Współpodawanie THC i terpenu D-limonenu wiąże się ze zmniejszeniem odczuwania niepokoju, według danych opublikowanych w czasopiśmie „Drug and Alcohol Dependence”.

Badacze z Uniwersytetu Johna Hopkinsa ocenili wpływ D-limonenu na subiektywne efekty THC u 20 zdrowych ochotników. (D-limonen to terpen powszechnie występujący w wielu owocach cytrusowych i jest jednym z bardziej obfitych terpenów w konopiach.)

Uczestnicy, którzy wdychali D-limonen jednocześnie z THC, zgłaszali „znacząco zmniejszone” uczucia niepokoju i paranoi w porównaniu do tych, którzy wdychali sam THC. Inhalacja większych ilości D-limonenu była związana z bardziej wyraźnymi efektami.

„D-limonen zmniejszał efekty lękowe wywołane przez THC w sposób zależny od dawki,” – poinformowali autorzy badania. Jego współpodawanie nie wpłynęło na żadne inne efekty THC.

Autorzy badania doszli do wniosku: „D-limonen selektywnie łagodził anksjogenne efekty wywołane przez THC, co sugeruje, że ten terpenoid mógłby zwiększyć indeks terapeutyczny THC. Przyszłe badania powinny określić, czy ten efekt dotyczy również doustnych form dawkowania i ocenić interakcje pomiędzy innymi terpenoidami lub kannabinoidami konopi i THC.”

Badania opublikowane w zeszłym roku w czasopiśmie „Biochemical Pharmacology” ustaliły, że niektóre terpeny – w tym borneol, geraniol, limonen, linalol, ocymen, sabinen i terpineol – modulują aktywność THC na receptorze CB1. Autorzy tego badania doszli do wniosku:

„Użycie wybranych terpenów może umożliwić zmniejszenie dawki THC w niektórych terapiach, co w rezultacie może zminimalizować niekorzystne skutki związane z THC. Pozwoliłoby to również na dostosowanie leczenia do bardziej wrażliwych populacji, takich jak dzieci i osoby starsze. Wzbogacenie preparatu wybranymi terpenami może pozwolić na dostosowanie składu do indywidualnych potrzeb oraz do zmian zachodzących podczas chronicznego stosowania, na przykład na potrzeby dnia w porównaniu z potrzebami na czas snu.”

Polecamy linię odmian Wolnych Konopi, które mają dużą zawartość Limonenu.

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content