Raport konopny (cz. 2)  ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2016 roku następuje wiele zmian w legislacji dotyczącej konopi.

MICHIGAN 

Demokrata Sam Singh przedstawił projekt, który zabrania pracodawcom zwolnienia pracownika za to, iż posiada kartę pacjenta medycznej marihuany.

Jednakże, w rozporządzeniu zawarto aneks, który mówi o tym, że pracodawca może zwolnić pracownika/pacjenta, jeśli przyjmowanie Cannabisu wyraźnie przeszkadza mu w wykonywaniu obowiązków służbowych. Stan Michigan przyjął prawo regulujące sytuację pacjentów medycznej marihuany w zeszłym roku, lecz dopiero teraz próbuje się zapewnić ochronę prawną pracownikom, którzy są jednocześnie pacjentami.

NOWY MEKSYK

Demokrata Bill McCamley z Nowego Meksyku wniósł akt o wolności dla Cannabisu, który ma konkretnie uregulować limity dotyczące konopi. Niestety legislacja została odrzucona już na początku sesji. Gubernator Susana Martinez powtórzyła, iż nie poprze żadnej formy legalizacji Cannabisu. Dlatego pewnie przyjdzie nam poczekać kilka kolejnych lat zanim legalizacja dotrze do Nowego Meksyku.

OREGON

Oregon podwyższa podatki na konopie w celu rekreacyjnym. Wkrótce także plantatorzy medycznej marihuany mogą ponosić wyższe koszta, które narzuci na nich stanowa organizacja zdrowia (Oregon Health Authority).

Obecnie, plantatorzy konopi medycznej płacą roczną opłatę w wysokości 50$ za każdego pacjenta, któremu dostarczają leki. Przy obecnych zasadach hodowcy mogą zaopatrzyć do 4 pacjentów. Nowe propozycje podwyższą roczną opłatę do 200$ za pacjenta i pozwolą pokryć koszta, jakie ponosi organizacja przy kontroli i monitoringu plantacji. Zakłada się, że zmiany te zwiększą wpływy do budżetu z racji przyznawanych licencji z 1,3 miliona dolarów do nawet 5,2 miliona rocznie.

VIRGINIA

Demokrata ze stanu Virginia – Senator Adam Ebbin przygotował projekt zakładający dekryminalizację marihuany. Na ostatnim posiedzeniu Senatu Ebbin zaproponował redukcję kar nakładanych za posiadanie niewielkich ilości suszu z konopi z 500$ i 30 dni więzienia na 100$ i traktowanie sprawy, jako wykroczenie.

Źródło: www.sidbank.pl

 

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content