pan Andrzej Duda, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Warszawa 19.08.2015

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem w sprawie, która w żadnym praworządnym kraju zarządzanym przez sprawną administrację wedle reguł służącym dobru obywateli nie powinna być przedmiotem troski pierwszego jej Obywatela. Żyjemy jednak w kraju, w którym zdesperowani rodzice dla ratowania zdrowia i życia własnych dzieci szukają oparcia w prerogatywach przypisanych do Urzędu Prezydenta RP. Jedna z takich osób, Pani Dorota Gudaniec – matka 6-letniego chłopca cierpiącego na lekooporną padaczkę, zwróciła się publicznie do Pana Prezydenta z prośbą o spotkanie, gdyż jej synowi dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka odmówiła kontynuacji terapii opartej na medycznej marihuanie, która przynosiła pozytywne efekty. Terapia była prowadzona pod kontrolą lekarza i była legalna ale z powodów poza-medycznych, które budzą poważne podejrzenia natury moralno-prawnej, została przerwana. Konsekwencją obecnego stanu rzeczy jest zagrożenie zdrowia i życia 6-letniego chłopca.

Szanowny Panie Prezydencie. Żadne korporacyjne interesy, żadne środowiskowo-rodzinne koterie nawet najbardziej wpływowych grup zawodowych nie mogą być przyczyną jednostkowych i zbiorowych dramatów, których uosobieniem jest sytuacja Pani Doroty Gudaniec i jej rodziny. Nie mamy wątpliwości, że takich dramatów związanych z zakazem stosowania leczniczej marihuany czy oleju z konopi (casus małżeństwa Państwa Dołeckich, którzy znajdują się w areszcie tylko dlatego, że przywożąc z Holandii litr oleju z konopi chcieli pomóc bliskiej im osobie cierpiącej na nowotwór trzustki) jest więcej. Dlatego też apelujemy o skorzystanie z przysługujących Panu Prezydentowi prerogatyw i złożenie projektu ustawy, która w sposób jednoznaczny umożliwi korzystanie z dobrodziejstwa marihuany i oleju z konopi w celach terapeutycznych jednocześnie zabraniając penalizacji ich stosowania wówczas, gdy owe środki służą zdrowiu i życiu ludzi.

Panie Prezydencie. Każda zmiana depozytariuszy władzy niesie nadzieję na ‘lepsze jutro’. Dramatyczny apel do Pana Prezydenta wystosowany przez Panią Dorotę Gudaniec jest tego przykładem. My, sygnatariusze tego apelu, również mamy nadzieję na pozytywną zmianę i wierzymy, że jest ona możliwa. Jednocześnie deklarujemy wsparcie przy wypracowaniu projektu ustawy, która będzie chroniła interesy tych wszystkich, dla których marihuana i olej z konopi jest zwyczajnym lekiem w sytuacji zagrożenia ich zdrowia i życia. „Nie da się”, „to niemożliwe” etc. to język, którego akceptacja prowadzi do zachowania status quo. Nie godzimy się na to aby niewinni ludzie przebywali w więzieniu, a chore dzieci były pozbawione terapii, która jest skuteczna w opinii ich rodziców i prowadzących terapię lekarzy.
Z tego powodu apelujemy o skorzystanie z przysługujących Panu Prezydentowi prerogatyw.

Z należytym respektem

Zarząd i Rada Fundacji Wolność i Pokój oraz byli uczestnicy Ruchu Wolność i Pokój

Jarosław Dubiel – prezes zarządu Fundacji Wolność i Pokój
Zuzanna Dąbrowska-Denisiuk – wiceprezes zarządu Fundacji Wolność i Pokój
Dariusz Zalewski – wiceprezes zarządu Fundacji Wolność i Pokój
Marek Adamkiewicz
Wojciech Bafeltowski
Tomasz Borewicz
Wiesław Cupała
Sławomir Dutkiewicz
Małgorzata Gorczewska
Wojciech Jankowski
Marek Krukowski
Marek Kossakowski
Grzegorz Majewski
Jarosław Kapsa
Zdzisław Kulawik
Piotr Odrzywołek
Małgorzata Tarasiewicz
Anna Wiśniewska
Gwido Zlatkes

FUNDACJA WOLNOŚĆ i POKÓJ – Apel
FUNDACJA WOLNOŚĆ i POKÓJ

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content