chillum najstarsza fajka na świecie

Wyobraź sobie, że można przenieść rytuał palenia ziół na jeszcze wyższy poziom niż zwykle. Na poziom, który znano i szanowano na indyjskich ziemiach już w XVIII wieku! Mowa o tradycyjnej fajce Chillum, którą wyróżnia fakt, iż jest najstarszą fajką na świecie!


Fajka chillum to prostej konstrukcji urządzenie, które używane jest do palenia ziół przez coraz większą liczbę osób. Już nie tylko w licznych krajach afrykańskich, czy też podczas rytuałów Rastafari.

chillum najstarsza fajka na świecie
Drewniana i kamienna fajka chillum

W latach 60 ubiegłego wieku dotarła bowiem do świata zachodniego. Cieszy się coraz większym uznaniem wśród osób, którym zależy na tradycji i klasyce przy jednoczesnym dostarczaniu sobie wyjątkowych doznań podczas konsumowania.

A skoro przy tradycji i klasyce już jesteśmy to warto wspomnieć o Charas, czyli jednej z najstarszych form koncentratu konopi. Pozyskiwany jest on z najlepszego pączka rosnącego naturalnie u podnóży Himalajów. A wspominamy o tym przy okazji fajki Chillum, ponieważ to właśnie za jej pomocą hinduscy mnisi wędzą swoje Charas. A Shaivowie często przedstawiają obraz swojego Pana – Sziwę palącego właśnie tę fajkę.

Do dnia dzisiejszego tradycyjne fajki wykorzystywane są podczas rytuałów i obrządków, co nadaje im jeszcze większej magii i tajemniczości.

Te ciekawostki tylko dodają smaczku tradycyjnym fajkom Chillum. A jeśli chcesz sam wypróbować jakie efekty i doznania może Ci przynieść to zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie znajdziesz nie tylko drewniane klasyczne fajki Chillum ale również rzadko spotykaną kamienną wersję. Ponadto posiadamy szeroki wybór różnorodnych innych fajek i lufek.

Autor: Daria Jeszka

Zosia
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content