Nie są w nią ślepo zapatrzeni. Wolne Konopie tworzą także ludzie, którzy nigdy nie palili marihuany. Dlaczego domagają się jej legalizacji? – sprawdziła Karolina Kołodziejczyk

– Małymi kroczkami zaczynamy budować struktury Wolnych Konopi w Kotlinie Kłodzkiej. Będą punkty informacyjne, spontaniczne akcje i happeningi, a także plakatowanie miast – wymienia Przemysław Ratowicz, aktywista Wolnych Konopi z powiatu kłodzkiego. Stowarzyszenie chce nie tylko zliberalizować ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, ale także zmienić podejście ludzi do narkotyków.

– Wszystko w nadmiarze szkodzi. Chodzi o to, że ludzi karze się za posiadanie narkotyków, a nie o to chodzi, bo kiedy ktoś jest uzależniony to potrzebuje pomocy. To jest problem medyczny, a nie sprawa kryminalna – wyjaśnia Ratowicz. W strukturach jego organizacji działa nawet rzecznik praw osób uzależnionych.

Pomaga tym, którzy zostali ukarani za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Wolne Konopie mają także swojego przedstawiciela w Sejmie.

– Wspiera nas Ruch Palikota. Poprzez tę partię złożyliśmy do Sejmu projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – mówi Ratowicz.

Zwolennicy zielonego listka planują organizować w powiecie kłodzkim graffiti. Swoją obecność w regionie zaznaczyli już akcją „Zielone światło dla konopi”. Na głównym skrzyżowaniu w Nowej Rudzie – Słupcu na sygnalizacji świetlnej pojawił się listek marihuany.

ŹRÓDŁO:
KŁODZKO24 

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content