Szkodniki należą do najbardziej irytujących i trudnych problemów, z jakimi muszą się zmagać ogrodnicy. Najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi jest uniemożliwienie im wejścia do ogrodu, czyli profilaktyka. Bez względu na metody jakich używasz do wzrostu swoich roślin, szkodniki zainfekują Twój ogród, jeśli tylko dostaną szansę.

OTO KILKA SPOSOBÓW, ABY UNIEMOŻLIWIĆ IM WEJŚCIE:

1. Zwierzęta domowe: szkodniki przenoszone są do twojego ogrodu poprzez zwierzęta. Nie pozwól swoim pupilom na to, aby chociaż przez chwilę znalazły się w twoim ogrodzie.  Sierść jest wylęgarnią wielu szkodników, a ich futro gromadzi się również na lepkich pąkach.

2. Odzież: Szkodniki mogą być przenoszone poprzez twoją odzież, której używasz poza ogrodem. Nawet pojedynczy szkodnik może być wektorem dla szybko rosnącej kolonii. Po przyjściu do ogrodu najlepiej zmienić ciuchy, na takie, których używasz tylko w miejscu uprawy. Jeśli nie masz takich możliwości staraj się przychodzić do ogrodu w świeżej, wypranej odzieży.

3. Kwarantanna roślin: Przed włożeniem rośliny do ogrodu wolnego od szkodników, umieść ją w kwarantannie i użyj sprayu do pestycydów / fungicydów.

4. Sadzenie w glebie: Upewnij się, że gleba, w której sadzisz składa się ze składników obojętnych lub pasteryzowanych. Mieszanka, która nie jest obojętna lub pasteryzowana, może zawierać szkodniki i choroby.

5. Szkodniki i powietrze: Upewnij się, że całe powietrze wchodzące do ogrodu jest przefiltrowane. Napraw wszelkie pęknięcia, dziury lub inne otwarte przestrzenie. Możesz użyć też filtrów powietrza nakładanych na wentylatory, bądź otwory wentylacyjne. Im większa inwazja owadów, tym trudniej ją wykorzenić. Łatwiej jest poradzić sobie z małą infekcją niż dużą.

Będziemy zamieszczać więcej informacji na temat szkodników, które często mają wpływ na konopie indyjskie, które pozwalają rozpoznać je i wyeliminować. Jest wiele szkodników, które najprawdopodobniej zaatakują twoje rośliny tj. mszyce, komary, różne rodzaje grzybów, mączliki, przędziorki, wciornastki i inne.

 

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content