Andrzej Dołecki

  • Animator kultury, aktywista
  • andrzej.dolecki@localhost
  • tel: 884 007 891
  • funkcja: Prezes, rzecznik prasowy

Jeden z najstarszych działaczy wśród prolegalizacyjnych aktywistów. Jego aktywizm zaczął się jeszcze w Kanabie (pierwszy ruch  w Polsce, z którego to powstały dzielnie walczące do dnia dzisiejszego Wolne Konopie). Planista działań ulicznych oraz politycznych. Co roku angażuje się w organizowanie manifestacji w Polsce – Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie i cały czas wspiera wszystkie pro legalizacyjne akcje w kraju. Wykazał się wiele razy jako organizator imprez kulturalnych począwszy od offowych teatrów po wielotysięczne imprezy jak Wisłostrada. Udziela się w mediach. Doradza i daje otuchy ludziom złapanym przez policje za posiadanie ,,suszu koloru zielonego” sam będąc nie raz zatrzymanym za ten sam paragraf czy społeczną działalność. Uniewinniony w głośnym procesie karnym, w którym udowodnił, że funkcjonariusze Policji sfingowali wobec niego zarzuty. Państwo z tego względu wypłaciło mu odszkodowanie, a Andrzej niedługo po tym został posłem na Sejm RP VII kadencji.

 

 

Jakub Gajewski

  • Architekt krajobrazu, aktywista, 
  • jakub.gajewski@localhost
  • tel.: 691 177 782
  • funkcja : Wiceprezes

Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie uzyskując tytuł inżyniera. Jest architektem krajobrazu, ogrodnikiem i miłośnikiem roślin. Działalność aktywistyczną zaczynał w Kanabie. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Wolne Konopie i Koalicji Medycznej Marihuany. Obserwując w młodości wszechobecny alkoholizm w otaczającym go świecie nie rozumiał dlaczego ta przyjazna człowiekowi roślina jest zakazana a alkohol, który tworzy patologie i niszczy zdrowie można kupić na każdym rogu. Szukając odpowiedzi na to pytanie podporządkował sobie życie wokół konopi. Odpowiedź znalazł dość szybko i zrozumiał, że prohibicja to złe rozwiązanie i działanie niepoparte racjonalnymi argumentami. Odpowiedzialny za koordynację Wolnych Konopi w sieci. W Inicjatywie pełni rolę bufora, gasi konflikty i szuka kompromisów, łączy kontakty interpersonalne. Aktywista często nadający pęd ruchowi. Współtwórca i organizator wielu projektów  m.in. szeregu konferencji o konopiach, gazet, sklepów, płyt muzycznych, Marszy Wyzwolenia Konopi, Otwartej Pestki, działań politycznych i wielu innych. Od zawsze działał dla idei legalizacji pomagając przy tym wielu poszkodowanym po drodze. Większość życia poświęcił na studiowanie tematu konopi i uświadamiania ludzi w tym zakresie. Reprezentant ruchu w mediach oraz uczestnik debat o polityce narkotykowej. Prowadzi wykłady na temat uprawy marihuany pod kątem uzyskania z niej leków. Wydał opracowanie o perspektywach rozwoju upraw konopi siewnych w Polsce.  Praktykował w Instytucie Włókien Naturalnych pod okiem profesor Lidii Grabowskiej. W Stowarzyszeniu zajmuje się również działką dotyczącą medycznej marihuany.

Jędrzej Sadowski

  • prawnik, aktywista
  • funkcja: wiceprezes

Twórca projektów tj. ustawa dopuszczająca powstanie Konopnych Klubów Społecznych, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii Koalicji Medycznej Marihuany, poradnika prawnego konsumenta „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?”,  oraz kilku innych aktów prawnych Wolnych Konopi dotyczących regulacji  marihuany m.in „30 gramów i 3 krzaki”. Do Wolnych Konopi dołączył po głośnej na całą Polskę akcji zaniesienia suszu w postaci marihuany na lokalny komisariat. Było to jedne z pierwszych umorzeń postępowania w Polsce dotyczących posiadania marihuany. W ten sposób pokazał obywatelom, że mimo tak represyjnej ustawy można wyjść z tej batalii obronną ręką.

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content