Dorota Gudaniec jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce osób związanych z medyczną marihuaną. Zwana ,,matką medycznej marihuany’’ pani Dorota jest czynną aktywistką i założycielką Fundacji Krok Po Kroku, która działa na rzecz pomocy niepełnosprawnym i chorym dzieciom, a także propaguje wiedzę na temat zastosowania konopi w medycynie.

Z inicjatywy fundacji oraz Koalicji Medycznej Marihuany w maju, we Wrocławiu odbyła się pierwsza w Polsce, Międzynarodowa Konferencja Konopie w teorii i praktyce. To właśnie tam mieliśmy okazję porozmawiać z panią Dorotą, której syn jest leczony za pomocą medycznej marihuany. Sześcioletni Max jest jednym z czwórki dzieci państwa Gudaniec. U przedwcześnie urodzonego chłopca zdiagnozowano zespół Downa, niedługo potem pojawiły się pierwsze napady padaczkowe.

Zespół Westa – niezwykle ciężka w leczeniu forma padaczki powodował, że Max cierpiał na niemal nieustające napady, które uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie i rozwój. Napadów dziennie było nawet kilkaset. Chłopiec poddawany był leczeniu farmakologicznemu, które nie przynosiło oczekiwanych rezultatów, a stan Maxa ulegał pogorszeniu. W pewnym momencie życie małego pacjenta wisiało na włosku. To właśnie wtedy z pomocą zjawił się dr. Bachański, który wprowadził rodziców Maxa w świat medycznej marihuany.

Od 28 września 2014 – czyli od momentu podania pierwszej, legalnej dawki medycznej marihuany, stan chłopca uległ niesamowitej zmianie. Jak Max czuje się dziś? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, w którym pani Dorota opowiada o historii choroby i aktualnym stanie zdrowia swojego syna.

Zapraszamy do subskrybowania naszego nowego kanału Medyczna Marihuana TV – wywiady, specjaliści, pacjenci, relacje z wydarzeń i wiele, wiele więcej! Bądźcie na bieżąco!

ŹRÓDŁO: MEDYCZNAMARIHUANA.COM

Jakub Gajewski
Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account