Śmiało, skontaktuj się z nami!

 • Sprawy dotyczące stowarzyszenia – rzecznik@wolnekonopie.pl, +48 535 085 333
 • Pomoc prawna – prawnik@wolnekonopie.pl
 • Pomoc medyczna – /pomoc-medyczna/
 • Sklep – sklep@wolnekonopie.pl
  tel: +48 534 432 593 (od godz. 9 do godz. 17)
 • Doradztwo – /uprawa-konopi/
 • Więcej – /faq/

Aby skontaktować się z nami bezpośrednio użyj formularza kontaktowego lub w pilnych przypadkach zadzwoń pod numer +48 884 007 891 (Prezes Stowarzyszenia Andrzej Dołecki).

Andrzej Dołecki

 • Animator kultury, aktywista
 • andrzej.dolecki@wolnekonopie.pl
 • tel: +48 884 007 891
 • funkcja: Prezes, rzecznik prasowy

Jeden z najstarszych działaczy wśród prolegalizacyjnych aktywistów. Jego aktywizm zaczął się jeszcze w Kanabie (pierwszy ruch prolegalizacyjny w Polsce, z którego to powstały dzielnie walczące do dnia dzisiejszego Wolne Konopie). Planista działań ulicznych oraz politycznych. Co roku angażuje się w organizowanie manifestacji w Polsce – Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie i cały czas wspiera wszystkie pro legalizacyjne akcje w kraju. Doradza i daje otuchy ludziom złapanym przez policje za posiadanie ,,suszu koloru zielonego” sam będąc nie raz zatrzymanym za ten sam paragraf czy walkę o wolną konopie. Wykazał się wiele razy jako organizator imprez kulturalnych począwszy od offowych teatrów po wielotysięczne imprezy jak Wisłostrada. Jest człowiekiem walczącym dla idei, najchętniej oddałby wszystko innym. Pomaga wszystkim, których spotka na swojej drodze. Jest najzwyczajniej w świecie dobrym człowiekiem!


Jakub Gajewski

 • Architekt krajobrazu, aktywista, 
 • jakub.gajewski@wolnekonopie.pl
 • tel.: +48535 085 333
 • funkcja : Wiceprezes

Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie uzyskując tytuł inżyniera. Z zawodu jest architektem krajobrazu, ogrodnikiem i miłośnikiem roślin. Działalność aktywistyczną zaczynał w Kanabie. Czołowy aktywista i jeden z założycieli Stowarzyszenia Wolne Konopie. Związany z „zakazanym owocem” od 15 roku życia (ur. 1982 r.). Obserwując w młodości wszechobecny alkoholizm w otaczającym go świecie nie rozumiał dlaczego ta przyjazna człowiekowi roślina jest zakazana a alkohol, który tworzy patologie i niszczy zdrowie można kupić na każdym rogu. Szukając odpowiedzi na to pytanie podporządkował sobie życie wokół konopi. Odpowiedź znalazł dość szybko i zrozumiał, że prohibicja to złe rozwiązanie i działanie niepoparte racjonalnymi argumentami. Odpowiedzialny za koordynację Wolnych Konopi w sieci i budowanie struktur organizacji. W Inicjatywie pełni rolę bufora, gasi konflikty i szuka kompromisów, łączy kontakty interpersonalne. Aktywista często nadający pęd ruchowi oraz skryba Inicjatywy. Współtwórca i organizator wielu projektów  m.in. Gazet, Sklepów, Płyt muzycznych, Marszy Wyzwolenia Konopi, Otwartej Pestki, Wolne Konopie w Sejmie i wielu innych. Wolontariusz, od zawsze działał dla idei legalizacji pomagając przy tym wielu poszkodowanym po drodze. Większość życia poświęcił na studiowanie tematu konopi i uświadamiania ludzi w tym zakresie. Reprezentant Ruchu w mediach oraz uczestnik debat o polityce narkotykowej. Wydał opracowanie o perspektywach rozwoju upraw konopi siewnych w Polsce.  Praktykował w Instytucie Włókien Naturalnych pod okiem profesor Lidii Grabowskiej.

Jędrzej Sadowski

Działania interwencyjne w zakresie procedury karnej i pomocy uzależnionym. Wsparcie rodzin i osób bliskich. Reprezentacja procesowa we wszystkich postępowaniach, porady, pomoc penitencjarna. Monitoring funkcjonowania instytucji realizujących zadania z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Współpracujemy z najlepszymi prawnikami i terapeutami na terenie całego kraju.

 

Przemysław  Ratowicz

 • aktywista
 • email: przemyslaw.ratowicz@wolnekonopie.pl
 • tel.: brak
 • Social Media

Aktywista Wolnych Konopi od 2007 roku, wcześniej degustator konopi i poczciwy rolnik. W latach 2005-2009 działacz propaganjowy na terenie Dolnego śląska. W 2009r. podczas Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie – więzień polityczny.  Organizator lekcji wychowawczych na temat wolnych konopi w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie.  Współorganizator i koordynator Marszów Wyzwolenia Konopi oraz współorganizator pikników wolno-konopnych we Wrocławiu oraz samozwańczych akcji ulicznych. Rewolucjonista i idealista. Znawca kultury konopnej w Polsce i na Świecie. Zawsze stawia ideę przed szereg.

 

Przemysław Jasiński

 • aktywista, student
 • email: przemyslaw.jasinski@wolnekonopie.pl
 • dział handlowy

Czynny aktywista od ponad 5 lat, współorganizator MWK oraz przedstawiciel sklepu Wolnych Konopi. Zawsze pomocny, służy radą i wiedzą, którą zdobywał na licznych konferencjach i festiwalach. Idealista – całą pracę poświęca temu, by ludzie mieli możliwość wyboru – nie tylko w kwestiach marihuany.
Prywatnie student 2 stopnia na kierunku Ekonomia uczelni SGGW w Warszawie. Życiowe motto – “Do more, talk less!”

 

Oliwia „Zosia” Czerwczak

 • email: oliwia.czerwczak@wolnekonopie.pl
 • dział marketingowy

Wieloletnia aktywistka na rzecz legalizacji marihuany, współorganizatorka Marszy oraz happeningów. Od 2010 roku członek Stowarzyszenia Wolne Konopie. Ukończyła studia na kierunku pedagogika i resocjalizacja na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalistka ds. terapii oraz uzależnień. Przez wiele lat poszerzała swoją wiedzę biorąc udział w licznych seminariach oraz szkoleniach poświęconych tej problematyce. Propaguje popularyzację mnogiego wykorzystania konopi w medycynie oraz przemyśle. Wieloletnia działalność, wiedza oraz doświadczenie sprawia, że osiągnęła status specjalistki w zakresie wykorzystywania konopi przez kobiety.

 

Bartosz „Metrowy” Medyński

Naczelny bard Inicjatywy.  Twórca szlagierów wolnej konopi m.in.  „Aktywacja”, ‚Wolne Konopie”, „Zajawka”, „Grube Lolo”. Kooperuje z najwyższą półką artystów. Jest członkiem bliskiemu naszemu sercu zespołu 3oda Kru. Bardzo utalentowany raper, który ostatnio wydał swoją pierwszą płytę „De Doors – Dziennik z podróży w miejscu” za którą otrzymał doskonałe recenzje. Właściciel wytwórni Wolnych Konopi – Protest Song, gdzie wydaje muzykę i pomaga innym raperom. Ma misję, którą skrupulatnie wypełnia – przemyca prawdę do jak najszerszej publiczności.

 

Mariusz Żak

Przedsiębiorca, plantator i przetwórca konopny, społecznik, aktywista.

 • e-mail: mariusz.zak@wolnekonopie.pl
 • telefon: 535-650-470
 • Specjalista d/s konopi przemysłowych.

Człowiek dobrej woli i konopny rzemieślnik z pasją do natury, współtworzący rynek konopi przemysłowych w Polsce od 2014r. Podążający za lepszą jakością życia, dlatego też związał się z konopiami. Współzałożyciel konopnego brandu La Planta, prelegent konopny, uczestnik wielu manifestacji pro obywatelskich i aktywista Wolne Konopie. Udział w projekcie WK – konopie przemysłowe, dla niego jest społeczną misją, wartej wszelkich poświęceń, dla zachowania w Polsce I na świecie najwyższych standardów jakościowych w branży konopnej oraz w finalnym produkcie konopnym.

 

Mikołaj Janus

 • e-mail: mikolaj.janus@wolnekonopie.pl
 • telefon: 882-107-351
 • region: Kraków

Z inicjatywą związany od przeszło 4 lat, uczestnik wielu manifestacji, happeningów oraz konferencji naukowych. Organizator MWK 2015 oraz konferencji „Konopie Leczą” w Krakowie – współorganizator Marszy oraz happeningów w latach 2010-2012. Od lat zaangażowany w walkę o racjonalną politykę narkotykową. Prywatnie student jednej z krakowskich uczelni.

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2019  -  "Made on blunt." -  underground.