Flashmob – Palenie Jointów pod Sejmem, który zorganizowało Stowarzyszenie Wolne Konopie miał na celu wyrażenie nieposłuszeństwa obywatelskiego w sprawie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 9 grudnia 2011r. 
Niestety, naszym zdaniem jak i wielu ekspertów nowelizacja ta nie spełnia swojej roli. Stworzono kolejne martwe prawo, z którego nie korzysta ogromna większość prokuratorów. W mediach możemy zauważyć doniesienia o proponowanych karach wiezięnia nawet za dawki wedle orzeczeń Sądów nie służące do odurzenia się czyli poniżej 0,3gr.

Wnosimy sprzeciw co do działań rządu na polu polityki narkotykowej. Wciąż trwa wojna z własnym obywatelem i nie widać jej zakończenia. Przed akcją i po niej byliśmy szykanowani przez służby bezpieczeństwa. Przeszukiwano naszych aktywistów na mieście, w pociągach, autobusach i samochodach. Cel naszej akcji nie został osiągnięty – nie postawiono nas przed obliczem prokuratora mimo oficjalnego palenia marihuany przy Policji.

 

 

 

 

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content