Turcja zezwoliła uprawę konopi indyjskiej w 19 prowincjach, aby rozprawić się z nielegalną produkcją marihuany. Rozwiązanie zostało wprowadzone zgodnie z nowymi przepisami Ministerstwa Żywności, Rolnictwa i Hodowli.

Założenia zatytułowane „Konopie. Uprawa i kontrola rozporządzeń” zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym pod koniec września. Nowe regulacje pozwolą na uprawę konopi przez podmioty wybrane przez Ministerstwo w celach medycznych oraz naukowych.

Wedle przepisów, rolnicy muszą uzyskać rządowe zezwolenie na plantację konopi. Licencje wydawane będą na okres 3 lat, raportuje czasopismo The Hurriyet. Potencjalni plantatorzy muszą przedstawić dokumenty, zaświadczające o tym, że w przeszłości nie było się zaangażowanym w nielegalne uprawy lub karanym za posiadanie czy używanie marihuany.

Urzędnicy z Ministerstwa będą odwiedzać pola konopi w każdy miesiąc przed zebraniem żniw. Ponadto będą monitorować plantacje pod względem jakichkolwiek oznak nielegalnej działalności, donosi T24 News. Rozporządzenie nakazuje, aby rolnicy pozbywali się wszystkich części roślin po okresie zbiorów, aby zapobiec dystrybucji suszu, jako środka psychoaktywnego.

Wybrane regiony to: Amasya, Antalya, Bartın, Burdur, Çorum, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Malatya, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak, Yozgat oraz Zonguldak. Ministerstwo zastrzega sobie prawo do przyznania licencji na uprawę także w innych prowincjach, jeśli produkcja będzie w celach stricte medycznych.

Konsumpcja Cannabis w celach rekreacyjnych pozostaje nielegalna. Posiadanie lub nabycie nielegalnej substancji może grozić wyrokiem do 2 lat więzienia. Sprzedaż i zaopatrywanie w nielegalne substancje zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10, zaś nielicencjonowana uprawa lub przemyt grozi karą minimalnie 10 lat więzienia.

Źródło: Independent.co.uk

40-cannabis-in-Turkey_4K

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account