Konopny kalendarz ogrodnika:

Kalendarz ogrodnika powstał w oparciu o fazy księżyca. Przy każdej dacie przedstawione zostały ikony informujące o pracach ogrodniczych, jakie należy lub nie powinno się wykonywać danego dnia, m.in. kiełkowanie, przycinanie czy przesadzanie. Zamieszczona w nim legenda wyjaśni Wam znaczenie każdej z ikonek.

Biodynamiczny kalendarz ogrodnika:

Biodynamiczny kalendarz ogrodnika stworzony jest na podstawie faz księżyca. To właśnie od nich uzależnione jest to, jakie prace ogrodnicze można czy wręcz należy wykonać danego dnia, a których lepiej się nie podejmować. Już starożytni wiedzieli, że „jeśli siejesz i sadzisz rośliny zgodnie z fazami księżyca, Twoje uprawy będą dorodniejsze, a plony bardziej obfite.

Życie na naszej planecie jest mocno powiązane z działaniem księżyca. Wpływa on na działanie cząsteczek wody oraz reguluje on pływy morskie, czyli regularne podnoszenie i opadanie poziomu wody w oceanie. W wyniku obrotu Ziemi zmienia się przyciąganie zarówno Księżyca, jak i Słońca. Dzieje się tak dzięki sile grawitacji oraz pola magnetycznego otaczającego kulę ziemską. Księżyc w dużym uproszczeniu przyciąga i odpycha wodę znajdującą się na Ziemi, z podobnym skutkiem działając na całą wilgoć zawartą w Ziemi oraz roślinach. Różne, niepowiązane ze sobą starożytne cywilizacje doszły do podobnych wniosków i od setek lat używały wiedzy na temat działania Księżyca w celu poprawienia jakości upraw i obfitości zbiorów.

Dzięki kalendarzowi konopnego ogrodnika nie musisz samodzielnie zdobywać i selekcjonować wiedzy na temat uprawy roślin, a w szczególności konopi zgodnie z kalendarzem lunarnym. Aby ograniczyć konieczność samodzielnej interpretacji poszczególnych faz księżyca, przy każdej z dat umieszczone zostały gotowe ikonki informujące o konkretnych pracach ogrodniczych, które dopuszczalne są danego dnia. Dzięki kalendarzowi dowiesz się, kiedy księżyc dyktuje odpowiedni czas na siew, nawożenie, przycinanie czy wreszcie zbiory.

Na przykład, księżyc w nowiu równoznaczny jest z zamieraniem, tak więc nie jest to odpowiedni moment na sianie czy sadzenie roślin. Jest to jednak idealna pora na zwalczanie chorób oraz szkodników zagrażających roślinom. W tym czasie możesz w prosty sposób pozbyć się także chwastów, stosując niewielką ilość przeznaczonych do tego preparatów. Dzień przed lub po kulminacji nowiu usuwaj chore pędy, możesz też zająć się przycinaniem. Nie wykonuj jednak prac ogrodniczych, które mogłyby uszkodzić korzenie roślin – nie przesadzaj i nie okopuj.

Nie namawiamy ani nie nakłaniamy do uprawiania konopi innych niż włókniste. Przypominamy, że w PL uprawa oraz posiadanie jakiejkolwiek ilości konopi innych niż włókniste jest przestępstwem, a nawet zbrodnią mimo, że wiele krajów w tym Polska uznały tę roślinę i zawarte w niej substancje jako lek. 

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content