S]zanowni Państwo. 1 kwietnia Stowarzyszenie Wolne Konopie organizuje w Poznaniu happening polegający na przekazaniu 30 gramów suszu oraz 3 sadzonek konopi pacjentowi medycznej marihuany. Wydarzenie to ma na celu ukazanie absurdu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która nie dopuszcza do stosowania marihuany do celów medycznych.

Postawa naszego ustawodawcy stoi w ewidentnej sprzeczności z opinią środowisk medycznych oraz powszechną praktyką w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie susz konopi dostępny jest w aptekach na receptę (w postaci leków jak np. Bedrocan, Sativex itp.)

Uczestnikami happeningu będą przedstawiciele Wolnych Konopi oraz Jakub Szpak – pierwszy polski pacjent, który odważył się publicznie przyznać do medycznego stosowania konopi. Jest to 30 latek poruszający się na wózku inwalidzkim w konsekwencji urazu kręgosłupa. Stosuje marihuanę z uwagi na spastyczne skurcze mieści, które nocami podowują przeszywające bóle. Legalnie może stosować wyłącznie takie lekarstwa jak np. Bacoflen, który ma długą liste skutków ubocznych (w szczególności szkodzi m.in. na nerki oraz wątrobę). Stosowanie przepisanych leków powoduje zawroty głowy, które uniemożliwiają koncentrację na pracy. Zażywana przez Jakuba za cichym przyzwoleniem francuskich neurologów marihuana nie powoduje tych negatywnych konsekwencji. Stosowanie konopi pozwala mu na normalne funkcjonowanie, aktywność zawodową, sport itd.

Jeżeli któryś z uczestników naszej akcji zostanie zatrzymany i skazany prawomocnym wyrokiem, złożymy skargę konstytucyjną w trybie art. 79. Konstytucji RP. Będziemy w niej dowodzić niezgodności przepisu w art. 62. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii penalizującego posiadanie m.in. konopi w zakresie jej medycznego zastosowania z art. 68. Konstytucji RP, mówiącym, że „każdy ma prawo do ochrony zdrowia”. Zapis ustawowy jest niezgodny z powszechnie obowiązującą wiedzą medyczną oraz wieloletnim doświadczeniem użytkowników medycznej marihuany.

Happening rozpocznie się o godz. 16:30 przy Sądzie Rejonowym Poznań – Stare Miasto na ul. Młyńskiej 1a w Poznaniu.

Z poważaniem,

Stowarzyszenie Wolne Konopie


Wyświetl większą mapę

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
  1. […] Zobacz też: Rozdajemy publicznie 30 gramów marihuany. […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content