Żeby złożyć wniosek deklaracyjny na uprawę konopi włóknistych potrzebujemy złożyć wniosek o pozwolenie na uprawę i zapewnić kontraktację. Pomimo że każde województwo w Polsce, wyznacza indywidualnie terminy naborów wniosków, to z praktyki wiemy, że są Urzędy Marszałkowskie, obsługujące tego typu zgłoszenia, nawet do 15 grudnia.

Finalnie wszystko zależy od urzędnika, dlatego tym bardziej Was przestrzegamy, przed często występującym zjawiskiem braku wiedzy u urzędników z zakresu odpowiedniej obsługi wniosku na uprawę konopi włóknistych.  Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani, do której wpisane są konopie włókniste, wyraźnie definiuje jakie czynniki powinny zostać spełnione, żeby stać się plantatorem konopnym.

Bywa, że osoby obsługujące wniosek, chcą byśmy wykonywali czynności, których nie powinniśmy robić np. złożyli oświadczenie o zabezpieczeniu torebki makówki ☺. Są też tacy, którzy wyznaczają wnioskodawcy odmiany konopi włóknistych, wpisanych do krajowej listy nasion dozwolonych do siewu,  a nie z katalogu europejskiego, który zawiera ponad 60 odmian więcej.

Warto rozróżnić złożenie pisma deklaracyjnego do Urzędu Marszałkowskiego, od zgody na uprawę konopi włóknistych, wydaną przez Wójta czy Wójtową gminy. W pierwszej kolejności informacje o potencjalnym zasiewie muszą wpłynąć do Urzędu Marszałkowskiego, żeby ostatecznie zostać wpisane do uchwały sejmiku wojewódzkiego.

W przypadkach nie do końca dla Was jasnych kwestii prawnych, czy organizacyjnych, zachęcamy do kontaktu z ekspertami z naszego konopnego pokładu – rzecznik@wolnekonopie.org

Wszystkie niezbędne linki do złożenia wniosku na uprawę konopi włóknistych, znajdują się poniżej:

a) Zezwolenie na uprawę

b) Kontraktacja

c) Wniosek

Więcej szczegółowych informacji na temat składania wniosku na stronie rządowej oraz Chwast.net

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content