LEKARZE

Lista lekarzy, którzy zostali przeszkoleni z zakresu stosowania preparatów z medycznej marihuany. Na mapie znajdziecie adresy ich gabinetów lekarskich.

APTEKI

Punkty apteczne, które w swojej ofercie posiadają medyczną marihuanę, oraz preparaty z niej uzyskane. W aptekach tych można zrealizować receptę na medyczną marihuanę.

PUNKT INFORMACJI KONOPNEJ

PIK to ogólnopolski punkt informacyjny, w którym można zaczerpnąć rzetelnych informacji dotyczących medycznego zastosowania konopi. Udzielamy bezpłatnego wsparcia informacyjnego dla pacjentów, szczególnie onkologicznych i neurologicznych, ich opiekunów oraz wszystkich osób zainteresowanych medyczną marihuaną.
Doświadczenie naszych praktyków pozwala udzielić najważniejszych informacji, rozwiać wątpliwości oraz edukować w zakresie spodziewanych efektów stosowania i przebiegu leczenia preparatami na bazie konopi. Uzyskane informacje nie zastąpią jednak profesjonalnej porady lekarskiej.

BEZPŁATNE
» spotkania informacyjne
» porady
» wymiana doświadczeń

CANDIS to indywidualny, krótkoterminowy program terapeutyczny dla osób mających problemy z powodu używania marihuany lub haszyszu. W programie mogą uczestniczyć osoby powyżej 16 roku życia, które chciałyby ograniczyć lub zrezygnować z używania konopi.

Program obejmuje z reguły 10 sesji trwających 90 min. każda, które realizowane są  w ciągu od 2 do 3 miesięcy i mają charakter indywidualnych rozmów z terapeutą. Terapia jest bezpłatna.

Program CANDIS jest wdrażany w Polsce przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii we współpracy z Centralnym Instytutem Zdrowia Psychicznego Uniwersytetu Heidelberga w Mannheim i Uniwersytetem Technicznym w  Dreźnie.

Skuteczność programu CANDIS została potwierdzona w badaniach ewaluacyjnych prowadzonych przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie.

Zajęcia w ramach terapii prowadzone są przez certyfikowanych specjalistów terapii uzależnień, którzy odbyli dodatkowo profesjonalne szkolenia uprawniające ich do prowadzenia programu Candis.

Podejście teoretyczne programu wykorzystuje metody o udokumentowanej w badaniach  naukowych skuteczności. Są to: dialog motywujący opracowany przez  amerykańskich psychologów Rollnick’a i Millera oraz koncepcje behawioralno – poznawcze.

Dialog motywujący to bardziej  filozofia pracy z pacjentem niż metoda terapii. W dialogu motywującym  pacjent traktowany jest podmiotowo, a rola terapeuty polega na  wzmocnieniu w pacjencie gotowości do zmiany oraz rozpoznaniu  jego zasobów psychicznych i społecznych.

Metody behawioralno – poznawcze odwołują się do założenia, że w uzależnieniu od substancji psychoaktywnych istotną rolę odgrywa proces ,,uczenia się”. Dlatego w terapii ważne jest aby osoba rozpoznała te mechanizmy, które w jej przypadku doprowadziły do uzależnienia oraz nabyła umiejętności radzenia sobie z problemami w sposób inny, nie wymagający sięgania po substancje psychoaktywne.

Cele terapii

  • rozpoznanie swoich problemów związanych z używaniem konopi,

  • zaakceptowanie terapii i regularne uczestniczenie w leczeniu,

  • dążenie do abstynencji, lub redukcji używania jako najważniejszego celu leczenia,

  • całkowite zaprzestanie lub ograniczenie używania konopi,

  • pozostawanie w abstynencji przy zastosowaniu działań profilaktycznych zapobiegających nawrotom,

  • nauczenie się adekwatnego i skutecznego rozwiązywania problemów psychologicznych i społecznych.

Akceptowalnym celem jest zatem zarówno abstynencja, jak i ograniczenie używania marihuany czy innych przetworów konopi.

Odwiedź

Program wczesnej interwencji skierowany do osób w wieku 13-19 lat, które eksperymentują lub używają szkodliwie substancji psychoaktywnych (narkotyki, alkohol, tzw. dopalacze) i doświadczają związanych z tym problemów.  Program nie jest przeznaczony dla osób używających heroiny lub  uzależnionych od narkotyków. Program ma formę krótkich warsztatów prowadzonych z wykorzystaniem podejścia dialogu motywującego.

Odwiedź

Jesteś pacjentem, który ma wskazania do leczenia się Cannabis i masz problem z otrzymaniem recepty? Nie martw się. Współpracujemy z lekarzami i przychodniami specjalizującymi się w leczeniu medyczną marihuaną. Możemy pomóc ci ją uzyskać, a na dodatek nie musisz wychodzić z domu. Wizyta odbywa się on-line.

Wystarczy, że spełnisz poniższe warunki:

  • Przygotuj historię leczenia choroby lub papier świadczący o diagnozie jednostki chorobowej.
  • Przygotuj swój numer pesel
  • Wypełnij formularz
  • Zainstaluj aplikację Whatsup na swoim telefonie
  • Zgłoś chęć odbycia wizyty pisząc pod adres:  pomocmedyczna@wolnekonopie.org
  • Postępuj zgodnie z zaleceniami.

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content