Polski rząd wstępnie zgodził się na zwiększenie limitu THC dla konopi przemysłowych z obecnych 0,2% do 0,3%.

Wstępne porozumienie osiągnięto w połowie kwietnia na spotkaniu z udziałem przedstawicieli resortów rolnictwa i zdrowia. Urzędnicy zawarli też wstępne porozumienie zezwalające na uprawę medycznej marihuany w Polsce.

Dopasowanie do regulacji UE

Zmiana dopuszczalnej ilości THC w konopiach zrównałaby polskie przepisy z unijnymi po tym, jak Parlament Europejski przegłosował w październiku ubiegłego roku zwiększenie dopuszczalnego poziomu THC dla konopi przemysłowych „na polu” z 0,2% do 0,3%, co dla naszego kraju jest krokiem milowym w procesie przywracania racjonalnego poziomu THC w konopiach.

Chociaż oczekuje się, że ogólnounijna zmiana zacznie obowiązywać dopiero w 2023 r., Państwa członkowskie są obecnie w trakcie dostosowywania swoich przepisów krajowych do zaktualizowanego limitu, który został uwzględniony w przyjętych przez Parlament reformach wspólnej polityki rolnej (WPR). .

Rozmowy wciąż trwają

W Polsce trwają spotkania na różnych szczeblach, zarówno społecznych, jak i ministerialnych, podczas których dyskusje koncentrują się na sposobach ułatwienia rozwoju upraw konopi, poziomach tolerancji dla THC, które chroniłyby hodowców konopi przed odpowiedzialnością karną, oraz potencjale krajowej produkcji medycznej marihuany w celu zwiększenia podaży.

Poseł Jarosław Sachajko powiedział, że dyskusje na temat produkcji medycznej marihuany przezwyciężyły obawy polskiego Ministerstwa Zdrowia. Jej uprawą mają zająć się instytuty rządowe. 

Polska, która zalegalizowała marihuanę medyczną w 2017 r., Sprowadziła 170 kg kwiatów konopi w 2020 r., W porównaniu z 70 kg w 2019 r. Prawie 80% Polaków konsekwentnie deklaruje, że od 2015 r. popiera leczenie konopiami indyjskimi.

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content