W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję na temat dostępności i skuteczności redukcji szkód. Zostaną podjęte tematy racjonalnej polityki narkotykowej, problem narkomanii oraz HIV/AIDS.

ZAPROSZENIE:

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt.

“Dostępność i skuteczność serwisów redukcji szkód – Wytyczne ECDC i EMCDDA dot. zapobiegania i nadzoru nad chorobami zakaźnymi wśród osób używających narkotyków drogą injekcyjną i ich przełożenie na Polskę.”
Konferencja odbędzie się we wtorek, 26 czerwca br. od 09:30 do 17:00 w Villi Foksal, ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

Konferencja jest współorganizowana przez:

· UNAIDS
· Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA)
· Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii
· Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny
· Global Drug Policy Program (GDPp), Open Society Foundations

we współpracy z:
Krajowym Centrum ds. AIDS; Towarzystwem Naukowym Zagrozeń Cywylizacyjnych i Zdrowia Publicznego; Fundacji Redukcji Szkód; Społecznym Komitetem ds. AIDS; Polską Siecią Polityki Narkotykowej i ze Stowarzyszeniem JUMP’93.

Udział w konferencji jest bezpłatny. W trakcie jej trwania przewidziana jest przerwa na lunch.

Jednocześnie informujemy o możliwości zwrotu kosztów przejazdu na podstawie biletow albo rachunku za benzynę (do kwoty 120zł).

Uprzejmie prosimy o pilne potwierdzenie uczestnictwa w konferencji drogą mailową (Marynia Thun – mthun@hfhrpol.waw.pl) oraz o udostępnienie i rozesłanie informacji na temat konferencji do jaknajszerszego grona osób zainteresowanych.

Więcej informacji poniżej,

zapraszamy!

— — — — — —

Celem konferencji jest poprowadzenie dyskusji między departamentami rządowymi, służbami zdrowia i organizacjami pozarządowymi czynnymi (także pośrednio) w obszarze polityki narkotykowej, redukcji szkód i HIV/AIDS.
· Poranną dyskusję rozpoczną Alison Crocket z UNAIDS i Dagmar Hedrich EMCDDA. Podczas gdy EMCDDA skupia się na Europie a UNAIDS ma światowy mandat, obie instytucje są zgodne, że redukcja szkód jest skuteczną filozofią zapobiegania HIV. Jakie są niezbędne elementy i skala skutecznych strategii redukcji szkód? – W dyskusji panelowej wezmą udział przedstawiciele z Krajowego Biura ds Przciwdzialania Narkomanii, z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, z Krajowego Centrum ds. AIDS oraz z Fundacji Redukcji Szkód. Prowadzenie – Kasia Malinowska-Sempruch, dyrektor GDPp.
· Popołudniowa dyskusja będzie miała charakter nieformalny i interaktywny. Uczestnicy konferencji wezmą udział w grupach roboczych by wspólnie omówić syutację w Polsce i opracować wytyczne.
· Ostatnia część konferencji będzie poświęcona otwartej debacie wśród wszystkich uczestników.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Marynia Thun

+48 515 665 815
mthun@hfhrpol.waw.pl
Global Drug Policy Program, Open Society Foundations
c/o Helsińska Fundacja Praw Człowieka
ul. Zgody 11
00-018 Warszawa

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content