30 gramów i 3 krzaki oraz amnestia dla skazanych to propozycja odważna ale realna, traktująca prawo z sensem, chociaż i tak mocno ograniczona przez panującą w naszym kraju hipokryzję i narkofobię. Projekt złożony w Sejmie rękoma posłów Twojego Ruchu i Ruchu Palikota.

Projekt regulujący medyczną marihuanę w ustawodawstwie polskim autorstwa Jędrzeja Sadowskiego.

 

Projekt regulujący zastosowanie marihuany w medycynie, który obowiązuje obecnie w ustawodawstwie polskim. Pierwotnie był to projekt Wolnych Konopi (ten wyżej), który złożył Piotr Liroy-Marzec. Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło tę inicjatywę. Jednak pod presją nacisku społeczeństwa, aktywistów, części lekarzy i polityków oraz pacjentów i ich opiekunów na jego podstawie stworzyło swój „własny” naszymi rękoma (sic!). Najogólniej rzecz biorąc projekt ten jest mocno ograniczony w porównaniu do oryginału i niestety pozostawia wiele nierozwiązanych problemów.  Podczas głosowania w Sejmie projekt ten jako jeden z nielicznych uzyskał niemal jednogłośne poparcie wszystkich stron politycznego sporu (przeciwko byli Beata Kempa i Zbigniew Ziobro, którzy smażyć się będą za to w piekle).

 

Projekt ustawy regulującej substancje odurzające, który obecnie obowiązuje w Polsce. W założeniu miał przeciwdziałać narkomanii, w końcowym efekcie promuje ją. Przestarzały projekt, który nie ma nic wspólnego z logiką.  Napisany przez ludzi nie mających pojęcia o problemie narkomanii. Wprowadzony pod presją USA, Kościoła oraz lokalnego nacisku rodziców narkomanów używających kompotu (polskiej heroiny) w końcówce lat 90. Ustawa ta odpowiedzialna jest za gorsze w skutkach tragedie ludzkie niż samo zażywanie substancji psychoaktywnych. Obecnie po wielu nowelizacjach mamy do czynienia z olbrzymim bublem, który karze więzieniem ludzi za używanie, produkcję i handel miękkimi środkami odurzającymi, a karą administracyjną użytkowników, producentów i handlarzy twardymi środkami.

Nowelizacja, pod którą zbierane będą podpisy w ramach Inicjatywy 100 tys. podpisów.

Eksperyment społeczny zaproponowany przez Inicjatywę Wolne Konopie premierowi oraz min.zdrowia w latach 2011-2013.

 

Nowelizacja, którą złożył Przemysław Zawadzki w formie petycji oraz Wolne Konopie jako projekt poselski.

https://wolnekonopie.org/wp-content/uploads/2024/05/uzasadnienie-projekt-15.docx

https://wolnekonopie.org/wp-content/uploads/2024/05/ustawa-uzasadnienie-30.docx

https://wolnekonopie.org/wp-content/uploads/2024/05/Wytyczne-Prokuratora-Generalnego.docx

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content