Flashmob – Palenie Jointów pod Sejmem, który zorganizowało Stowarzyszenie Wolne Konopie miał na celu wyrażenie nieposłuszeństwa obywatelskiego w sprawie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 9 grudnia 2011r. 
Niestety, naszym zdaniem jak i wielu ekspertów nowelizacja ta nie spełnia swojej roli. Stworzono kolejne martwe prawo, z którego nie korzysta ogromna większość prokuratorów. W mediach możemy zauważyć doniesienia o proponowanych karach wiezięnia nawet za dawki wedle orzeczeń Sądów nie służące do odurzenia się czyli poniżej 0,3gr.

Wnosimy sprzeciw co do działań rządu na polu polityki narkotykowej. Wciąż trwa wojna z własnym obywatelem i nie widać jej zakończenia. Przed akcją i po niej byliśmy szykanowani przez służby bezpieczeństwa. Przeszukiwano naszych aktywistów na mieście, w pociągach, autobusach i samochodach. Cel naszej akcji nie został osiągnięty – nie postawiono nas przed obliczem prokuratora mimo oficjalnego palenia marihuany przy Policji.

 

 

 

 

 

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content