Legalne stany marihuany generowały większe przychody ze sprzedaży detalicznej konopi niż ze sprzedaży alkoholu, zgodnie z danymi dostarczonymi przez Institute on Taxation and Economic Policy (ITEP). 

Według analizy ITEP , w 2021 r. amerykańskie stany pobrały około 20 procent więcej podatków od sprzedaży detalicznej marihuany niż od sprzedaży produktów alkoholowych. W Kalifornii akcyza na konopie przyniosła ponad dwukrotnie więcej dochodów niż podatki związane z alkoholem. W Kolorado dochody z podatku od konopi były siedmiokrotnie wyższe niż w przypadku alkoholu.

Według nowej analizy większość stanów, które zalegalizowały marihuanę do spożycia rekreacyjnego, uzyskuje obecnie większe dochody podatkowe ze sprzedaży marihuany niż ze sprzedaży alkoholu.

Raport Institute on Taxation and Economic Policy wykazał, że w 2021r jedenaście stanów, w których marihuana jest uregulowana przekroczyło 3 miliardy dolarów podatku akcyzowego, w porównaniu z około 2,5 miliarda dolarów, które zarobili na akcyzie na alkohol lub dochodach ze sklepów monopolowych.

Szybko rozwijający się legalny rynek marihuany w Kalifornii wygenerował 832 miliony dolarów podatku akcyzowego, około dwa razy więcej niż ze sprzedaży alkoholu. Przychody z marihuany w Kolorado wygenerowały 396 milionów dolarów dla stanu, prawie osiem razy więcej niż podatki od alkoholu.

W dwóch stanach z najbardziej ugruntowanymi legalnymi rynkami marihuany, Kolorado i Waszyngtonie – gdzie wyborcy zatwierdzili schematy legalizacji w 2012 r. – dochody podatkowe z tytułu marihuany przewyższają nawet dochody z podatku od tytoniu, najbardziej lukratywnego z tak zwanych podatków od grzechu.

Zgodnie z oddzielną analizą dostarczoną na początku tego roku przez Marijuana Policy Project, dochody podatkowe pochodzące z licencjonowanej sprzedaży detalicznej legalnych produktów z konopi indyjskich dla dorosłych wzrosły o ponad 30 procent w latach 2020-2021, osiągając w zeszłym roku ponad 3,7 miliarda dolarów.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content