Joe Biden ułaskawił 6500 osób skazanych w USA za posiadanie marihuany. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć o jednym z naszych postulatów i zażądać od Andrzeja Dudy wdrożenia takiej praktyki wobec skazanych Polaków. 

Manifestacja odbyła się następnego dnia po ogłoszonej w Stanach amnestii. W niedzielę (09.10.2022) o godzinie 11 zebraliśmy się w naszej pracowni, gdzie niezastąpiona Naturalna Canna przygotowała kartony z napisem “AMNESTIA”, które wykorzystaliśmy podczas akcji.

Z gotowymi rekwizytami, przebrani i pełni energii, ruszyliśmy pod Pałac Prezydencki. Wcieliliśmy się w role przedstawicieli różnych zawodów: księdza, policjanta, żołnierza, strażaka, lekarza i budowlańca, aby pokazać, że problem ten dotyka każdą grupę społeczną, niezależnie od szczebla, a karanie takich osób przynosi większe szkody dla nich samych, a także dla społeczeństwa niż używanie przez nich marihuany. 

O godzinie 14:00 ustawiliśmy się pod pałacem trzymając kartony z literami układającymi się w napis “AMNESTIA”, a przed nami, w kartonach z tym samym napisem, umieściliśmy kwiaty konopi siewnych, które zachwycały nie tylko swoim pięknym wyglądem, ale także potężnym zapachem, który szybko rozniósł się po okolicy, wabiąc całkiem sporą widownię.

Ludzie z uwagą słuchali przemówienia prezesa Stowarzyszenia Wolne Konopie- Andrzeja Dołeckiego, który nawoływał Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do wzięcia przykładu z Prezydenta USA.

W tym miejscu chcielibyśmy znowu przypomnieć słowa Prezydenta Bidena: “Nikt nie powinien iść do więzienia tylko za spożywanie lub posiadanie marihuany. W wyniku tych wyroków tysiącom obywateli mógł zostać odmówiony dostęp do miejsc pracy, mieszkań czy edukacji.”

Dużą uwagą cieszyło się przemówienie wice prezesa Jakuba Gajewskiego, który wcielił się w rolę księdza. Poruszył on kwestie tego, że ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii nie osiągnęła żadnych z założonych w niej celów, w tym dwóch głównych – nie ochroniła niepełnoletnich przed marihuaną, ani nie spowodowała zmniejszenia się jej spożywania. W zasadzie to ustawa promuje marihuanę wśród nieletnich a chroni przed nią dorosłych.

Nie obyło się oczywiście bez interwencji policjantów, którzy wylegitymowali wszystkich aktywistów biorących udział w manifestacji, a główny organizator Andrzej Dołecki został zabrany do aresztu, gdzie spędził 24 godziny razem z naszymi krzakami.

Co więcej w trakcie manifestacji dostaliśmy informację o tym, że nie możemy używać megafonu(!). Mimo utrudnień ze strony policji akcja przebiegła bardzo sprawnie, a jej pozytywny odbiór wśród lokalnej społeczności ucieszył nas jeszcze bardziej niż sama możliwość jej zorganizowania.

Manifestację zwieńczyły wegańskie targi odbywające się w Pałacu Kultury, gdzie Zosia Guła reprezentowała nasze stowarzyszenie na stosiku. Przy stoisku można było uzyskać wiedzę na temat między innymi zastosowania oleju z konopi, a także można było nabyć różnorodne konopne produkty. O godzinie 16 miał mieć miejsce wykład Andrzeja Dołeckiego, zatytułowany “Konopie a zdrowie”, który niestety ze względu na zatrzymanie podczas akcji, musiał zostać zastąpiony przez aktywistów: Jakuba Frejka i Wiktorię Frejlich. Nasz zespół ma więcej energii i motywacji, dlatego możemy zapewnić, że na tej jednej akcji nasze działania się nie skończą.

Wolność dla konopi, konopie dla wolności.

Amnestia dla skazanych, Amnezja dla Prezydenta!

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content