Użytkownicy medycznej marihuany z różnych zakątków Europy zamierzają zorganizować demonstrację nawołującą do dekryminalizacji marihuany. Masowy protest odbędzie się w Londynie przed gmachem brytyjskiego parlamentu. Akcję zainspirowała organizacja NORML.

Funkcjonująca od trzydziestu lat Krajowa organizacja na rzecz Reformy Prawa dotyczącego Marihuany (National Organisation for the Reform of Marijuana Laws – NORML) odegrała kluczową rolę w reformach na rzecz medycznej marihuany przeprowadzonych w co najmniej 17 państwach świata.

Za pośrednictwem organizowanej demonstracji aktywiści zamierzają zwrócić uwagę na liczne rozbieżność funkcjonujące w Europejskim prawie dotyczącym medycznej marihuany. Chcą unaocznić fakt, że podczas gdy obywatele niektórych państw mają otwarty dostęp do tego medykamentu, chorzy w innych krajach wciąż padają ofiarami policyjnych represji.

Osoby z państw, w których lekarze legalnie przepisują medyczną marihuanę dzięki porozumieniom z Schengen mogą posiadać marihuanę i legalnie korzystać z tego lekarstwa na terenie całej Unii Europejskiej. Liczna reprezentacja pacjentów z Holandii zamierza skorzystać z tych praw i zbiorowo konsumować marihuanę przed brytyjskim parlamentem. Pacjenci z innych krajów muszą liczyć się z ewentualnymi sankcjami grożącymi za posiadanie i używanie konopi, które przewiduje prawo brytyjskie.

Akcja ta ma ukazać rażącą niesprawiedliwość i nierówność w prawach obywateli różnych państw Unii Europejskiej. Członek założyciel NORML Chris Bovey stwierdził: „Oczywiście jest to bardzo niesprawiedliwe. Podczas gdy chorzy z Holandii mogą legalnie korzystać z konopi nawet na terytorium Wielkiej Brytanii, Brytyjczycy za to samo mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.”

NORML pokryje koszty związane z podróżą, akomodacją i wyżywieniem pacjentów z Polski, którzy zdecydują się wesprzeć demonstrację swoją obecnością.

Zapraszamy do wzięcia udziału w demonstracji! Chorzy cierpiący na udokumentowane schorzenia mogące kwalifikować się do leczenia medyczną marihuaną, którzy chcieliby wziąć udział w akcji proszeni są o pilny kontakt z Jakubem Szpakiem:

jakub.szpak@localhost

Wolne Konopie

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content