z Wrocławia, Zdolne Przedmiescie z Rybnika i DjDae&Moon z Wawy, którzy wykonali kawał solidnej roboty, mając do dyspozycji często sprzęt pamietający czasy Solidarności. Diss na Rząd to szeroka barwa czarnych styli; począwszy od biesiadnego Hip Hopu(„OtwartaPestka”), po ostrą nawijkę osiedlową („Zawsze na Tak!”) aż do funku („Cel Pal Pal”) czy dubstepu („Nowy Protest”). Akcent disco rapu(„Diss na sqn”) oraz sporo dzwięków reggae również służą jako mocna przyprawa do tej i tak już ostrej potrawy.

Jest to płyta dla każdego. Możesz odnaleźć tutaj cząstkę siebie a przy okazji władować w głowę mocną dawkę Propagandy!Mocna reprezentacja Śląska i ekipy z MAxFlow Records stworzyła niepowtarzalny klimat tej płyty. Dziekujemy Wam bardzo za stworzenie tego projektu. W szczegolnosci Grubsonowi i Metrowemu oraz aktywistom Hemp Army bez których Propaganja 2 nie doszłaby do skutku.

Plik zawiera kompletną wersję płyty z brakującą na CD zwrotką Skorupa oraz zmasterowanym utworem WYP3 – Co w Trawie piszczy?

 

ŚCIĄGNIJ

 

 

3. NATURALNA MOC SŁOWA – PROPAGANJA 2010 VOL.3

 

Wolne Konopie zapraszają do odsłuchania kolejnej edycji Propaganji ! “Naturalna Moc Słowa ” to tytuł najnowszej , czwartej już płyty wydanej z okazji Marszu Wyzwolenia Konopi . Krążek obfituje w różnorodność wzorowaną na wielobarwności naszego świata . Warto także wspomnieć, że najnowsza produkcja muzyczna nie stoi w tyle za poprzednimi składankami spod szyldu Prostest Song ’a, wręcz przeciwnie – z dumą proponujemy ją wam obok grona jej protest – poprzedniczek . Każdy utwór nagrany na tę płytę utrzymany jest w stylu LIVE BANDS, tj . podczas nagrywania artystom towarzyszyły żywe instrumenty . Na krążku tradycyjnie znajdziecie sporo dobrego Hip -Hopu i Reggae , choć tym razem możecie się także spodziewać innych gatunków , które zamieściliśmy na płycie w celu poszerzania horyzontów muzycznych.
Zielony prolog zapewni wam naczelny artysta Wolnych Konopi – Metrowy wraz z grupą Sari Ska. Artyści w utworze „Wolne Konopie” punkowym klimatem zachęcają by „wstać i walczyć o liść”, dla władz mają zaś zarezerwowaną przewrotną ripostę – „lepiej posadzić krzak niż nas!”. Świetny tekst i wykonanie skłania do działania, bo przecież, parafrazując artystę – choć mamy prawo do szczęścia, to jakoś nie możemy zaskarbić sobie szczęścia do prawa. Weźmy sobie więc przekaz Metrowego do serca i zróbmy coś, by nie być karanymi za nic!
Drugim trackiem na płycie jest „Zielona Planeta”, do wysłuchania o której zapraszają nas PaproDziad (Łąki łan) i Funkastic Crew. Kawałek w funkowym stylu opowiada historię spotkania policjanta i zielonego ufoludka, które jest żartobliwą alegorią typowych dialogów odbywanych na relacji przedstawiciel władzy – konsument konopi („bandziorze, wyrzutku, debilu z czółkami, twoje miejsce jest za kratami!”). Humorystyczna forma i świetny bit to połączenie doskonale nadające się do obnażania absurdalnych stereotypów, jakimi policjanci posługują w ocenie palacza konopi. Artyści jednak z nadzieją patrzą w przyszłość i, jak śpiewa Paprodziad, może kiedyś nawet przedstawiciele władzy będą musieli „zielone wielbić, kochać, szanować i nigdy nie wykpić”?
Jako trzeci na płycie śpiewają dla was stali bywalcy składanek Propaganji – tym razem pod szyldem RaggaMova panowie z Jasnej Liryki, czyli Rastamaniek i FotozMuz, oraz wspierająca ich ekipa przeniosą was w muzyczny bieg przez „zakazane pola” uciekając przed policją. W dłonie wsuną wam zerwane kwiaty Cannabis i przekonają, że „do życia natura potrzebna jednak”. Mimo broni dzierżonej przez przedstawicieli władzy jest to historia z szansą na happy end, o ile tylko uda się zmienić nieskuteczną politykę antynarkotykową. Jak zwykle z pod ich reki otrzymujemy kawałek pełen konkretnych argumentów prokonopnych. Doskonały bit, extra flow, który każdy powinien usłyszeć, więc pozwól by i twoje głośniki wypełniły okrzyki: „Sadzić! Palić! Zalegalizować!”
„Free Legal Ganja” Jimmiego Spliffa to czwarta pozycja na krążku. Pod tym pseudonimem ukrywa się Robert Brylewski, członek Brygady Kryzys i zarazem jeden z najstarszych aktywistów Wolnych Konopi. Prosty ale składny i dosadny poziom przekazania myśli to wizytówka Roberta. Utwór ten to jedyna propozycja
Prostest Song’u w języku angielskim, choć artysta pozostał przy polskim patriotycznym akcencie. Uzyskany w ten sposób efekt przypomina nagrywki sprzed lat. Niezależnie od tego, w jakim miejscu będziecie wysłuchiwać utworu Jimmiego, to przeniesie on was na ocean luzu i czilautu, przypominając przy okazji otoczeniu, że naszym celem jest „free legal ganja in a Poland”.
Jako piąta ekipa pochwalą się swymi muzycznymi umiejętnościami chłopaki z Natural Dread Killaz. Energetyczne, lekko dancehallowe rytmy przyprowadzą was prosto pod mury Babilonu i pozwolą wam obserwować jak puszczają go z dymem! Nawijacze jednak nie porzucą was samych na Bliskim Wschodzie, gdyż najbardziej zależy im, byście tłumnie odwiedzili Marsz Wyzwolenia Konopi i manifestowali swoje poglądy razem z nimi. Nie mam wątpliwości, że po tym gorącym zaproszeniu ze strony dreadowców do maszerowania zjawicie się tłumnie w roku 2011! Rapa pam!
Jeżeli po NDK zostało jeszcze cokolwiek z murów Babilonu to Drive-by z pewnością zrównają ten teren z ziemią! Radykalna i kontrowersyjna forma przekazu prosto z Rybnika, dosadne teksty, ciężkie metalowe brzmienie i rap z piekła rodem. Niech więc cała Polska zrobi wraz z nimi hałas, a wy, Drodzy Słuchacze, zapamiętajcie za tą kapelą, że wasze życie to wasza sprawa i wy macie o nie zadbać! Ten kawałek powoduje, że ta płyta jest wyjątkowo barwną składanką. Czy słyszeliście legendarnego Johna Holta w „Police in helicopter”?
Siódma pozycja na płycie przypomni wam nastrój tego popularnego wśród palaczy szlagieru. A może nie obca jest wam uprawa na outdoor’ze? Lucky Loosers z kawałkiem „Holykoper” na pewno uspokoją wasze nerwy, jeżeli obawiacie się namierzenia policyjnym helikopterem waszej zielonej uprawy. Jeśli jednak nie zostaliście growerami i tak miło będzie wam posłuchać tych melodyjnych rytmów. Chłopaki z Lucky Loosers prezentują wam czillautowy klimat, rezygnując z broni na rzecz cannabis. Lecz mimo spokoju miejmy się na baczności, bo przecież ‘nie wiadomo jeszcze co sprawiedliwość na nas znajdzie”.
PaproDziad i Funkastic Crew powracają z kolejnym kawałkiem na pozycji ósmej. Miło ich ponownie gościć gdyż, jak sami przyznają w utworze „Zulica” – „legalizacja ma w nich kibica”. Utwór ten ma nieco biesiadny styl, przyjemny dla ucha, a tematy w nim poruszane mają status „pilne” .Chodzi tu m.in. o zanieczyszczoną ganje, która w obecnych czasach bardzo często gości w płucach palaczy. Lecz aby zmienić ten fakt użytkownicy też muszą zrobić ruch w tym kierunku. Więc i ty Przyjacielu „czuwaj, by zły staff nie zalał świata”.
Ekipa z Pali Się w dziewiątym utworze na „Naturalnej Mocy Słowa” opowie wam o buncie policjantów, którzy już ‘nie chcą robić na boku, po kryjomu jarać jointów’. Ta trochę rzadziej spotykana forma, w której policjanci też padają ofiarą polskiego prawa, z pewnością zyska sobie sympatyków. Dobrze, ze Pali Się przypomnieli, że wszyscy jesteśmy ludźmi. Najbardziej uradowani owym kawałkiem będą fani reggae, choć każdy, kto chce „walczyć o swoje” odnajdzie tu przyjemność poczucia zrozumienia dla własnych idei November Project każdego słuchacza przeniesie prosto na farmę, gdzie właśnie panuję wielka taneczna impreza.
Jeżeli lubisz muzyczną zabawę słowem z pewnością docenisz z jaką łatwością i lekkością autorzy „moomen” bawią się formą i treścią. Jest to kawałek z typu tych, które to automatycznie przyklejają uśmiech na twarzy, niezależnie od tego czy już dopaliłeś jointa, właśnie go smażysz lub dopiero szukasz takiej możliwości. „Bo gdy ją żuję, że żyję czuję”- śpiewa artysta. Więc podkręć głośniki na max i poczuj to razem z nimi!
Jeżeli gryzą was frustracje i niesprawiedliwości prawa to z pomocą chłopaków z Geto Blasta & Jura Sound skręćcie z nich jointa. Jeżeli wierzyć autorom utworu „Propaganja 2010” „najsłodsza sensi uwolni wtedy waszą dusze z uwięzi”. Chyba warto chociaż spróbować, nie?
Inne rady tych składów również z pewnością przydadzą się odbiorcom płyty. Artyści nakłaniają do świadomości i myślenia, bo przecież „prawda niekoniecznie jest tam gdzie wielu”. Jeżeli dalej nie jesteście przekonani do utworu numer jedenaście, to ja zapytam za muzykami – „czy za piwo się zamyka? Bo za zioło tak… coś mi umyka”. Więc nie pozwólcie żeby umknęła wam ta lekko teatralna perełka finiszująca wokalną cześć płyty.
„Naturalną Moc Słowa” wieńczy instrumentalny utwór „Smyrna”. Drum Freaks & Wallis Buchanan poczęstują was orientalnymi smakami które towarzyszą ganji w sytuacji, gdy nie potrzeba już żadnych słów. Jest to sativa i indica w najczystszej muzycznie formie. Jeżeli posiadasz dobrą fajkę wodną to ułóż się wygodnie w fotelu, odpal ją i rozkoszuj się przyjemnością słuchania rytmów „Smyrnej”. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że ten kawałek nagrany został w gdańskim kościele. I pomyśleć, że do czegoś konstruktywnego przydały się wreszcie mury katolickiej instytucji.
„Naturalna Moc Słowa” jest jednym z projektów Wolnych Konopi poprzez które staramy się szerzyć świadomość wśród konsumentów konopi oraz niepalących obywateli świata. Znajdziesz na niej zarówno lekkie, melodyjne nuty, ostre brzmienia, trochę punk’u i ska, lecz ten mix gatunkowy nie jest dziełem przypadku – ma ona uniwersalny wydźwięk, który powinien każdemu, choćby w części, przypaść do gustu. Całemu temu małemu chaosowi przyświeca zaś jedna idea – muzyka i ganja tak samo łączy ludzi, niezależnie od tego, jakiego rodzaju dźwięki i gatunki marihuany są najbliższe sercu i płucu. Liczymy, iż kolejne składanki będą utrzymane na podobnym poziomie i przyciągną jeszcze większą rzeszę słuchaczy.
YOU TUBE NMS

 

ŚCIĄGNIJ

 

 

 

4. HARWEST-PROPAGANJA 2012 VOL.4

 

Harwest to kolejna składanka wolno-konopna, która swoją zawartością zmusza słuchacza do refleksji nad sensem życia w kraju nad Wisłą! Jest kontynuacją poprzednich wydawnictw tj. Propaganja 2008, Diss na Rząd, Naturalna Moc Słowa. Harwest to kolejny projekt, który ma na celu uświadomienie zagubionego w Świecie młodego człowieka o jego prawach, które mu przysługują w walce z bezdusznym systemem, ma zachęcić do brania udziału w akcjach organizowanych przez Wolne Konopie. Artyści starają się tłumaczyć słuchaczowi zawiły system polityki narkotykowej, który zastał przychodząc na Świat. Krążek utrzymany jest głównie w świecie hip hopowym, jednak możemy tam również usłyszeć mieszankę różnych styli muzycznych od dub stepu(„Sadzić,Palić,Zalegalizować”) przez elektronikę(„Oczy Biorących”) do reggae („Dranie”), czy nu-metal („Oda do zakazu”),   W „Intro” oraz „Nielegalnej Uprawie Rapu” możemy usłyszeć ponownie podziemny, uliczny skład aktywistów Wolnych Konopi – „Wrocławskie Zoo Gada” , znani nam z „Diss na Rząd” – ponownie dają nam przykład klasycznego rapowania na bicie dotykającym głębokich czeluści produkcji hip-hopowej – made by Dj DEA. Jest to jeden kawałek podzielony na dwie części na różnych podkładach!  Jest to danie dla hardcorowców ulicznych, którzy na pewno nie zawiodą się smakiem!  „Panie Władzo” to drugi numer na płycie i przykład klasycznego rapu, na którym usłyszymy HK Rufijoka oraz Dijesa. Są zwycięzcami konkursu na nawijkę pod „legalny bit 1″ z naszej drugiej składanki i na Harweście prezentujemy ten numer. Utwór traktuje o policjantach i ich pracy, która często opiera się na nadużywaniu władzy wobec palacza i bezsensie obowiązującego prawa. Kolejny numer” Na Wyjebce” to opowieść z życia typowego palacza Ganji i jego chęci pozyskania szczęścia i spokoju poprzez zmianę ustawy. Zielony Kwiat – przestrzegają nas przed tym co się w Polsce dzieje, brak tolerancji, wszechobecny konserwatyzm utrudnia dążenie do celu ale zaznaczają również, że jest promyk nadziei! „Pierdol Detoxy 3” to kolaboracja śląskich nawijaczy i szczecińskiego rapera. To już 3 numer zapoczątkowany przez HK Rufijoka. Numer wskazuje iż uzależnienie marihuanowe jest nikłe i bierze się bardziej z przyzwyczajenia niż wpływu zielonej używki na organizm.  Piąty numer „Dla Was od Nas” to kawałek dla tych, których dotknęły już macki systemu i zostali skazani na karę za posiadanie lub palenie marihuany. Wielu dopiero wtedy przekonuje się w jakim bezsensie żyją. Szóstym numerem jest „Niepamięć” – utwór, który w doskonałej  formie opowiada o tym iż niewłaściwa konsumpcja może spowodować zapominanie o najważniejszych rzeczach w życiu codziennym. My też przestrzegamy abyście mieli się na baczności jeśli chcecie palić ziele od rana do nocy! Na recenzję reszty kawałków musicie poczekać lub po prostu ściągnąć płytę i ocenić samemu!

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚCIĄGNIJ

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
  1. autor

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content