Wpływ legalizacji marihuany w Polsce

Rząd Macedonii Północnej rozważa dopuszczenie rekreacyjnego używania marihuany w kawiarniach i miejscach gościnnych w stolicy, Skopje, a także w innych miejscach turystycznych, takich jak Ochryda, które jest typowo turystycznym miastem leżącym nad jeziorem, powiedział premier Zoran Zaev.

„Chodzi o to, aby zezwolić na spożywanie marihuany w kawiarniach, zarówno w istniejących, jak i nowych, a także w miejscach turystycznych, w tym w Skopje, jeśli będą przestrzegać one ustalonych wcześniej standardów, takich jak na przykład źródło pochodzenia” – powiedział Zaev Deutsche Welle .

Dodał, że rząd przewiduje ścisłą regulację w tej sferze, biorąc za przykład Amsterdam w Holandii.

Premier powiedział, że jest to część zaplanowanego przez rząd pakietu działań mających na celu pobudzenie gospodarki, która mocno ucierpiała na skutek kryzysu zdrowotnego wywołanego przez COVID.

Zaev, który w ciągu ostatnich dwóch lat obiecał publiczną debatę w tej sprawie, ostrzegł, że jego socjaldemokratyczny rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, i podkreśla, że ​​jeśli większość odmówi, jest gotów wycofać się, jednak nikt tego się nie spodziewa.

Macedonia Północna zezwoliła na sprzedaż marihuany do celów leczniczych w aptekach od 2016 roku, kiedy u władzy był prawicowy rząd kierowany przez VMRO DPMNE.

Od tego czasu producenci marihuany zaczęli działać legalnie. Nie brakowało jednak głosów krytyki ze strony niektórych organizacji pozarządowych popierających marihuanę, że prawo zostało ukształtowane tak, aby zakazać małym przedsiębiorcom wchodzenia na rynek i pozwolić na zyski tylko większym inwestorom.

Jednak kraj nie dokonał pełnej dekryminalizacji używania konopi indyjskich.

Minister sprawiedliwości Bojan Maricic powiedział w czwartek, że to dobrze, że rozpoczęła się publiczna debata na temat pełnej dekryminalizacji, w której eksperci i przedstawiciele sektora pozarządowego powinni dzielić się opiniami.

„Regulacja jakości w tym obszarze może przynieść krajowi szereg korzyści, takich jak regulacja handlu marihuaną, ograniczenie przestępczości i oczywiście korzyści ekonomiczne, głównie w turystyce i hotelarstwie” – powiedział Maricic.

W innym miejscu w regionie Chorwacja na początku tego roku przygotowała projekt ustawy o całkowitej legalizacji konopi indyjskich do celów leczniczych i rekreacyjnych. Projekt jest obecnie w fazie debaty publicznej.

Balkan Insider

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content