Zaczniemy od końca.

10. Zyski z konopi są tracone. Można z nich wytwarzać papier, panele, tworzywa plastyczne, odzież i tysiące innych praktycznych produktów. Bardzo pożywne nasiona mogą być wykorzystane do produkcji mąki, oleju spożywczego i paszy dla bydła.

Ta przyjazna dla środowiska roślina rośnie bez herbicydów, nawozi  glebę, szybko dojrzewa i zapewnia wysokie plony. Konopie to najwydajniejszy producent biomasy na świecie, dając dziesięć ton na hektar w ciągu czterech miesięcy. Mogą być wspaniałą uprawą w produkcji (bio)paliw.

Ta doskonała roślina może przynieść pokaźne zyski dotkniętym recesją  rolnikom, istotnie redukując zależność Polski od paliw kopalnych, a to z kolei znacznie ograniczyłoby zmiany klimatyczne.

 9. Prohibicja odbiera miliardy najbardziej potrzebującym. Ponad 50 agencji rządowych „pasie” się na wojnie z narkotykamiw USA. Gdy programy socjalne dla najbiedniejszych (np. Food Stamps) są poddawane radykalnym cięciom budżetowym, rząd wydaje miliardy dolarów próbując powstrzymać dorosłych ludzi od używania marihuany. Podobnie rzecz się ma w Polsce! Jest przynajmniej kilkanaście instytucji, które żyją z obecnej sytuacji.

8. Prohibicja przynosi skutki odwrotne od oczekiwanych. Zapewnia potężne zyski każdemu kto produkuje i dostarcza marihuanę na nasze ulice. Jedyne co prohibicja może zagwarantować to to że jeszcze więcej marihuany zostanie wyprodukowane i dostarczone.

7. Kryminalizacja marihuany jest moralnie nieuzasadniona. W prawdziwym przestępstwie jest ofiara i jest sprawca. Czy potrafisz sobie wyobrazić że jesteś aresztowany za napadnięcie na samego siebie? To niedorzeczność, a jednak nasz rząd doprowadził do właśnie takiej sytuacji kryminalizując dorosłych użytkowników marihuany.

Jedynie zdeprawowany i skorumpowany rząd mógł stworzyć pojęcie zbrodni popełnianej przeciw samemu sobie.

6. Użytkownicy marihuany nie są wykolejeńcami. Społeczeństwa na przestrzeni dziejów (wliczając prehistorię) używały różnych substancji zmieniających stan świadomości. Miliardy ludzi na całym świecie czerpią korzyści z z takich substancji (zwłaszcza alkoholu, nikotyny, kofeiny i marihuany).

Demonizowanie i kryminalizacja jednych substancji, jednocześnie zatwierdzając inne bez racjonalnych kryteriów, są arbitralne i kłamliwe. Dlaczego użytkownicy marihuany to przestępcy, a użytkownicy alkoholu i tytoniu już nie? Dlaczego sprzedawcy marihuany są demonizowani, a handlarze alkoholem i tytoniem nie są?

5. Marihuana jest skutecznym lekiem. Istnieje przytłaczająca ilość dowodów na to że marihuana może bezpiecznie złagodzić ból, nudności i wymioty spowodowane przez różne choroby. Marihuana jest ponad wszelką wątpliwość bezpieczniejsza niż wiele powszechnie przepisywanych leków.

4. Obiecujące badania medyczne są blokowane. Odkrycie naturalnie występujących w ludzkim organizmie substancji analogicznych do tych w marihuanie, aktywujących tak zwane receptory kanabinoidowe, daje ogromne możliwości tworzenia nowych leków na bazie ok 66 kanabinoidów zidentyfikowanych w marihuanie. Te receptory są nie tylko w mózgu ale też w wielu innych częściach ciała, wliczając w to system immunologiczny, hormonalny i rozrodczy.

3. Miliardy zamiast do systemu podatkowego trafiają do karteli narkotykowych. Nasze cierpiące na brak gotówki województwa są ograbiane z dziesiątków milionów złotych, które można by odzyskać gdyby marihuana była opodatkowana i regulowana tak jak alkohol.

2. Tysiące prohibicyjnych morderstw każdego roku. Meksyk jest największym na świecie eksporterem marihuany (większość trafia do Stanów Zjednoczonych). Od 2006 zanotowano tam co najmniej 24.000 morderstw związanych z prohibicją. W USA również tysiące osób zginęło z powodu prohibicji marihuany.

1. Prohibicja odbiera nam nasze najbardziej podstawowe prawa człowieka. Zakaz odbiera nam prawo do decydowania o własnym ciele, oddając to prawo rządowi. Czy jakiekolwiek inne prawa człowieka mają sens jeśli pozbawiono nas suwerenności naszych ciał?

Jak nazwać ludzi którzy nie mają władzy nad własnymi ciałami? Niewolnicy.

Oczywista Prawda o Wojnie z Narkotykami

Wojna z narkotykami to rażąco nieuczciwa, wyjątkowo kosztowna, bardzo destrukcyjna i skrajnie niesprawiedliwa totalna porażka głównie rządu USA.

Pomimo 40 lat i z górą 1 000 000 000 000 dolarów wydanych z kieszeni podatników powstrzymując nie przed napadami, nie gwałtami, nie morderstwami, ani nawet nie kradzieżami, ale powstrzymując dorosłych ludzi przed korzystaniem z marihuany; pomimo drakońskich kar; pomimo wtrącenia do więzień milionów Amerykanów za przestępstwa bez użycia przemocy; pomimo tysięcy związanych z prohibicją morderstw rocznie, narkotyki są teraz tańsze, czystsze i łatwiej dostępne niż kiedykolwiek.

Wojna z narkotykami to potężne rządowe oszustwo, zaprojektowane by trwać bezowocnie, nie przynosząc żadnej poprawy. Prohibicja jedynie pozoruje walkę z narkotykami, w rzeczywistości gwarantując kolosalne zyski każdemu kto zechce produkować i dostarczać zabronione substancje na nasze ulice.

Zamykanie handlarzy narkotyków tworzy jedynie nowe, lukratywne miejsca pracy dla wydajniejszych, bardziej bezwzględnych i chętnych ludzi którzy ich zastępują. Tylko niewielka część narkotyków jest przechwytywana, a i te braki są łatwo i tanio uzupełniane.

Zakaz tworzy, podtrzymuje i sowicie wynagradza nielegalny przemysł narkotykowy, jednocześnie pozorując walkę z tym przemysłem. Podobnie jak mafia wymuszająca haracz, nasz rząd tworzy samonapędzający się problem, po czym zmusza nas do płacenia niebotycznych sum by nas przed tym problemem „chronić”.

Ta niedorzeczność trwa, gdyż system wojny z narkotykami jest uzależniony od wyrzucania w błoto miliardów dolarów pieniędzy podatników na całym Globie, rok po roku pozorując walkę z wrogiem stworzonym i utrzymywanym przy życiu przez prohibicję.

Marihuana jest strategiczną częścią wojny z narkotykami. Jej legalizacja będzie niczym dzwon pogrzebowy dla tej strasznej zbrodni przeciw ludzkości.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
 1. Kamil 5 lat temu

  Rośnie bez herbicydow? Hahagahahagagaha. Rolnik z Ciebie jak z koziej d

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content