Ministerstwo Zdrowia Irlandii zastanawia się nad wprowadzeniem leków zawierających konopie na krajowy rynek. Pomimo, że wiele innych krajów zezwala na używanie konopi w chorobach takich jak stwardnienie rozsiane, czy demencje w Irlandii z punktu widzenia prawa wciąż jest to niemożliwe.

Widoczna na zdjęciu Roisin Shortall z Ministerstwa Zdrowia przyznała, że jest świadoma medycznych właściwości konopi i tego, że mogą być one stosowane w leczeniu niektórych chorób. Wcześniejsza minister zdrowia Mary Harney sprzeciwiała się liberalizacji przepisów dotyczących zastosowania marihuany w medycynie…

Resort chce dostosować przepisy Irlandii tak, aby podróżni z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej mogli bez obaw posiadać przy sobie leki zawierające ziele konopi. Zgodnie z warunkami porozumienia z Schengen obywatele Unii mogą podróżować po jej terytorium z lekami i środkami psychotropowymi, które mają zastosowanie w medycynie. Oczywiście muszą do tego posiadać stosowną dokumentację medyczną. Podczas dopracowywania przepisów i dostosowywania ich do zapisów z Schengen zaproponowano by leki z marihuany tak jak w innych krajach były dostępne także i w Irlandii.

Szhortall dodała: „Nasz departament bada kwestie związane z zastosowanie kontroli która może zostać użyta w przypadku konopi. Kontroli podobnej do tej, jaka funkcjonuje w stosunku do innych leków, które mogą być nadużywane takich jak morfina lub metadon. Dzięki temu konopie mogłyby być przepisywane i wydawane w Irlandii”

Squart
źródło: Irish Independent

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account