Sprzedaż detaliczna konopi wiąże się ze spadkiem spożycia alkoholu, papierosów i leków przeciwbólowych przez młodych dorosłych, zgodnie z danymi opublikowanymi w Journal of Adolescent Health .

Naukowcy z University of Washington ocenili trendy dotyczące używania alkoholu, nikotyny i leków przeciwbólowych bez recepty wśród kohorty ponad 12 500 młodych dorosłych (w wieku od 18 do 25 lat) w stanie Waszyngton po legalizacji używania konopi indyjskich przez dorosłych.

Poinformowali: „Wbrew obawom o skutki uboczne, wdrożenie zalegalizowanej niemedycznej marihuany zbiegło się w czasie ze spadkiem spożycia alkoholu i papierosów oraz nadużywania środków przeciwbólowych”. Naukowcy odkryli, że rozpowszechnienie e-papierosów w ciągu ostatniego miesiąca zwiększyło się po legalizacji.

Autorzy podsumowali: „Nasze odkrycia stanowią dowód na to, że legalizacja niemedycznych konopi indyjskich nie doprowadziła do dramatycznego wzrostu spożycia alkoholu, papierosów i opioidów bez recepty. … Ustalenia wskazują, że najbardziej krytyczne obawy dotyczące zdrowia publicznego związane z legalizacją konopi indyjskich i ewolucją zalegalizowanych rynków konopi mogą dotyczyć używania konopi indyjskich i związanych z tym konsekwencji”.

Komentując wyniki badania, zastępca dyrektora NORML Paul Armentano powiedział: „Dane z rzeczywistych stanów legalizacyjnych kwestionują od dawna twierdzenia, że ​​konopie indyjskie są swego rodzaju  „bramą” . W rzeczywistości w wielu przypadkach regulacja konopi wiąże się ze  zmniejszonym stosowaniem  innych substancji, w tym wielu leków na receptę ”.

Liczne wcześniejsze badania, w tym te przeprowadzone przez The RAND Corporation i  Narodową Akademię Nauk , kwestionowały tak zwaną „teorię bramy” —  konkludując: „Marihuana nie ma żadnego wpływu na inicjację twardych narkotyków”. 

Według amerykańskiego  sondażu przeprowadzonego  przez YouGov.com, większość Amerykanów nie zgadza się już z poglądem, że „używanie marihuany prowadzi do używania twardych narkotyków”.

Badanie: Trendy w używaniu alkoholu, papierosów, e-papierosów i leków przeciwbólowych bez recepty wśród młodych dorosłych po legalizacji niemedycznej marihuany w stanie Waszyngton.

Pełny tekst w źródle

Źródło: Journal Of Adolescent Health

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content