Kraków to niewątpliwie urokliwe miasto, słynie z pięknych zabytków, wspaniałej historii, ale jednocześnie jest miejscem, które jest znane z najbardziej brutalnych przestępstw związanych z przestępczością narkotykową.

     Kilkanaście lat trwania prohibicji doprowadziło do sytuacji, w której dilerzy i gangi narkotykowe mają się świetnie, a cierpią na tym rekreacyjni użytkownicy konopi. Tylko tutaj można usłyszeć o pseudokibicach, którzy jeżdżą drogimi samochodami z maczetami w bagażnikach. Utrzymywanie obecnego stanu rzeczy doprowadza do eskalacji agresji na ulicach Krakowa, bowiem czarny rynek to doskonałe źródło utrzymania zorganizowanych grup przestępczych.

     Biorąc pod uwagę te fakty, tym bardziej dziwi nas decyzja Magistratu Urzędu Miasta Krakowa – na złożony przez nas wniosek o zorganizowanie w Krakowie Miasteczka Wolnych Konopi. Od początku załatwiania procedury, byliśmy wprost informowani, iż nie ma żadnych szans na dojście do jakiegokolwiek porozumienia. Celem przedsięwzięcia było wyrażenie sprzeciwu wobec zamykaniu ludzi w więzieniach za posiadanie niewielkiej ilości konopi oraz przedstawienie benefitów z jej legalizacji. Dlatego też na Rynku Głównym miała stanąć cela 3 x 4 m – obok miały zostać umieszczone informacje w różnych językach, informujące o faktycznym stanie prawnym odnośnie posiadania konopi w Polsce.  W programie wydarzenia znalazły się również wykłady na temat medycznego oraz przemysłowego zastosowania konopi, oraz program terapeutyczny dla osób mających problemy z nadużywaniem konopi.

     Zgodnie z zapowiedzią nasz wniosek zostaje rozpatrzony negatywnie, uzyskując negatywną opinie poszczególnych Wydziałów Urzędu Miasta Krakowa. Nie jest to pierwszy raz kiedy spotykamy się z oporem ze strony Władz miasta, ostatni Marsz Wyzwolenia Konopi – próbował być stłumiony, a dla Policji stał się doskonałym miejscem do nabijania statystyk. Czy utrudnianie naszych działań jest biernym przyzwoleniem na pozostawienie czarnego rynku w rękach zorganizowanych grup przestępczych i Policji? Tego nie wiemy.

Wolne Konopie Kraków

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3443505,policjant-z-krakowa-wspolpracowal-z-kibolami,id,t.html

 Pacyfikacja Marszu Wyzwolenia Konopi w Krakowie (02.06.2012):
http://www.facebook.com/notes/368683839860607/

 Decyzja Urzędu Miasta Krakowa

1 stronaodmowy UM krakow

2 strona odmowy UM Krakow

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content