KOMUNIKAT PRASOWY | WHO ECDD # 41 

Najświeższe informacje: WHO wykreśla medyczne konopie z tabeli IV po 60 latach.

Genewa, Szwajcaria, 31 stycznia 2019.

Po raz pierwszy odkąd konopie indyjskie zostały włączone do traktatu antynarkotykowego dotyczącego jednolitej konwencji zaktualizowano ich status. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jedyna upoważniona do tego agencja, oficjalnie oceniła wszystkie dostępne dowody i wydała naukowe zalecenia dotyczące wartości terapeutycznej i szkodliwości związanych z Cannabis sativa L.

Bardzo pozytywny wynik wyraźnie potwierdza medyczne zastosowania konopi indyjskich i kannabinoidów, ponownie integruje je z farmakopeami, wyrównuje szkody i de facto uchyla stanowisko WHO z 1954 r., zgodnie z którym „należy podjąć wysiłki zmierzające do wykreślenia konopi indyjskich ze wszystkich legalnych praktyk medycznych . „

Takie posunięcie jest poważnym przełomem w międzynarodowej polityce dotyczącej konopi indyjskich i wyraźnym zwycięstwem dowodów nad polityką. Zmiana ta będzie miała wpływ globalny, a reformy inspirowane będą na szczeblu każdego kraju. Wiele krajów polega na harmonogramach i zaleceniach tego traktatu: nowe zmiany będą miały na nie bezpośredni wpływ. Kraje, które się uznają te traktaty (w tym Polska) złagodzą je w swoich reformach. Ponadto inne organizacje międzynarodowe, takie jak INCB (Międzynarodowa Rada ds. Kontroli Narkotyków), będą teraz wydawały wytyczne dla krajów oraz monitorować dostęp do konopi indyjskich i ich dostępność w swoich systemach opieki zdrowotnej na całym świecie. Ich następny raport, który jest spodziewany w lutym da bardziej szczegółowy wgląd w ich nowe stanowisko.

53 Kraje ONZ jeszcze muszą zatwierdzić w głosowaniu te zalecenia WHO, zmieniając harmonogramy jednolitej konwencji. Głosowanie zaplanowane jest na marzec 2019 r., ale jest całkiem możliwe, że dwumiesięczne opóźnienie w publikacji wyników odroczy głosowanie do marca 2020 r.

Organizacja FAAAT „Think & DO Thank” była siłą napędową podczas tego procesu i służyła stała na straży, aby zapewnić niezależność, obiektywność i kompleksowość tej oceny.

WHO wykazało wielką determinację we wprowadzeniu tych zaleceń: teraz należy je zrozumieć, uszanować i zacząć wdrażać.

Ten międzynarodowy harmonogram zaproponowany przez WHO zapewnia wysoce uproszczoną i znormalizowaną kontrolę międzynarodową, a także większą możliwość zapewnienia krajom legalnego i bezpiecznego dostępu do zastosowań medycznych i badań w sposób pragmatyczny, spójny i sprzyjający prawom. Ta wyjątkowość konopi powinna umożliwić innym programom realizowanym przez ONZ bardziej angażować się w konopie i kannabinoidy.

Michael Krawitz (globalny doradca ds. Polityki, FAAAT), „Dziś WHO przeszła długą drogę w kierunku wykreślenia tego błędnego zapisu. Nadszedł czas, abyśmy wszyscy poparli zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i zapewnić, aby polityka nie podcięła skrzydeł nauce. Dziękuję ekspertom WHO za ich pracę i dziękuję za konsekwentną obronę medycznych potrzeb naszego świata.”

Kenzi Riboulet-Zemouli (szef działu badań, FAAAT), „To najlepsza wiadomość, jaka mogła ogłosić WHO. To dopiero początek cyklu prozdrowotnego dla międzynarodowej polityki dotyczącej konopi indyjskich”

ŹRÓDŁO: FAAAT

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
2 komentarze
 1. autor

  […] Michael Krawitz (globalny doradca ds. Polityki, FAAAT), “Dziś WHO przeszła długą drogę w kierunku wykreślenia tego błędnego zapisu. Nadszedł czas, abyśmy wszyscy poparli zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i zapewnić, aby polityka nie podcięła skrzydeł nauce. Dziękuję ekspertom WHO za ich pracę i dziękuję za konsekwentną obronę medycznych potrzeb naszego świata.” – czytamy na stronie Wolnych Konopi. […]

 2. autor

  […] I tak 31 stycznia 2019 roku w Genewie w Szwajcarii WHO wykreśliło konopie medyczne z tabeli IV, w której znajdują się substancje szkodliwe. Przełom nastąpił po 60 latach. Więcej informacji tutaj. […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content