Pomoc Prawna

Jeśli masz problem prawny w związku z marihuaną zgłoś się do Nas. Stworzyliśmy „Zespół Pomocy Prawnej i Redukcji Szkód” Wolnych Konopi! Wystarczy, że napiszesz pod email: PRAWNIK@WOLNEKONOPIE.PL załączając zeskanowane dokumenty otrzymane podczas zatrzymania oraz opiszesz w sposób kompletny twoją sprawę.  Zaznaczamy, iż pomagamy oskarżonym w sprawie handlu, uprawy, bądź posiadania tylko i wyłącznie marihuany. Jest to pomoc darmowa poprzez udzielanie informacji z zakresu prawa karnego poprzez E-mail bądź telefon. Jeżeli twoja sprawa jest bardziej skomplikowana nasz prawnik poradzi ci naszego adwokata, który postara się pomóc ci w zaistniałej sytuacji. Będzie cię reprezentował w Sądzie i Prokuraturze.

Zadaniem Rzecznika Praw Osób Uzależnionych oraz Zespołu Pomocy Prawnej i Redukcji Szkód jest:

 1. monitorowanie wszelkich przejawów dyskryminacji użytkowników konopi. Z własnego doświadczenia i znanych nam historii opowiedzianych przez osoby używające marihuany wiemy że łamanie praw człowieka dokonywane jest w każdym obszarze życia społecznego:

  • służba zdrowia: dyskryminacja i szykany przez obsługę ostrych dyżurów i pogotowia w sytuacjach kiedy szczególnie narażone jest życie – „to narkoman, zostawcie go”, „chciał, to ma za swoje”;

  • miejsce pracy: szykany doprowadzające do rozwiązania umowy o pracę (przykład pacjenta medycznej marihuany, bądź aresztowanego za posiadanie konopi),

  • policja: przesłuchania podczas bycia pod wpływem używki, nieuzasadnione użycie siły, brak szacunku i poszanowania godności uzależnionego, zmuszanie do przyznania się karze.

 2. powiadomienie programów substytucyjnych oraz ośrodków terapeutycznych o tym, że mogą/powinny zgłaszać rzecznikowi wszystkie przypadki aresztowań pacjentów tych instytucji,

 3. monitorowanie AŚ i ZK w związku z osadzaniem pacjentów i użytkowników marihuany.

 4. Udzielanie bezpłatnych porad prawnych oraz sporządzanie pism procesowych osobom mającym problemy lub pytania prawne związane z używaniem substancji psychoaktywnych. Obsługa prawna w ramach działalności Rzecznika jest oferowana przez  doktora prawnika w ramach Zespołu Pomocy Prawnej i Redukcji Szkód.

Baw się ostrożnie!

Jeżeli w związku z uzależnieniem, posiadaniem czy używaniem nielegalnych substancji Twoje prawa zostały naruszone przez organy wymiaru sprawiedliwości, jeżeli spotkałeś się z brutalnością policji, służby więziennej lub jeżeli doświadczyłeś poniżającego traktowania w kontakcie ze służbą zdrowia czy placówkami terapeutycznymi napisz niezwłocznie skargę do Rzecznika Praw Osób Uzależnionych – rzecznik@politykanarkotykowa.com oraz do nas prawnik@wolnekonopie.pl. Opisz nam swój przypadek, a my za Twoją zgodą zajmiemy się nim. Przypadki, które nie trafią do postępowania prokuratorskiego posłużą do tworzenia dokumentacji pomocnej w działaniach na rzecz zmiany prawa czy eliminacji niewłaściwych praktyk.

Adw. Stelios Alewras zapewnia profesjonalną pomoc prawną osobom mającym do czynienia z substancjami psychoaktywnymi, aby chronić ich prawa i minimalizować grożące im konsekwencje karne.

Adw. Stelios Alewras współpracuje ze Stowarzyszeniem Wolne Konopie od 2011 roku. Prawem narkotykowym zajmował się jeszcze na studiach, broniąc pracy magisterskiej pod tytułem „Problematyka kryminalizacji substancji psychoaktywnych – podejście wielopłaszczyznowe” w katedrze teorii i filozofii prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Po studiach, w szczególności w trakcie aplikacji adwokackiej, wspierał działaczy stowarzyszenia w sprawach narkotykowych, reprezentując ich przed sądami powszechnymi i sporządzając pisma procesowe.

Obecnie wykonuje zawód adwokata, specjalizując się w prowadzeniu spraw narkotykowych (o posiadanie, udzielanie, uprawę i zbiór, wytwarzanie, zbywanie i nabywanie, wprowadzanie do obrotu, przywóz, wywóz, przewóz, prowadzenie pojazdu stanie po użyciu i w stanie pod wpływem środków odurzających itd.). Posiada szeroką wiedzę teoretyczną w zakresie procedury karnej, popartą wieloletnim doświadczeniem praktycznym zdobytym w trakcie czynności w jednostkach Policji i Prokuratury.

Adw. Stelios Alewras w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem udziela nieodpłatnych porad prawnych drogą mailową. W przypadku, gdy sprawa wymaga osobistego udziału obrońcy, adw. Stelios Alewras świadczy usługę odpłatnie, jako ustanowiony obrońca do całego postępowania lub do poszczególnych jego czynności (udział w przesłuchaniu podejrzanego i świadków, udział w innych czynnościach śledztwa, sporządzenie wniosku o umorzenie, sporządzanie wniosków dowodowych, zażaleń, apelacji i innych pism procesowych).

 • W celu umówienia konsultacji z adw. Steliosem Alewrasem należy wcześniej ustalić termin spotkania pod numerem +48 794 607 877. Konsultacja jest odpłatna.

 

 • Darmowa konsultacja odbywa się tylko poprzez e-mail: prawnik@wolnekonopie.org

 

Adw. Stelios Alewras świadczy usługi klientom na terenie całej Polski.

Dane teleadresowe:

Kancelaria Adwokacka Adwokat Stelios Alewras

ul. Lustrzana 11
01-342 Warszawa
stelios.alewras@adwokatura.pl
+ 48 794 607 877

Kancelaria czynna w godzinach: 10:00-18:00

Blog: www.nawlasnyuzytek.com

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content