Już 19 maja 2018 po raz kolejny przemaszerujemy ulicami Warszawy, aby wyrazić swój sprzeciw dla panującej w Polsce polityki wobec konopi indyjskich. Od ponad dekady jednoczymy ludzi o różnych poglądach, aby razem, w pogodny sposób i z pozytywną energią manifestować swoje wspólne postulaty. 

Maszerując w kolorowych strojach, w rytm dźwięków muzyki, niosąc transparenty i wykrzykując nasz manifest, urządzamy jedyną w Polsce paradę na cześć Ganji. Imprezie towarzyszą przemowy organizatorów i zaproszonych gości, koncerty znanych artystów, liczne występy muzyków oraz DJ-ów.

Jak wszyscy dobrze wiemy w Polsce panuje pełne absurdów prawo oraz bezskuteczna w każdym calu prohibicja, co powoduje wiele społecznych krzywd i szkód. Stowarzyszenie Wolne Konopie od lat przeciwstawia się tym praktykom i wpływa na politykę narkotykową w naszym państwie. Marsz ma przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa oraz polityków na kwestie medycznego oraz rekreacyjnego wykorzystywania marihuany oraz propagowanie wykorzystywania konopi w przemyśle i w życiu codziennym każdego człowieka nie tylko jako leku, czy używki. Jest jednak jeszcze bardzo dużo do zrobienia, szczególnie w kwestii edukacji społecznej, a aktywizacja obywateli jest w tym wypadku bardzo ważna. Gdyby każdy konsument wziął udział w naszej manifestacji to media i politycy nie mogliby tego niezauważyć. Pamiętajmy, że tylko w grupie możemy wymusić na nich zmianę podejścia do konopi!

W tym roku po raz pierwszy zagrają na Marszu m.in. Włodi, JWP oraz Kacper HTA. A w nocy, o godzinie 22:00 zapraszamy na AfterParty w klubie Metronom ul. Chłodna 35/37, gdzie zagrają m.in DJ Krzaku, Kudłaty Soundsystem, Whisky Laro, Kacper HTA, DJ HMR, Comson, Mops i inni!

W dniach 19 i 20 maja od 11.00 do 19.00 na terenie Zoo Market przy Al. Solidarności 55 odbędzie się KANABA FAIR – Piknik. Jest to letnia edycja targów organizowanych m.in przez Wolne Konopie, poświęconych produktom konopnym. Podczas wydarzenia w spokojnej, rodzinnej atmosferze oraz naturalnym klimacie możecie nie tylko zrobić wyjątkowe zakupy ale również zaczerpnąć sporej dawki wiedzy z dziedzin powiązanych z konopiami.

 

Szczegóły dotyczące imprezy:

19.05.2018r – Marsz Wyzwolenia Konopi w Warszawie, start 15:20.

 

PLAN MARSZU

13:30 – zbiórka przy rogu ulic Górnośląskiej i Maszyńskiego (na tyłach Senatu)

14:00 – występ: Metrowy, Kyoku i Angie

14:40 – występ: Dziabson + Comson

15:00 – przemowy: Piotr Liroy- Marzec, Andrzej Dołecki, Marek Kossakowski

15:20 – Start Manifestacji

 

Trasa: Górnośląska/Maszyńskiego  –>  Piękna  –> Aleje Ujazdowskie –> Trzech Krzyży –> Rondo Charles’a De Gaulle’a –> Krucza — > Szpitalna — > Plac Powstańców Warszawy –> Mazowiecka –> Królewska –> Marszałkowska –>  Plac Bankowy

 

MAPKA TRASY MARSZU

 

17:10 – Plac Bankowy, przemowy i koncerty

17:30 – występ: Hemp Gru

17:50 – występ: JWP

18:10 – występ: Kacper HTA

18:30 – występ: Włodi

19:00 – Rozwiązanie zgromadzenia

22:00 – Klub Metronom AfterParty – DJ Krzaku, Kudłaty Soundsystem, Whisky Laro, Kacper HTA, DJ HMR, Comson, Mops

 

PLAKAT DO DRUKU

 

Godziny oraz kolejność występów może się zmienić!

Zapraszamy serdecznie !

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
11 komentarzy
 1. sorry that I will not be able to participate in your event, it would be very cool, I like your views

 2. Kaja 6 lat temu

  Zeby przecietnego obywatela bylo stac na leczenie sie marihuana powinna byc produkowana w Polsce a kazdy kto ma u lekarza historie choroby powinien moc gdzie chce ja chodowac sam. Ludzie umieraja i cierpia bo ich nie stac na to. Na ten aspekt glownie naciskajcie by tak bylo w Polsce

 3. k 6 lat temu

  przecież wymienili rekreacyjne użycie, co się prujesz

 4. Mariusz Żak 6 lat temu

  Hej przez … ale masz wypaczone myślenie jeśli porównujesz marichuanę do alkoholu/idiota jestes/ … widac że spaczonych głów nie brakuje w Polsce / SADZIĆ, PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ !!! /

  WOLNOŚĆ DLA KONOPI, KONOPIE DLA WOLNOŚCI
  PRAWDA JEST AUTORYTETEM A NIE AUTORYTET PRAWDĄ
  ŻYJ I DAJ ŻYC INNYM
  ONE LOVE

 5. Małointeresujace 6 lat temu

  Ty gosciu no ja bede pił wode włanie na after. Nie używam alkoholu i nie bedę

 6. Marcin Krawczyk 6 lat temu

  Na Afterze każdy będzie pić co będzie chciał lub co mu zaproponuje barman.
  Hipokryzja to jest wtedy jak mówisz że nie pijesz bo jesteś RASTAMAN , a kupujesz 0.7 wódki.
  A że my polscy Rastamani mamy w genach alkoholizm to napić się musimy , taka rozkładówka jazdy ROCHE.

  • ras 6 lat temu

   Co Ty wiesz o rasta…

 7. prezez 6 lat temu

  „Marsz ma przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa oraz polityków na kwestie medycznego oraz rekreacyjnego wykorzystywania marihuany oraz propagowanie wykorzystywania konopi w przemyśle i w życiu codziennym każdego człowieka nie jako używki.”

  To straszne! Jestescie hipokrytami zatem. Wlasnie chodzi o uzywke, taka sama uzywke jak alkohol. I co na afterparty bedziecie pic wode? Nie wchodze w to, wydaje mi sie ze nie macie podejscia.

  • Piotr 6 lat temu

   Przecież w cytowanym przez ciebie fragmencie jest również mowa o rekreacyjnym użyciu marihuany. Czytaj ze zrozumieniem.

  • Piotr 6 lat temu

   Nie ma tu żadnej hipokryzji. Oprócz zastosowań medycznych leków z konopi chodzi faktycznie również o używkę, gdyż jej legalna dostępność powoduje mniejsze spożycie narkotyków, takich jak alkohol, klasyczne „twarde” i tzw. „dopalacze”. A skoro jest mniejsze spożycie, mniej jest negatywnych skutków nadużywania. Przypomnę, że w Holandii, gdzie marihuana jest legalna jest mniejszy odsetek uzależnień od narkotyków (czyli mi,in. na przykład alkoholu), oraz mniej szkodliwych zachowań po jednorazowych nadużyciach. Zauważ też, że połowa zwolenników legalizacji marihuany w Polsce wcale jej nie używa, czyli mitem jest, jakoby chodziło im o bezkarne, legalne palenie. Po prostu rozumieją oni związek pomiędzy tą legalizacją i ograniczeniem jako jej skutek zjawiska narkomanii.
   Za to bezgraniczną obłudę wykazuje wielu przeciwników legalizacji marihuany, na przykład wmawiając otoczeniu, ze alkohol to nie narkotyk, lecz „coś innego”. Czasem odnosi się wrażenie, że pomimo wyjaśnienia im wspomnianego wcześniej związku, oni po prostu CHCĄ, by narkomania w Polsce kwitła tak, jak obecnie, włącznie rzecz jasna z tą najpowszechniejszą, alkoholową (zwaną w skrócie opilstwem i alkoholizmem), Oczywiście nie wszyscy przeciwnicy legalizacji mają taką wiedzę, gdyż rząd nie ma interesu, by ją rozpowszechniać, popiera bowiem przemysł alkoholowy, źródło wpływów do budżetu. Mity na temat marihuany, tworzenie jej negatywnego wizerunku podtrzymują również media, czasem świadomie, czasem bezmyślnie je powtarzając. Stąd oprócz spektakularnych imprez typu Marsz Wyzwolenia Konopi istnieje nagląca potrzeba oddolnej edukacji społeczeństwa na ten temat.

  • SZAJBUS 6 lat temu

   Bedziesz chcial pic wode to ją bedziesz pił. Ja pierdole,jak masz swoje zasady to według nich przebrniesz cały wieczór. A patrząc na twoje słowa, wiem jakiś ty niezdecydowany i roztargniony.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content