Nie są w nią ślepo zapatrzeni. Wolne Konopie tworzą także ludzie, którzy nigdy nie palili marihuany. Dlaczego domagają się jej legalizacji? – sprawdziła Karolina Kołodziejczyk

– Małymi kroczkami zaczynamy budować struktury Wolnych Konopi w Kotlinie Kłodzkiej. Będą punkty informacyjne, spontaniczne akcje i happeningi, a także plakatowanie miast – wymienia Przemysław Ratowicz, aktywista Wolnych Konopi z powiatu kłodzkiego. Stowarzyszenie chce nie tylko zliberalizować ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, ale także zmienić podejście ludzi do narkotyków.

– Wszystko w nadmiarze szkodzi. Chodzi o to, że ludzi karze się za posiadanie narkotyków, a nie o to chodzi, bo kiedy ktoś jest uzależniony to potrzebuje pomocy. To jest problem medyczny, a nie sprawa kryminalna – wyjaśnia Ratowicz. W strukturach jego organizacji działa nawet rzecznik praw osób uzależnionych.

Pomaga tym, którzy zostali ukarani za posiadanie niewielkiej ilości marihuany. Wolne Konopie mają także swojego przedstawiciela w Sejmie.

– Wspiera nas Ruch Palikota. Poprzez tę partię złożyliśmy do Sejmu projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – mówi Ratowicz.

Zwolennicy zielonego listka planują organizować w powiecie kłodzkim graffiti. Swoją obecność w regionie zaznaczyli już akcją „Zielone światło dla konopi”. Na głównym skrzyżowaniu w Nowej Rudzie – Słupcu na sygnalizacji świetlnej pojawił się listek marihuany.

ŹRÓDŁO:
KŁODZKO24 

Jakub Gajewski
Latest posts by Jakub Gajewski (see all)
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account