Lista prozdrowotnego wykorzystania konopi zdaje się nie mieć końca. Z roślin pozyskujemy susz, ekstrakty, olej, czy nasiona, które stosować można na wiele sposobów. Surowe soki konopne to mało jeszcze znana w Polsce metoda stosowania tej niezwykłej rośliny. Trend ten został rozpropagowany w Stanach przez dr. Williama Courtneya – specjalisty od diety konopnej.

Jakie zalety ma picie soku z konopi?

Jak się okazuje spożywanie surowych części konopi samodzielnie lub pod postacią soków ma bardzo korzystny wpływ na organizm człowieka. W surowych konopiach znajduje się bogactwo kwasów kannabinoidowych (THCA, CBDA). To najlepsze rozwiązanie szczególnie dla tych, którym zależy na dostarczeniu dobrze wchłanialnej dawki kannabinoidów. Pijąc lub jedząc konopie w pełni korzystamy z ich dobroczynnego, leczniczego działania – jednocześnie podana doustnie w surowej postaci ma bardzo słabe właściwości psychoaktywne.

Jak spożywać surowe konopie?

Jadalne są wszystkie części rośliny. Liście możemy dodać do sałatki, pozostałe części rośliny świetnie sprawdzą się jako dodatek do warzywnych i owocowych koktajli. Śmiało możemy eksperymentować w kuchni i dodawać części surowych konopi do różnych dań, jednak najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na spożycie surowej konopi jest zrobienie soku. W tym celu możemy skorzystać np. z sokowirówki.

 

Ważne! Jeśli chcemy uniknąć psychoaktywnego działania konopi musimy pamiętać, aby nie podgrzewać przygotowanej potrawy/soku, gdyż podnoszenie temperatury doprowadza do przekształcenia postaci kwasowej THCA do psychoaktywnego THC.

W przypadku jakich schorzeń warto sięgnąć po surowy sok konopny?

Dostarczanie kannabinoidów do organizmu może pomóc w walce z takimi dolegliwościami jak między innymi:

 • przewlekłe stany zapalne,
 • nudności,
 • stany lękowe,
 • depresja,
 • nowotwory,
 • padaczka.

Przekonała się o tym m.in. Kristen Peskuski, która dzięki regularnemu piciu soków z konopi wyleczyła szereg zdiagnozowanych u niech schorzeń takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty czy endometrioza.

 

Zapraszamy do obejrzenia 15 minutowego materiału, który przedstawia przypadek Kirsten!

 

ŹRÓDŁO: MEDYCZNAMARIHUANA.COM

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
2 komentarze
 1. żwirekimuchomorek 2 lata temu

  słyszałem o soku ale nigdy nie robiłem, trzeba będzie sprawdzić

 2. Mohammed Ahmed 6 lat temu

  Nie wiedziałem, że możemy zrobić sok z rośliny konopi. Dzięki za tą informację

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content