Dokładny cel i rola, jaką odgrywają kannabinole takie jak THC czy CBD w konopiach indyjskich, wciąż nie są do końca jasne. Niektóre badania wskazują jednak, że tworzą one swego rodzaju naturalny mechanizm obronny. Podejrzewa się, że konopie indyjskie produkują kannabinole w celu obrony przed szkodnikami, chorobami i promieniowaniem ultrafioletowym. Idąc dalej tym tropem, w ostatnim czasie wysunięto teorię, że naświetlanie roślin konopi indyjskich promieniami UV może zwiększyć ichnią produkcję kannabinoli w ramach wspomnianego wyżej mechanizmu obronnego, co zwiększa również produkcję żywicy i w rezultacie moc produktu końcowego.

Wiadomym jest, że najmocniejsze w działaniu konopie indyjskie rosnące naturalnie na całym świecie, znaleźć można w położonych wysoko nad poziomem morza terenach górskich. Za przykład mogą posłużyć tutaj takie słynące z produkcji haszyszu regiony jak góry Rif w Maroko, dolina Bekaa w Libanie czy Hindukusz. Wspomniane miejsca mają kilka wartych odnotowania cech wspólnych: znajdują się blisko szerokości geograficznej 30 °N, panuje tam idealny klimat do upraw konopi indyjskich, jest tam bardzo dużo słońca i co najważniejsze, znajdują się na dużych wysokościach. W praktyce oznacza to między innymi, że rośliny tam dojrzewające dostają znacząco więcej promieniowania UV. Im wyżej, tym jest go więcej. Promienie UVB należą do naturalnego spektrum słońca, więc wszystkie rośliny uprawiane na zewnątrz, dostają pewną jego ilość.

Posiadający tą wiedzę naukowcy poszli o jeden krok dalej. Badacze ze stanu Maryland porównali rośliny konopi indyjskich uprawiane z dodatkowym naświetleniem promieniami UV i te uprawiane wyłącznie pod standardowymi lampami. W efekcie tych eksperymentów stwierdzono, że odmiany naturalnie charakteryzujące się wysoką zawartością THC, wyprodukowały około 28% więcej tego kannabinolu, gdy wystawione były w trakcie uprawy na promieniowanie UVB. Co dziwne, nie zauważono zwiększonego poziomu zawartości CBD, w odmianach charakteryzujących się wysoką jego zawartością. Te badania zdecydowanie sugerują silny związek między światłem UVB a zawartością THC, co może sugerować, że ten kannabinol produkowany jest w celu ochrony roślin przed tym konkretnym promieniowaniem.

konopi światło UV

Jeżeli wiemy już, że promieniowanie UVB może znacząco zwiększyć moc naszych roślin, możemy wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Wykorzystując dodatkowe lampy generujące promieniowanie UVB, które jest bardzo podobne do naturalnego światła UV, możemy znacznie zwiększyć zwartość THC w roślinach i w efekcie moc suszu z nich pozyskanego.

Niewielkich rozmiarów lampy dla jaszczurek, wydzielające promieniowanie UVB, nabyć można po bardzo przystępnej cenie w większości dobrych sklepów zoologicznych. Możesz również poszukać ich w internecie w różnego rodzaju sklepach wysyłkowych. Niektóre z najnowszych lamp uprawowych mogą mieć już zintegrowane światło UV. Dla przeciętnej wielkości upraw na własny użytek, te dodatkowe lampy UV nie muszą być wcale dużych rozmiarów. Pojedyncza lampa dla jaszczurek (zwane są czasami „lampami pustynnymi”) może już znacząco zwiększyć zawartość THC w twoich roślinach. Na zewnątrz niestety niewiele można zrobić w kierunku dostarczenia konopiom więcej promieniowania UVB, chyba że masz możliwość uprawy na wysokościach. Pomimo wszystko, fakt, że zwiększona ilość światła UV może znacząco zwiększyć moc twoich roślin, jest bardzo interesującym odkryciem. Pokazuje on, jak wiele jeszcze mamy do nauczenia się na temat wspaniałych i wszechstronnych konopi indyjskich!

Źródło: royalqueenseeds.pl

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content