Przyjęcie ogólnokrajowych przepisów regulujących sprzedaż detaliczną konopi osobom dorosłym nie wiąże się z trwałym wzrostem spożycia marihuany przez młodych ludzi, zgodnie z danymi opublikowanymi w czasopiśmie Addiction .

Międzynarodowy zespół naukowców z Chile, Stanów Zjednoczonych i Urugwaju ocenił trendy używania konopi indyjskich w Urugwaju wśród osób w wieku od 12 do 21 lat po legalizacji.

Urugwaj początkowo zatwierdził ustawodawstwo legalizujące używanie konopi przez dorosłych w 2013 roku, chociaż sprzedaż detaliczna w licencjonowanych aptekach rozpoczęła się dopiero w 2017 roku. Zgodnie z prawem sprzedaż konopi indyjskich jest ograniczona do osób w wieku 18 lat lub starszych, które zapiszą się w państwowym rejestrze. Dostępne w handlu produkty z konopi indyjskich mogą być produkowane wyłącznie przez podmioty posiadające licencje państwowe i sprzedawane w specjalnie licencjonowanych aptekach. Poziomy THC są ograniczane przez organy regulacyjne, a na marihuanę nakładana jest rządowa kontrola cen. Ograniczona uprawa w domu jest dozwolona w prywatnych gospodarstwach domowych.

Zgodnie z wcześniejszymi badaniami badacze nie odnotowali żadnych znaczących zmian we wzorcach używania konopi indyjskich zarówno wśród nastolatków, jak i młodych dorosłych. Wśród osób poniżej 18 roku życia używanie marihuany spadło po legalizacji. Wśród osób w wieku od 18 do 21 lat używanie konopi początkowo wzrosło, ale potem spadło.

Autorzy doszli do wniosku, że „legalizacja rekreacyjnej marihuany w Urugwaju nie była związana z ogólnym wzrostem używania konopi indyjskich w ciągu ostatniego roku/miesiąca ani z wieloletnimi zmianami w ryzykownym i częstym używaniu konopi przez młodych ludzi”.

Liczne badania w Ameryce Północnej podobnie nie wykazały żadnego znaczącego wzrostu używania konopi indyjskich przez młodych ludzi po przyjęciu legalizacji używania przez dorosłych w Stanach Zjednoczonych lub w Kanadzie.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content