Fundacja Wolność i Pokój również apeluje do Ministra Sprawiedliwości o uwolnienie Państwa Dołeckich od stawianych im zarzutów!

 

W ostatnich dniach zostali aresztowani na trzy miesiące Ewa i Dariusz Dołeccy, którzy przywieźli do Polski 1,2 litra leganie zakupionego w Holandii oleju z konopi. Olej z konopi, który w wielu krajach jest stosowany jako środek leczniczy w terapii osób cierpiących na choroby nowotworowe, był przeznaczony dla cierpiącej na raka trzustki mamy Dariusza Dołeckiego.

Aresztowanie ludzi, którzy pragnęli pomóc bliskiej sobie osobie pogłębia tragedię rodzinną a też czyni bezbronną osobę cierpiącą na śmiertelną chorobę. Działacze Fundacji Wolność i Pokój, wywodzący się z Ruchu Wolność i Pokój, nie mają wątpliwości, że zastosowane w tym przypadku procedury rażąco naruszają społeczne poczucie sprawiedliwości choć wynikają z obowiązującego w Polsce prawa.

Traktowanie ludzi, którzy pragnęli pomóc innym, jak zwyczajnych przestępców, wobec których zastosowano areszt prewencyjny jest nie tylko nieracjonalne, ale też głęboko demoralizujące dla naszej kultury opartej na współczuciu i imperatywie pomocy bliźniemu.

Szanowny Panie Ministrze, domagamy się uwolnienia Ewy i Dariusza Dołeckich oraz innych osób aresztowanych za posiadanie oleju z konopi, który służy jako środek leczniczy w terapii wielu chorób. Pragniemy także zwrócić uwagę na konieczność podjęcia prac nad prawem karnym tak, aby nie służyło ono jako podstawa do nieuzasadnionych represji.

W imieniu zarządu Fundacji Wolność i Pokój i środowiska Ruchu Wolność i Pokój

  • Jarema Dubiel – prezes zarządu Fundacji
  • Dariusz Zalewski – wiceprezes zarządu Fundacji
  • Tomasz Borewicz – przedstawiciel środowiska Ruchu Wolność i Pokój
  • Wojciech Jankowski – przedstawiciel środowiska Ruchu Wolność i Pokój
  • Sławomir Dutkiewicz – przedstawiciel środowiska Ruchu Wolność i Pokój

 

Ministerstwo Sprawiedliwości 

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

tel. 22 52 12 888

skargi@ms.gov.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie
Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2017  -  "Made on blunt." - by concrete jungle underground.
 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account