kief haszysz

Czym jest Kief?

Kief to skoncentrowana forma żywicy pochodzącej z kwiatów konopi indyjskich (Cannabis sativa). Jest to drobny, pylisty proszek (wysuszony trichom), który zawiera wysoką zawartość różnych substancji m.in. terpenów i kannabinoidów, zwłaszcza tetrahydrokannabinolu (THC) – głównego psychoaktywnego składnika konopi. Kiedy kwiaty konopi są trzepane lub w inny sposób rozdrabniane, Kief jest zbierany jako pyłek, który osadza się na powierzchni rośliny lub na rękach i narzędziach używanych do jego rozdrabniania ( tzw. Finger hasz).

Kief jest silnie koncentrowanym produktem konopnym i można go stosować na różne sposoby. Jest często używany do wzbogacania jointów lub skrętów ziołowych, aby zwiększyć w nich zawartość kannabinoidów. Może być również używany w celu przygotowania potraw (edibles), czyli żywności zawierającej kannabinoidy, które są spożywane w celach rekreacyjnych lub leczniczych.

Czym są ekrany do Kifu?

Ekran do kiefu, znany także jako „ekran sitowy” lub „ekran do siewu”, to narzędzie używane do przesiania i oddzielania kiefu od resztek roślinnych w celu uzyskania czystego i skoncentrowanego pyłku. Jest to rodzaj sita lub sitka, które posiada bardzo małe otwory, przez które przechodzi drobny kief, a większe fragmenty roślinne zostają zatrzymane.

Proces działania ekranu do kiefu jest stosunkowo prosty. Wkłada się do niego podrobnione kwiaty i/lub liście konopi, a następnie narzędzie jest delikatnie wstrząsane lub obracane, co powoduje przesiewanie materiału roślinnego. Dodatkowo pocieramy dłońmi (w rękawiczkach) materiał roślinny o sito i używamy karty plastikowej do tasowania kiefu. Kiedy Kief jest trzęsiony, drobne cząstki żywicy przechodzą przez otwory sita i opadają na dolną część ekranu, tworząc koncentrat Kiefu. Resztki roślinne, takie jak łodygi czy większe fragmenty kwiatów, zostają zatrzymane na górze ekranu. Łodygi warto usunąć wcześniej, aby zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu sita.

Ekran do kiefu może być używany do oczyszczania kiefu przed jego dalszym wykorzystaniem, na przykład do przygotowania jointów, skrętów ziołowych, czy też do produkcji produktów konopnych, takich jak edibles. Dzięki przesianiu kiefu przez ekran można uzyskać produkt o wyższej czystości i jakości, eliminując większość niepożądanych resztek roślinnych.

Warto dodać, że ekran do kiefu może mieć różne rozmiary otworów, co wpływa na finalną jakość kiefu. Im mniejsze otwory, tym bardziej czysty i skoncentrowany będzie produkt końcowy, ale może to także spowodować powolniejszy proces przesiewania.

Czy Kif jest mocniejszy od marihuany ?

Tak, Kif jest zazwyczaj mocniejszy niż sam kwiat marihuany, ponieważ jest bardziej skoncentrowaną formą żywicy roślinnej zawierającą znacznie wyższą zawartość kannabinoidów, zwłaszcza tetrahydrokannabinolu (THC), który jest głównym psychoaktywnym składnikiem marihuany. Kief zawiera znacznie większe ilości żywicy i kannabinoidów na jednostkę masy niż sam kwiat.

W związku z tym, przy spożyciu kiefu, można odczuć silniejsze efekty psychoaktywne w porównaniu z paleniem samego kwiatu. Warto jednak pamiętać, że siła i charakter efektów zależą również od różnych czynników, takich jak zawartość THC, inne kannabinoidy i terpeny obecne w danej odmianie marihuany oraz indywidualna tolerancja i reakcja organizmu.

Przy korzystaniu z kiefu lub innych produktów konopnych zawsze ważne jest zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku.

Jak można użyć Kiefu ?

Kief można użyć na różne sposoby, zarówno poprzez palenie, jak i przygotowywanie potraw. Oto kilka popularnych sposobów, w jakie można używać kiefu:

 1. Dodanie do jointa lub skręta: Kief można dodać do tradycyjnego jointa lub skręta ziołowego, aby zwiększyć zawartość kannabinoidów i wzmocnić efekty. Należy go równomiernie rozłożyć wewnątrz papierosa przed skręceniem.
 2. Palenie w pipe: Można użyć kiefu w fajce (pipe) do palenia konopi. Wystarczy nałożyć odrobinę kiefu na dno komory fajki i podpalić.
 3. Palenie w bonga lub bongu: Kief może być również palony w bongu lub bonga, co może dostarczyć intensywnych efektów. Należy pamiętać, że palenie kiefu w bongu może być bardzo skoncentrowane i potężne, więc warto zaczynać od niewielkich ilości.
 4. Inhalowanie w waporyzatorze: Susz można zmieszać z kifem i nabić do komory waporyzatora, a następnie podgrzać do temperatury parowania.
 5. Przygotowywanie edibles: Kief można dodać do masła, potraw, napojów lub przepisów do wypieków, aby stworzyć potrawy zawierające kannabinoidy. Kiedy kief jest podgrzewany lub gotowany w tłuszczu, kannabinoidy uwalniają się i mogą być wchłaniane przez organizm. Pamiętaj jednak, że potrzebna jest kontrola temperatury, aby uniknąć spalenia kiefu i zniszczenia kannabinoidów.
 6. Tworzenie koncentratów: Kief może być dalszym składnikiem do tworzenia haszyszu lub bardziej zaawansowanych koncentratów, takich jak oleje, woski czy shatter. Proces ten wymaga specjalistycznego sprzętu i wiedzy na temat ekstrakcji kannabinoidów.
 7. Wzbogacanie herbaty lub napojów: Dodawanie niewielkiej ilości kiefu do gorącej herbaty lub innych napojów może stworzyć relaksujący napój z działaniem konopi.

Czy mogę dabować Kief?

Tak, można użyć kiefu do dabowania, czyli spożywania koncentratów konopi za pomocą specjalnego narzędzia i nagrzewanego elementu. Dabowanie kiefu może dostarczyć silniejszych efektów psychoaktywnych w porównaniu z paleniem kwiatu konopi, ze względu na wyższą koncentrację kannabinoidów. Pamiętaj też, że dabowanie Kiefu nie będzie miało takiego efektu niż koncentraty przeznaczone do dabbingu, ponieważ Kief wciąż zawiera materiał roślinny. Kiefem możesz też zanieczyścić urządzenia do dabu.

Oto proste kroki, jak można wykonać dabowanie kiefu:

Potrzebne materiały:

 1. Kief
 2. Dab rig (narzędzie do dabowania), które składa się z komory do ogrzewania, dźwigni, rurki i tzw. „kwarcowego gwoździa” (quartz banger) lub innych elementów do podgrzewania
 3. Palnik (np. zapalniczka gazowa lub żarowa)
 4. Dabber (narzędzie do umieszczania kiefu na gorącym gwoździu)
 5. Kap do wydmuchiwania dymu (carb cap)

Kroki:

 1. Przygotowanie dab rig: Wypełnij komorę dab rigu wodą (jeśli posiada komorę filtrującą) i umieść kwarcowy gwóźdź (quartz banger) lub inny element do podgrzewania na dźwigni.
 2. Podgrzewanie gwoździa: Użyj palnika, aby równomiernie podgrzać gwoździe do odpowiedniej temperatury. Kwarcowy gwóźdź zazwyczaj podgrzewany jest do około 315-400°C (600-750°F). Ważne jest, aby nie podgrzewać go zbyt mocno, aby uniknąć spalenia kiefu i zmniejszenia skuteczności kannabinoidów.
 3. Umieszczanie kiefu na gorącym gwoździu: Za pomocą dabbera ostrożnie nałóż niewielką ilość kiefu na gorący gwóźdź. Możesz zamknąć dab rig, aby zachować opary.
 4. Używanie kapu do wydmuchiwania: Jeśli masz kap do wydmuchiwania dymu (carb cap), połóż go delikatnie na gorącym gwoździu. To pomoże skoncentrować ciepło i opary, co zwiększy skuteczność dabowania.
 5. Inhalacja: Zacznij wdychać przez rurkę dab rigu, delikatnie obracając kief na gorącym gwoździu, aby wytworzyć opary. Wdychaj powoli, aby uniknąć nadmiernego nagrzewania i spalania.
 6. Wydmuchanie dymu: Gdy jesteś gotowy, przestań wdychać i zdejmij kap do wydmuchiwania (jeśli używasz). Wydmuchaj dym z płuc.

Pamiętaj, że dabowanie kiefu jest bardzo skoncentrowane i może dostarczyć intensywnych efektów psychoaktywnych. Ważne jest, aby zacząć od niewielkich ilości i kontrolować dawkowanie w zależności od własnej tolerancji.

Czy można wyciskać Kief prasą aby uzyskać haszysz?

Tak, można wyciskać kief za pomocą prasy, aby stworzyć płytki lub bloki haszyszu. Proces ten nazywa się „wytłaczaniem” lub „prasowaniem” kiefu. Wyciskanie kiefu prasą może zwiększyć gęstość i konsystencję materiału, co ułatwia jego przechowywanie i transport, a także może poprawić efekty i jakość palenia. Poniżej znajduje się prosta metoda, jak to zrobić:

Potrzebne materiały:

 1. Kief
 2. Prasa do haszyszu (może to być specjalna prasa do haszyszu lub inne narzędzie do wytłaczania)
 3. Papier do wytłaczania (opcjonalne, do oddzielenia kiefu od prasy)

Kroki:

 1. Przygotowanie kiefu: Upewnij się, że masz wystarczającą ilość kiefu do wytłaczania. W zależności od wielkości prasy, ilości kiefu i pożądanej wielkości końcowego bloku haszyszu, możesz dostosować ilość kiefu, którą zamierzasz wytłoczyć.
 2. Przygotowanie prasy: Umieść papier do wytłaczania na spodzie prasy, jeśli to konieczne. To pomoże zapobiec przyklejaniu się kiefu do prasy i ułatwi późniejsze usunięcie gotowego bloku.
 3. Wyciskanie: Nałóż kief na papier do wytłaczania lub bezpośrednio na dno prasy, w zależności od używanego narzędzia. Upewnij się, że kief jest równomiernie rozłożony.
 4. Wytłaczanie: Zamknij prasę i zacznij ją wytłaczać z umiarkowanym naciskiem. W zależności od prasy, nacisku i ilości kiefu, możesz prasować przez kilka sekund lub minut. Pamiętaj, że zbyt duża siła może spowodować nadmierną kompresję i spłaszczenie kiefu.
 5. Usuwanie gotowego haszyszu: Otwórz prasę i ostrożnie wyjmij gotowy blok haszyszu. Jeśli używałeś papieru do wytłaczania, blok powinien łatwo się oddzielić od papieru.
 6. Przechowywanie: Gotowy haszysz możesz przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w chłodnym i ciemnym miejscu.

Pamiętaj, że wytłaczanie kiefu prasą może spowodować utratę niektórych subtelnych smaków i aromatów, które są obecne w świeżym kiefie. Efekty i jakość wytłoczonego haszyszu zależą od jakości wyjściowego kiefu oraz umiejętności przeprowadzenia procesu.

Jak zrobić haszysz z Kifu prostą metodą?

Proces wytwarzania haszyszu z kiefu jest dość prosty, ale ważne jest zachowanie ostrożności. Oto prosta metoda wytwarzania haszyszu z kiefu:

Potrzebne materiały:

 1. Kief
 2. Płyta grzewcza lub żelazko
 3. Papierek do pieczenia
 4. Butelka gazowanej wody lub wałek do ciasta
 5. Nóż

Kroki:

 1. Przygotowanie kiefu: Upewnij się, że masz odpowiednią ilość kiefu do produkcji haszyszu. Możesz go zbierać z grinderów, sitka do kiefu lub innych urządzeń. Im więcej kiefu, tym więcej haszyszu uzyskasz.
 2. Przygotowanie: Możesz użyć płyty grzewczej lub żelazka jako źródła ciepła do wytłaczania kiefu. Ustaw urządzenie na niskiej temperaturze, najlepiej między 90°C a 120°C. Jeśli używasz żelazka, niech nie ma bezpośredniego kontaktu z kiefem. Możesz położyć papier do pieczenia na żelazku i na nim umieścić kief.
 3. Przygotowanie kiefu do wytłaczania: Umieść kief na środku papierka do pieczenia. Złożony papier może pomóc w kontrolowanym wytłaczaniu.
 4. Wytłaczanie kiefu: Delikatnie zamknij papier do pieczenia, aby kief był w środku. Następnie użyj płyty grzewczej lub żelazka, aby delikatnie wytłaczać kief przez kilka sekund. Nie wywieraj zbyt dużej siły, aby uniknąć spłaszczenia papieru i kiefu.
 5. Sprawdzanie postępu: Otwórz papier do pieczenia i sprawdź, czy kief zmienił konsystencję. Po wytłaczaniu powinien być bardziej zwarty i przypominać małe płaskie płytki. Jeśli kief nie osiągnął pożądanej konsystencji, możesz ponownie delikatnie wytłaczać przez kilka sekund.
 6. Chłodzenie i zbieranie: Pozwól haszyszowi ostygnąć, a następnie ostrożnie zeskrob go z papieru do pieczenia za pomocą noża. Możesz go również delikatnie zgnieść lub zwinąć, aby uzyskać bardziej tradycyjną formę haszyszu.
 7. Przechowywanie: Gotowy haszysz możesz przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w chłodnym i ciemnym miejscu.

Czy Kief może się zepsuć ?

Tak, kief może z czasem stracić swoją jakość i świeżość, co można określić jako „zepsucie”. Istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na pogorszenie jakości kiefu:

 1. Wpływ światła i ciepła: Długotrwałe narażanie kiefu na światło i ciepło może prowadzić do degradacji kannabinoidów i terpenów, które odpowiadają za aromat, smak i efekty konopi. Dlatego ważne jest przechowywanie kiefu w chłodnym, ciemnym miejscu.
 2. Wilgoć: Nadmierna wilgoć może spowodować pleśń lub mikrobiologiczne zanieczyszczenie kiefu, co może wpłynąć na jego jakość i bezpieczeństwo. Ważne jest przechowywanie kiefu w suchym środowisku.
 3. Kontakt z powietrzem: Długotrwały kontakt kiefu z powietrzem może również wpłynąć na jakość i skuteczność kannabinoidów. Przechowywanie kiefu w szczelnie zamkniętych pojemnikach pomoże ograniczyć utratę jakości.
 4. Czas: Chociaż kief nie „zgniwa” w tradycyjnym sensie, jego składniki mogą ulec degradacji i zmianom w czasie, co wpłynie na smak, aromat i efekty.

Aby zachować jak najwyższą jakość kiefu, zaleca się:

 • Przechowywanie kiefu w szczelnie zamkniętych pojemnikach, najlepiej z dodatkowym zabezpieczeniem przed światłem.
 • Trzymanie kiefu w chłodnym i suchym miejscu.
 • Unikanie nadmiernego narażania kiefu na wilgoć, światło i ciepło.
 • Regularne sprawdzanie stanu kiefu i wykorzystywanie go w umiarkowany sposób, aby uniknąć długotrwałego przechowywania.

Pamiętaj, że jakość i efekty kiefu mogą różnić się w zależności od początkowej jakości surowca, procesów zbierania i przechowywania oraz ogólnych warunków przechowywania.

Warto zaznaczyć, że prawo regulujące konopie i produkty konopne różni się w zależności od państwa, w którym się przebywa. W niektórych miejscach Kief i produkty związane z konopiami mogą być legalne lub nielegalne, dlatego zawsze warto sprawdzić obowiązujące przepisy w swoim regionie przed używaniem lub posiadaniem tego typu produktów.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content