W tym roku wraz z ekipą aktywistów Wolnych Konopi postanowiliśmy odwiedzić festiwale odbywające się w Polsce. Gdzieniegdzie rozstawić stoisko, tudzież odbyć piesze patrole, rozdając materiały informacyjne, rozmawiając z aktualnymi bądź potencjalnymi palaczami o m.in. ewentualnych konsekwencjach używania konopi, zawiłościach polskiego prawa, czy agitując również o poparcie rozwiązań, jakie proponujemy. Nie raz, nie dwa towarzyszył nam prawnik czy psycholog. Promujemy między innymi program specjalnie przeszkolonych do tego celu terapeutów pomagający osobom, którzy nie potrafią sobie poradzić z uzależnieniem, dodam, że jest to około 3% palaczy marihuany. Program o nazwie Candis jest naszym zdaniem jedynym rozsąkwadratdnym rozwiązaniem w Polsce dla osób problematycznych, a co najważniejsze ma największy procent wyleczeń z uzależnień od marihuany. Żaden katolicki, państwowy czy prywatny program nie ma szans równać się z sukcesem, jakim w Europie cieszy się ta inicjatywa.

Nasi przedstawiciele odwiedzili takie imprezy jak: Woodstock, Ostróda, One Love Festiwal, a pojawimy się również na Hip Hop Kempie oraz Bielawie.

Reggae Most, impreza organizowana przez Miasto Wadowice, zainteresował nas również między innymi z powodów miejscowej działalności Mateusza Klinowskiego, eksperta w dziedzinie prawa i polityki narkotykowej. Postanowiliśmy wspólnie zorganizować pogadankę z młodzieżą, która będzie zainteresowana otrzymaniem niezbędnych informacji m.in. z zakresu prawa czy leczenia uzależnień. Informacji takich często próżno szukać w domach, urzędach, kościołach oraz szkołach.

Jednak dzisiaj na portalu www.wadowice24.pl pojawiła się ewidentnie stronnicza opinia oczerniająca Nas i zakazująca Nam uczestnictwa w tym festiwalu. Opinia wykazująca braki w racjonalnym rozumowaniu, o braku podstawowych zasad moralności nie wspomnę. Tekst wskazujący na brak wiedzy o otaczającym Świecie, o ignorancji w sprawach ważnych dla społeczeństwa, wreszcie o dążeniu do zachowania za wszelką cenę władzy.

Na portalu, będącym swoistym „strażnikiem” burmistrza Wadowic, zostało popełnione kolejne medialne przestępstwo, w którym na ziarnku prawdy zbudowano stek kłamstw i obrzydliwych insynuacji. Oprócz normalnej już nagonki na Mateusza Klinowskiego, obrzucono błotem również naszego prezesa prawda zginieAndrzeja Doleckiego i zasugerowano, że zajmował się handlem narkotykami. Raptem tydzień temu Andrzej został całkowicie oczyszczony z zarzutów, co nie oznacza „umorzenia z braku dowodów”  jest to stwierdzenie o zupełnym braku winy i jakichkolwiek podejrzeń wobec jego osoby. Sprawa okazała się typowym politycznym przekrętem, wskazującym na wrogość systemu do obywatela ale o tym nie wspomniano.

Jest tam wiele innych nieprawdziwych sugestii tworzonych na potrzeby brudnej polityki, których nie skomentuję, sama forma i wydźwięk tekstu wskazuje na manipulacje i stronniczość. Zagrywek takich chwyta się chyląca ku otchłani władza Wadowic, która nie ugnie się przed niczym aby tylko zachować berło w swoich rękach, władza, która niesie na barkach imię tak ważnego dla większości społeczeństwa papieża Jana Pawła II.

Jeżeli oficjalnie miasto zakaże nam zgromadzenia, które zgłosiliśmy zgodnie z prawem przypadającemu każdemu obywatelowi i nie kolidując z niczym i z nikim wbrew temu co napisano na owym portalu, będzie to porażka demokracji i oznaka reżimu i układów, jakie w Polsce panują. Muzyka reggae i tak przemyci swój i nasz przekaz, bo w przeciwieństwie do opinii władz miasta Wadowice ma dużo wspólnego z rośliną, jaką są konopie – o czym świadczą chociażby nazwy zespołów, które to miasto zaprosiło i trzeba być totalnym ignorantem, aby tego nie zauważyć, wręcz mówić, że jest inaczej. Jestem oburzony takim postępowaniem, ale cóż mogę powiedzieć. Jest jak zwykle i jednak śmiech mnie ogarnia…

P.S.

Autor w tekście siedmiokrotnie użył słowa „konopie”. Poszczęściło mu się, ciekawe jakby musiał napisać słowo  „konopi”. Postawiłby wtedy jedno czy dwa i? A wy ? ;).

Jakub Gajewski

TEKST PORTALU WADOWICE24.PL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content