Santander, Hiszpania: używanie marihuany wiąże się z utrzymującym się wpływem na masę ciała i metabolizm, w tym niższym wskaźnikiem masy ciała (BMI) i niższym ogólnym poziomem cholesterolu, zgodnie z wynikami trzyletnich badań opublikowanych w The Journal of Psychopharmacology .

Hiszpańscy naukowcy ocenili związek pomiędzy konopiami indyjskimi a masą ciała w okresie trzech lat w kohorcie 510 osób. Uczestnicy badania zostali sklasyfikowani jako “kontynuatorzy – użytkownicy przewlekli”, “nie-kontynuatorzy – uzytkownicy, którzy zaprzestali używania” i “nie-użytkownicy”.

Na początku badania użytkownicy konopi prezentowali “niższą wagę ciała, wskaźnik masy ciała, cholesterol całkowity i cholesterol lipoproteinowy o niskiej gęstości w porównaniu do nie-użytkowników” – stwierdzili badacze. Różnice w wadze, BMI i LDL pozostawały stałe w ciągu trzech lat wśród osób, które nadal spożywały konopie indyjskie. Natomiast ci pacjenci, którzy zaprzestali używania konopi indyjskich w trakcie badania “wykazywali wyższy wzrost masy ciała, wskaźnika masy ciała i stosunku lipoprotein o dużej gęstości triglicerydów niż” nieużytkownicy “i” kontynuatorzy “.

Autorzy podsumowali: “Możemy zatem interpretować, że spożycie konopi ma ochronny wpływ na metabolizm, co znajduje odzwierciedlenie w warunkach klinicznych”.

Wyniki badania są zgodne z wieloma wcześniejszymi badaniami – takimi jak tutaj , tutaj i tutaj – czyli ustaleniem, że historia stosowania marihuany wiąże się z mniejszą częstością występowania otyłości, wysokiego poziomu cholesterolu i cukrzycy.

Źródło: NORML

Jakub Gajewski
Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content