Jednym z głównych argumentów przeciwników legalizacji konopi jest to, że może to zachęcić nastolatków do powszechnego korzystania z marihuany. Jednakże naukowcy z Columbia University udowadniają, że wprowadzenie regulacji prawnych odnośnie konopi nie powoduje wzrostu spożycia u nieletnich i niepełnoletnich.

Podczas, gdy kilka stanów oraz państw rozważa wprowadzenie ustawodawstwa regulującego zarówno medyczne, jak i rekreacyjne wykorzystanie marihuany, wielu wyborców zastanawia czy spożycie u młodzieży wzrośnie. Przeciwnicy legalizacji twierdzą, że uregulowanie kwestii konopi w medycynie daje jasny sygnał młodym ludziom, że społeczeństwo akceptuje potencjalną szkodliwość marihuany, jaka może wynikać z nadużywania.

Jednakże, praktycznie wszystkie badania dotyczące skutków legalizacji konopi wykazały „brak wzrostu lub nawet spadek spożycia marihuany u młodzieży”, włączając w to najnowsze badania opublikowane w marcowym numerze International Journal of Drug Policy (03/2016)

Badania przeprowadzane przez Melanie M. Wall oraz jej zespół z Columbia University miały sprawdzić rewelacyjne doniesienia przedstawione przez Lisę Stolzenberg oraz jej zespół badawczy z Florida Internatonal Univeristy w 2015 roku.

Badania Stolzenberg bazowały na danych z Narodowej nnkiety na temat używania narkotyków w gospodarstwach domowych (US National Survey on Drug Use in Households). Wnioski były następujące: „Wdrożenie przepisów regulujących wykorzystanie marihuany w medycynie może spowoduje wzrost spożycia produktów konopnych wśród młodzieży. Ekspertyzy zostały opublikowane we wcześniejszym numerze International Journal of Drug Policy.

Zespół Wall zmotywowany do tego, aby zdementować doniesienia Stolzenberg rozpoczął studium przy użyciu tych samych metod, co poprzednicy. Doszli do wniosku, że młodzież spożywa więcej marihuany w krajach, gdzie jest to legalne, lecz to nie regulacje prawne odpowiadają za ten stan rzeczy.

 “Zapewniliśmy replikację badań Stolzenberg, a następnie zaprezentowaliśmy wyniki, które demonstrują, że poprzednie studium bazowało na różnicach pomiędzy stanami, które zalegalizowały medyczną marihuanę, a tymi, które czynią roślinę nielegalną. Tymczasem powinniśmy skupić się na różnicach pomiędzy sytuacją w danym stanie przed i po wprowadzeniem legalizacji.”

Hall pisze w raporcie opublikowanych w International Journal of Drug Policy (03/2016), że gdy dane zostały oparte na sytuacji przed i po wprowadzeniu legalizacji to „nie odnaleziono żadnego dowodu na wzrost spożycia marihuany u młodzieży, spowodowanego legislacją medycznej marihuany.”

Obawy odnośnie większego spożycia konopi indyjskiej u młodzieży po legalizacji medycznej marihuany są kompletnie bezpodstawne

Ustalenia zespołu z Columbia University nie są zaskakujące. Wnioski są podobne do tych, które były przedstawiane w poprzednich studiach, które nie odnajdywały żadnych korelacji pomiędzy wprowadzaniem ustaw regulujących użytkowanie medycznej marihuany, a wzrostem spożycia suszu z konopi wśród młodzieży.

Ostatnie takie badania pochodzą z Lancet Psychiatry (06/2015), a konkluzja z nich pochodząca jest następująca: “Nasze kompleksowe badania nie wykazały żadnych dowodów na wpływ legalizacji medycznej marihuany na wzrost spożycia marihuany u młodzieży. Nie wykazano żadnych różnic w roku, ani też po dwóch latach od legalizacji.”

Od 1993 roku, 23 stany oraz Waszyngton D.C. wprowadziły ustawy regulujące zastosowanie medycznej marihuany. Legalizacja oczekiwana jest w całym kraju, w 2016 roku funkcjonują aktywne kampanie zrzeszające tysiące aktywistów. W kilku kolejnych stanach kwestia konopi będzie przegłosowywana przez obywateli już podczas listopadowych wyborów.

Źródło: medicalm

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content