Jak to regulować? Legalizacja marihuany w stanie Nevada.

Już w przyszłym miesiącu podczas wyborów (8 listopada) kolejne cztery stany będą głosować odnośnie legalizacji marihuany w celach rekreacyjnych. Jednym z tych stanów jest Nevada, gdzie leży jedno z najpopularniejszych amerykańskich miast – Las Vegas.

Referendum dotyczy legalizacji zakupu, posiadania oraz konsumpcji Cannabis dla osób, które ukończyły 21 rok życia. Wedle nowych regulacji, obywatel będzie mógł posiadać maksymalnie jedną uncję suszu z konopi (około 28g) lub 1/8 uncji koncentratu (około 3g).

Ponadto obywatele będą mogli uprawiać do 6 roślin na własny użytek. Warunkiem ma być umiejscowienie plantacji w zamkniętej przestrzeni „pod kluczem”.

Jeśli głosujący opowiedzą się za legalizacją to dostępne będzie 5 rodzajów licencji dla podmiotów uczestniczących w obrocie konopiami:

Uprawa – licencja na uprawę, przetwarzanie i pakowanie marihuany

Laboratoria – licencja na testowanie suszu z konopi oraz produktów konopnych. Dotyczy to badań odnośnie stężenia kannabinoidów bądź potencjalnych zanieczyszczeń w roślinie.

Produkcja wyrobów – licencjonowani do zakupu suszu od plantatorów, przetwarzania materiału oraz do dalszej dystrybucji do sklepów lub innych zakładów produkcyjnych, lecz nie bezpośrednio do konsumentów.

Dystrybucja – zezwolenia na transport marihuany z jednego podmiotu do kolejnego podmiotu gospodarczego

Sprzedaż detaliczna – licencjonowani do nabycia suszu i produktów konopnych od plantatorów, zakładów produkcyjnych oraz innych sklepów detalicznych w celu dalszej odsprzedaży konsumentom.

Proces aplikowania o zezwolenia

Departament ds. podatków w Nevadzie (Nevada’s Department of Taxation) zgodnie z założeniami ma nadzorować i regulować licencjonowanie. Jeśli referendum w dniu 8 listopada 2016 roku wykaże poparcie społeczne dla tej inicjatywy to w terminie do 12 miesięcy instytucja ta ma wydawać decyzje odnośnie akceptacji złożonych wniosków licencyjnych.

Przez pierwsze 18 miesięcy Departament będzie przyjmował jedynie aplikacje od zarejestrowanych wcześniej firm zajmujących się uprawą, przetwarzaniem oraz sprzedażą marihuany w celach medycznych.

W tym samym okresie 18 miesięcy, jedynie hurtowi dystrybutorzy alkoholu mogą ubiegać się o licencję na transport produktów konopnych. Departament zastrzega jednak, że nie będzie brał pod uwagę tego ograniczenia, jeżeli liczba dystrybutorów będzie niewystarczająca.

Podatki i opłaty

Susz będzie opodatkowany bezpośrednio po opuszczeniu miejsca uprawy. Podatek będzie wynosił 15 % od wartości hurtowej. Wszyscy aplikanci będą zobowiązani do uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości 5000$. Początkowe koszta wydania licencji będą oscylować między 10 000$ a 30 000$.

Sondaże

Ankieta przeprowadzona przez KTNV-TV 13 Action News oraz firmę sondażową Rasmussen wykazała, iż 53% obywateli zagłosuje za legalizacją, zaś 39% jest jej przeciwnych.

Nevada-SignNevada to stan z długą historią tolerancji wobec nielegalnych w innych stanach usług i używek. Jest to miejsce, w którym hazard i prostytucja są legalne. Ponadto ograniczenia dotyczące sprzedaży i spożywania alkoholu są w Nevadzie o wiele mniej restrykcyjne niż w innych stanach.

Las Vegas jest jednym z głównych ośrodków turystyki w USA. Legalizacja konopi w celach rekreacyjnych bez wątpienia pomoże zachęcić do przyjazdu jeszcze większą liczbę turystów.

Jeśli Nevada zalegalizuje Cannabis to będzie to kolejny ważny element układanki. Miejmy nadzieję, że domino ruszyło na dobre…

Źródło: 420

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content