Santander, Hiszpania: używanie marihuany wiąże się z utrzymującym się wpływem na masę ciała i metabolizm, w tym niższym wskaźnikiem masy ciała (BMI) i niższym ogólnym poziomem cholesterolu, zgodnie z wynikami trzyletnich badań opublikowanych w The Journal of Psychopharmacology .

Hiszpańscy naukowcy ocenili związek pomiędzy konopiami indyjskimi a masą ciała w okresie trzech lat w kohorcie 510 osób. Uczestnicy badania zostali sklasyfikowani jako „kontynuatorzy – użytkownicy przewlekli”, „nie-kontynuatorzy – uzytkownicy, którzy zaprzestali używania” i „nie-użytkownicy”.

Na początku badania użytkownicy konopi prezentowali „niższą wagę ciała, wskaźnik masy ciała, cholesterol całkowity i cholesterol lipoproteinowy o niskiej gęstości w porównaniu do nie-użytkowników” – stwierdzili badacze. Różnice w wadze, BMI i LDL pozostawały stałe w ciągu trzech lat wśród osób, które nadal spożywały konopie indyjskie. Natomiast ci pacjenci, którzy zaprzestali używania konopi indyjskich w trakcie badania „wykazywali wyższy wzrost masy ciała, wskaźnika masy ciała i stosunku lipoprotein o dużej gęstości triglicerydów niż” nieużytkownicy „i” kontynuatorzy „.

Autorzy podsumowali: „Możemy zatem interpretować, że spożycie konopi ma ochronny wpływ na metabolizm, co znajduje odzwierciedlenie w warunkach klinicznych”.

Wyniki badania są zgodne z wieloma wcześniejszymi badaniami – takimi jak tutaj , tutaj i tutaj – czyli ustaleniem, że historia stosowania marihuany wiąże się z mniejszą częstością występowania otyłości, wysokiego poziomu cholesterolu i cukrzycy.

Źródło: NORML

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content