Kilka miesięcy przez zatrzymaniem państwo Dołeccy zagrali w filmie, który brał udział w ogólnopolskim konkursie filmowym.  To spot promujący 20-lecie działalności w Polsce Organizacji międzynarodowej, walczącej o przestrzeganie praw człowieka.

Paweł Zawadzki, pomysłodawca i realizator filmu, na swoim profilu publikuje spot z obszernym opisem sytuacji, której jest wzburzonym świadkiem. Oto, co pisze o Ewie i Darku:

Wierzcie mi, że nie łatwo znaleźć takich Rodziców – ciepłych, życzliwych, szczerych i inteligentnych ludzi, którzy po wyczerpującym i pracowitym dniu odbiorą telefon od obcego, który zapyta:

– Witam. Wiem, że jest późno. Nie znamy się, ale robię film na konkurs i chciałbym, aby Państwo…
– Cześć. O czym jest ten film?
– …ma wspierać walczących o prawa człowieka i przypominać o niesłusznie osadzonych z okazji rocznic…
– Przyjedź. Będziemy w domu za godzinę.

Przyjechałem szybciej, ale już na mnie czekali. Przeszło dwie godziny rozmawialiśmy o prawach człowieka, o ich łamaniu w różnych rejonach świata, o absurdach i paradoksach społecznych, które owe naruszenia powodują. Zaskoczyli mnie swoją wiedzą, niezwykłą wrażliwością, szczerością, bijącym z daleka ciepłem i ogromną życzliwością. Nigdy nie spotkałem takich Rodziców.

Jeśli oglądasz przez youtube.pl, możesz rozwinąć opis, gdzie znajduje cały komentarz do sprawy Pawła Zawadzkiego.

Paradoks – Rodzice są teraz w areszcie, ich czyn nazywany jest zbrodnią, a chcieli ratować ludzkie życie zgodnie z prawami człowieka. Są niesłusznie osadzeni, jak bohaterka filmu, której nie ma na rodzinnych urodzinach. Jeśli sankcja trzymiesięcznego aresztu nie zostanie cofnięta, Dariusz D. spędzi swoje urodziny w celi.

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content