Odsetek uczniów szkół średnich, którzy przyznają, że kiedykolwiek używali konopi indyjskich lub obecnie są ich konsumentami, znacznie spadł od 2011 roku, zgodnie z danymi dostarczonymi przez amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Według nowego raportu CDC, odsetek uczniów szkół średnich, którzy kiedykolwiek próbowali marihuany, spadł o 30 procent między 2011 a 2021 rokiem. Odsetek uczniów, którzy sami identyfikują się jako obecni konsumenci marihuany, zmniejszył się w podobnym stopniu w tym samym okresie.

Autorzy doszli do wniosku: „Ten raport dokumentuje, że rozpowszechnienie używania substancji psychoaktywnych wśród uczniów szkół średnich w Stanach Zjednoczonych spadało przez dekadę przed pandemią COVID-19. W przypadku większości wskaźników używania substancji psychoaktywnych rozpowszechnienie to dalej spadło od 2019 do 2021 roku, w tym dla obecnego używania alkoholu, marihuany i upijania się, oraz dla całkowitego używania alkoholu, marihuany, kokainy i nadużywania opioidów na receptę.”

Ustalenia CDC są zgodne z wieloma innymi finansowanymi przez rząd federalny ogólnokrajowymi ankietami, które dokumentują spadające wskaźniki używania konopi indyjskich przez młodych ludzi w okresie, gdy prawie dwadzieścia stanów zalegalizowało rynek marihuany do użytku dorosłych.

Zastępca Dyrektora NORML, Paul Armentano, podkreślił ten spadek w niedawno opublikowanym artykule, stwierdzając: „Doświadczenie stanów w zakresie legalizacji marihuany potwierdza, że te polityki mogą być wdrażane w sposób, który zapewnia regulowany dostęp dla dorosłych, jednocześnie ograniczając dostęp i nadużywanie przez młodzież.”

W 2021 roku Dr Nora Volkow, Dyrektor Amerykańskiego Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Narkotyków, publicznie przyznała, że wprowadzenie stanowych przepisów regulujących rynek marihuany dla dorosłych nie doprowadziło do wzrostu odsetka młodych ludzi eksperymentujących z nią.

Pełny tekst najnowszego raportu CDC „Alcohol and Other Substance Use Before and During the COVID 19 Pandemic Among High School Students — Youth Risk Behavior Survey, United States, 2021” jest dostępny online. Dodatkowe informacje dotyczące wzorców używania konopi indyjskich przez młodzież są dostępne w ty martykule „Regulacja marihuany i wskaźniki używania przez nastolatków.”

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content