Fundacja Wolność i Pokój również apeluje do Ministra Sprawiedliwości o uwolnienie Państwa Dołeckich od stawianych im zarzutów!

 

W ostatnich dniach zostali aresztowani na trzy miesiące Ewa i Dariusz Dołeccy, którzy przywieźli do Polski 1,2 litra leganie zakupionego w Holandii oleju z konopi. Olej z konopi, który w wielu krajach jest stosowany jako środek leczniczy w terapii osób cierpiących na choroby nowotworowe, był przeznaczony dla cierpiącej na raka trzustki mamy Dariusza Dołeckiego.

Aresztowanie ludzi, którzy pragnęli pomóc bliskiej sobie osobie pogłębia tragedię rodzinną a też czyni bezbronną osobę cierpiącą na śmiertelną chorobę. Działacze Fundacji Wolność i Pokój, wywodzący się z Ruchu Wolność i Pokój, nie mają wątpliwości, że zastosowane w tym przypadku procedury rażąco naruszają społeczne poczucie sprawiedliwości choć wynikają z obowiązującego w Polsce prawa.

Traktowanie ludzi, którzy pragnęli pomóc innym, jak zwyczajnych przestępców, wobec których zastosowano areszt prewencyjny jest nie tylko nieracjonalne, ale też głęboko demoralizujące dla naszej kultury opartej na współczuciu i imperatywie pomocy bliźniemu.

Szanowny Panie Ministrze, domagamy się uwolnienia Ewy i Dariusza Dołeckich oraz innych osób aresztowanych za posiadanie oleju z konopi, który służy jako środek leczniczy w terapii wielu chorób. Pragniemy także zwrócić uwagę na konieczność podjęcia prac nad prawem karnym tak, aby nie służyło ono jako podstawa do nieuzasadnionych represji.

W imieniu zarządu Fundacji Wolność i Pokój i środowiska Ruchu Wolność i Pokój

  • Jarema Dubiel – prezes zarządu Fundacji
  • Dariusz Zalewski – wiceprezes zarządu Fundacji
  • Tomasz Borewicz – przedstawiciel środowiska Ruchu Wolność i Pokój
  • Wojciech Jankowski – przedstawiciel środowiska Ruchu Wolność i Pokój
  • Sławomir Dutkiewicz – przedstawiciel środowiska Ruchu Wolność i Pokój

 

Ministerstwo Sprawiedliwości 

Al. Ujazdowskie 11

00-950 Warszawa

tel. 22 52 12 888

skargi@ms.gov.pl

1 komentarz
  1. […] procedury i ludzie przyłapani na leczeniu konopią indyjską bliskich trafiają do aresztu (por. sprawa państwa Dołeckich). Policja działa jak działa – zadziwiające w tej atmosferze dyskusji można kogoś […]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content