Na taką informację długo czekaliśmy! Mimo że Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany istnieje niemal od początku obecnej kadencji Sejmu, to wielu zwolenników legalizacji, a przynajmniej dekryminalizacji zioła, miało sporo zastrzeżeń co do pracy posłów i skuteczności grupy. Teraz jednak przewodnicząca Beata Maciejewska zapowiedziała niezwykle ważną konferencję prasową, którą nieprzypadkowo zorganizowano w Bydgoszczy.

Już we wtorek, 6 października, właśnie w Bydgoszczy odbędzie się rozprawa sądowa pana Mariana – zarażonego wirusem HIV pacjenta medycznej marihuany, oskarżonego o posiadanie znacznych ilości zioła. Dzięki konopiom mężczyzna zwalcza skutki uboczne, z którymi zmaga się w związku z koniecznością używania silnych leków antyretrowirusowych. Codziennością bydgoszczanina były omdlenia, brak apetytu, biegunki czy nagłe skoki ciśnienia. Wszystko odeszło, jak ręką odjął, tylko i wyłącznie wskutek używania konopi. Cudowne lekarstwo przez długi czas było nielegalne, a chęć poprawy własnego zdrowia spowodowała, że pacjent wszedł w konflikt z wymiarem sprawiedliwości.

Rozprawa i briefing

Prokuratura jest nieubłagalna – chory mężczyzna usłyszał zarzuty, jeżeli sędzia nie spojrzy na niego łaskawszym okiem, grozi mu nawet kara więzienia.

Jak się jednak okazało, losem pana Mariana przejmują się nie tylko Wolne Konopie, ale i członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Politycy dostrzegli absurd sytuacji, w jakiej znalazł się schorowany bydgoszczanin i zamierzają wesprzeć na miejscu walczącego o sprawiedliwość mężczyznę.

– Planujemy udział w rozprawie w charakterze publiczności, briefing prasowy, oraz właściwe posiedzenie zespołu – informuje Beata Maciejewska.

Rozprawa odbędzie się przed bydgoskim sądem rejonowym we wtorek, 6 października. Następnie, na godz. 12:30, zaplanowano półgodzinny briefing. Po konferencji prasowej, o godzinie 13:00, rozpocznie się długo oczekiwane posiedzenie zespołu. Politycy będą obradować w bydgoskim lokalu Cafe Kino, przy ul. Długiej 32.

Do roboty!

Wszyscy zwolennicy legalizacji, a przynajmniej dekryminalizacji marihuany, mieli sporo zastrzeżeń do pracy zespołu. Od grudnia ubiegłego roku, kiedy to powołano Prezydium, Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany zorganizował zaledwie DWA posiedzenia (nie licząc inauguracyjnego). Ostatni raz politycy dyskutowali o możliwych i wyczekiwanych przez społeczeństwo zmianach w prawie jeszcze przed pandemią koronawirusa, czyli w marcu. Panie i Panowie parlamentarzyści, najwyższy czas, by wziąć się do roboty!

Uwaga! Wolne Konopie i Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby do udziału w rozprawie w charakterze publiczności. Chętni, w związku z obostrzeniami, które spowodowała pandemia, są proszeni o pilne zgłoszenie na adres: monika.nowak@sejm.gov.pl.

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
5 komentarzy
 1. Rafal 3 lata temu

  To jest parodiatylu ludziom by mogli pomóc a oni tylko zbierają po to żeby se posiedzieć i kasę zbijać zamiast pomagać ludziom i wziąć się do prawdziwej pracy już dawno powinna być zalegalizowana marihuana a nie robić sobie z ludzi idiotów i kretynów dopiero jak wiem że to stare pokolenie komunistyczne takie jak pisiory to dopiero będzie dostępna

 2. szarak 4 lata temu

  Dla czego mam płacić za coś co sam mogę uzyskać i nie będzie się niczym różniło jak z apteki. Czemu w aptece jest legalna a ja na własny użytek nie mogę posiadać trzy krzaczki jak w Czechach? Jestem taki sam jak oni homosapiens i mam takie samo prawo do szczęścia jak oni. Tylko, że ja jestem uważamy za przestępcę przez policje i innych którzy chleba alkohol i pala papierosy im wolno. Zbierałem złom jak byłem mały

 3. Ręce opadają 4 lata temu

  Mam 37lat i nie wiem czy doczekam legalizacji w tym dziwnym kraju ,może jak się rząd zmieni na młodych ludzi innego wyjścia chyba nie ma

 4. Adam 4 lata temu

  Spotkają się raz i znowu nic z tego nie wyniknie i bedzie rok przerwy.Zespół działa tak jak WK, tylko w nazwie ma działanie a w praktyce nic nie robi, ale żadna strata bo prawo się zmienia powoli wszędzie i nie potrzeba żadnych zakichanych inicjatyw tylko czasu

 5. Marek 4 lata temu

  Najwyższy czas, jechać, wspierać i się organizować aby moc coś zmieniać !

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content