Marsz Wyzwolenia Konopi to duża porcja dobrej muzyki i pozytywnych emocji. To także świetna okazja na poznanie wielu ciekawych i otwartych ludzi, w różnym wieku i statusie. Podczas tegorocznej Manifestacji będzie również możliwość wysłuchania wypowiedzi chorych na różnorodne dolegliwości, w których cannabis często może służyć za lekarstwo. Będziesz mógł na własne oczy zobaczyć ich cierpienie, liczymy że dzięki temu choć część uczestników zrzuci z siebie odium obojętności na tę sprawę i zacznie aktywnie pomagać sobie i społeczeństwu działając w Wolnych Konopiach.

Jedną z osób, które podjęły wolnokonopne wyzwanie jest Andrzej, który w imię Naszej Sprawy siedzi teraz w areszcie za walizkę z 3kg marihuany, której nikt nie widział. W więziennych klapkach z uśmiechem na twarzy kroczy przez zakamarki penitencjarnych korytarzy siejąc dobre wieści niczym konopne ziarna. Jednak nie myślcie sobie, że jest mu tam miło! Odpowiednio może być mu tylko na wolności, w aresztach powinni siedzieć ludzie zagrażający społeczeństwu.  Prosimy, aby Sąd pozwolił odpowiadać Andrzejowi z Wolnej Stopy!

Zamanifestujmy solidarność z więźniem politycznym Andrzejem Dołeckim! Zatrzymanym na podstawie zeznań dwóch pomówień. Akta sprawy pokazują wyraźnie, że mogła to być interwencja spowodowana chęcią zastraszenia i utrudnienia działalności Wolnych Konopi.  Nasz aktywista we Wrocławiu usłyszał wyrok 2/5 za uprawę 1 krzaka jako „wytwarzanie dużej ilości marihuany”. Odpowiadał jako zbrodniarz 3-15, lecz Sąd zastosował „zbrodnię mniejszej wagi” i aktywista dostał wyrok w zawieszeniu. Dla jego dziewczyny, która jedynie o tej uprawie wiedziała, prokuratorka również wniosła o osądzenie jak za zbrodnie, 3-15 lat.  W innym miejscu Polski aktywista Wolnych Konopi został przykuty do kaloryfera kajdankami i pobity. W tamtym wypadku udało nam się zwolnić Policjanta ze służby, jednak teraz on i prokurator mszczą się na biednym, uciemiężonym obywatelu! Dwa dni temu z więzienia wyszedł nasz aktywista. Siedział 4 miesiące  za 0,2 grama suszu konopi indyjskiej. Gdy wyszedł kazano mu przyjść na komisariat, gdzie poinformowano go,  że idzie z powrotem „siedzieć” na kolejne 6 miesięcy za 0,25gr., które znaleziono przy nim przed poprzednią wpadką! Czy chcesz aby takie absurdy spotkały ciebie? Czy jesteś gotów poddać się kłamstwom wymiaru sprawiedliwości? Jeśli nie – rusz się na Marsz!

Legalizacja ma wielu zwolenników, zazwyczaj jednak ograniczają się oni do kilku komentarzy lub kliknięć na stronach internetowych. Marsz Wyzwolenia Konopi jest najlepszą okazją aby pokazać jak wielu nas jest! Wyjdźmy na ulicę, tylko w ten sposób możemy uświadomić innym, że użytkowników ganji w Polsce są tysiące, wszyscy domagają się szanowania ich praw i racjonalnej polityki. Walczymy o prawa pacjentów medycznej marihuany, aby nie odbierano im dostępu do leku. Walczymy o jej rekreacyjnych użytkowników, aby nie łamano praw człowieka w imię bezsensownej ustawy. Walczymy o amnestię dla skazanych, którzy siedzą w więzieniach przez źle funkcjonujący system. Stań do walki razem z nami! Pokażmy, że nie jesteśmy przestępcami, nie jesteśmy narkomanami, a prawymi obywatelami niosącymi pozytywną nutę propaganji!

Na manifestację zaprosiliśmy aktywnych „wózkowców” żeby tworzyli swego rodzaju „żywy baner” na przedzie marszu! Zapraszamy wszystkich pacjentów medycznej marihuany do uczestnictwa w imprezie! To dzięki Wam tak naprawdę społeczeństwo zmieni sposób postrzegania konopi indyjskich!

Przed manifestacją planujemy mały targ z książkami i koszulkami, występ tancerek, pokaz umiejętności muzyków undergroundowych. Organizatorzy pojawią się tam od 9:00 i zaczną ubierać lawety. Zbieramy się przy pałacu Kultury i Nauki, ale nie jak co roku na pl. Defilad, lecz od strony dworca PKP przy ul. Emilii Plater.

Podczas pochodu planujemy 3 postoje, na których odbędą się krótkie happeningi i flashmoby (więcej info w scenariuszu), a przygrywać nam będzie NEW BASS ORDER, czyli najlepszy DUBSTEP w Polsce oraz muzyka z naszych propaganjowych składanek.  Marsz trwać będzie ok. 3-4 godzin, więc weźcie ze sobą wodę mineralną i coś do jedzenia! W ten dzień zapowiadane jest 20 stopni Celsjusza. W tłumie jest jeszcze goręcej!

Podczas postojów planujemy również przemówienia zaproszonych gości m.in Michała Pauli, Kamila Sipowicza, Mateusza Klinowskiego i innych. Pod Sejmem zaś urządzimy panel dyskusyjny.

Koncerty zagrają LIROY oraz SKORUP, BU, METROWY I RUFIJOK, a także KALI (Ganja Mafia) i MASS CYPHER. Wszyscy zaprezentują materiały pochodzące z nowych płyt, niektóre jeszcze niewydane! Ponadto będą zaproszeni artyści uliczni, tancerze i tancerki Dancehall oraz przebierańcy, którzy urozmaicą nasz marsz. W tym dniu od rana odbywać się będą eliminacje DanceHall Queen, a podczas marszu rozstrzygniemy finał! Na manifestacji również kręcić będziemy teledyski do utworów na płyty wymienionych artystów m.in „Jeden buch” Kali oraz czy „Aktywacja i Zajawka” Metrowy. Po pochodzie zapraszamy na After Party do klubu ”1500m2”, gdzie zagrają Natural Dread Killaz, Kosmos w składzie Metrowy, Bu, Skorup, Rufijok oraz niezastąpiony Junior Stress wraz z ekipą z LSM’u Sinsenem. Zawitają do nas również Kasza i Tukan ze składu Grubego Lola! Zabawa trwać będzie do białego rana! Bilety na after party w cenie 15zł i 20zł. Więcej informacji uzyskacie na poniższej stronie oraz na profilach Facebookowych. Na after party wejście mają tylko osoby pełnoletnie! Musimy pamiętać, że jesteśmy konsumentami marihuany – używki, której synonimami są pokój i miłość, musimy więc szerzyć te idee.  Niemile widziani są ludzie pijani, zachowujący się w sposób obsceniczny!

Wolne Konopie

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content