Pacjenci chcą konopi!

Celem warszawskiej konferencji „CANNABIS LECZY. Przyszłość marihuany medycznej w Polsce” (22-23 czerwca) jest debata ekspertów i polityków z przedstawicielami ruchu pacjentów i lekarzami, którzy podejmują pierwsze próby leczenia konopiami.
Inicjatywa na wzmocnić ruch społeczny na rzecz legalizacji medycznej marihuany. Podczas konferencji zostanie ogłoszony projekt „Lista oczekujących”.

Goście z USA, Czech, Słowenii i Francji opowiedzą o doświadczeniach w swoich krajach. Swoje przypadki – często dramatyczne – przedstawią leczący konopiami siebie i swoje dzieci.Gościem specjalnym będzie Aleksander Kwaśniewski. W 2000 r. podpisał jako prezydent restrykcyjną ustawę narkotykową, która zakazuje stosowania cannabis nawet w medycynie, ale dziś uważa, że to był błąd i trzeba zakończyć „wojnę z narkotykami”.We wtorek osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat możliwości leczenia, także w aspekcie prawnym. Eksperci/tki będą czekać przy stolikach tematycznych.Otuchy wszystkim doda Stanisław Sojka, który zaśpiewa m.in. swój słynny utwór „Tolerancja (na miły Bóg)”.
Uwaga! Z powodu dużego zainteresowania konferencją prosimy o zapisy na stronie Fundacji Krok Po Kroku www.fundacjakrokpokroku.org.plOrganizatorem konferencji jest także Polska Sieć Polityki Narkotykowej, partnerem Program Globalnej Polityki Narkotykowej Open Society Foundations.Patronat medialny: Gazeta Wyborcza i Radio TOK FMPoniżej/w załączeniu szczegółowy program konferencji i informacje o jej uczestnikach/czkach
CANNABIS LECZY. Przyszłość marihuany medycznej w Polsce
Warszawa, siedziba Agory, Czerska 8/10; 22-23 czerwca 2015Organizatorzy: Fundacja Krok Po Kroku, Polska Sieć Polityki Narkotykowej
Partner: Program Globalnej Polityki Narkotykowej Fundacji Open Society
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza i Radio TOK FM
Prowadzenie: Piotr Pacewicz, Gazeta Wyborcza i Aleksandra Pezda, TOK FMPONIEDZIAŁEK, 22 CZERWCA11 00 Słowo od Organizatorów i Patronów
11 10 „Nic o nas bez nas – świadectwa”: I, II i III (Dorota Gudaniec, Mateusz Kaczmarczyk, Paulina Janowicz )11 30 Dr Marek Balicki i Agnieszka Sieniawska: KONOPIE W POLSKIEJ MEDYCYNIE. DIAGNOZA i TERAPIA (wprowadzenie)11 50 Dorota Gudaniec, Piotr Pacewicz: Ogłoszenie projektu Lista Oczekujących11 50 PANEL I. OKRĄGŁY STÓŁ: CO DALEJ Z KONOPIAMI?
Uczestnicy: minister zdrowia (do potwierdzenia*), wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka, wiceminister pracy i spraw socjalnych Jarosław Duda, zastępczyni dyrektora Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii Bogusława Bukowska (do potwierdzenia), Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica – do potwierdzenia), Lidia Gątek (PO), Paulina Piechna-Więckiewicz (SLD) a także przedstawiciele PiS , PSL, RP oraz Nowoczesnych.pl i Stowarzyszenia Pawła Kukiza (nazwiska w trakcie ustalania).Pytania zadają goście konferencji: dr Marek Balicki, dr Marek Bachański, dr Dorota Rogowska-Szadkowska, dr Jerzy Jarosz, Jakub Gajewski*Obecność zapowiadał minister Bartosz Arłukowicz, ale ustąpił ze stanowiska. Ministerstwo nie odpowiedziało jeszcze, kto w tej sytuacji przyjdzie na debatę14 00 Przerwa (30 min)14 30 Świadectwo Karola Rogulskiego, komentarz prawny Agnieszki Sieniawskiej i dr Marka Bachańskiego15 00 PANEL II: JAK JEST GDZIE INDZIEJ?
15 00 Pavel Kubu (Czechy)
15 30 Dr Sebastien Beguerie (Francja)
16 00 Dr Bożidar Radisic (Słowenia)
16 30 Steph Sherer (USA)
17 00 Magdalena Dąbkowska (Program Globalnej Polityki Narkotykowej Open Society Foundations): Leczenie konopiami – jak jest w innych krajach?
(po każdym wystąpieniu jedno pytanie z sali)17 15 Świadectwo Huberta Bartola17 20 DYSKUSJA OTWARTA18 00 KONKLUZJA I DNIA i ZAPROSZENIE NA WTOREKśpiewa STANISŁAW SOJKAWTOREK 23 CZERWCA11 00 POWITANIE11 05 15 lat ustawy i co może być dalej? – Rozmowa z Aleksandrem Kwaśniewskim (z udziałem Sali)11 30 PANEL II: MEDYCYNA I PRAWA PACJENTÓW
Rozmawiają: Dr Marek Bachański, Dr Jerzy Jarosz, Dr Dorota Rogowska-Szadkowska oraz prof. Monika Płatek12 30 Otwarta dyskusja13 00 Prezentacja stolików: Dr Pavel Kubu (Czechy); dr Sebastien Beguerie (Francja); Bożidar Radisic (Słowenia), (USA), dr Marek Balicki, dr Marek Bachański, dr Jerzy Jarosz, Agnieszka Sieniawska (poradnictwo prawne), Jerzy Zięba (medycyna naturalistyczna), Ewa Gryt (inne zastosowania konopi), Jakub Gajewski13 30 „KAWIARNIA” (uczestnicy konferencji krążą między stolikami)16 00 KONKLUZJA. Co wynika z konferencji? Jakie są perspektywy ruchu pacjentów i społeczników? Dyskusja otwarta

SYLWETKI PRELEGENTÓW
Marek Bachański
Specjalista I stopnia w pediatrii oraz II stopnia w neurologii dziecięcej. W Klinice Neurologii i Epileptologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” zajmuje się leczeniem schorzeń dziecięcych (ADD, ADHD, trudności szkolne, zaburzenia koncentracji), diagnozuje oraz leczy zespoły bólowe kręgosłupa. Prowadzi ocenę neurorozwojową niemowląt i małych dzieci Zasłynął leczeniem dzieci z lekooporną padaczką stosując dietę ketogenną oraz – jako pierwszy lekarz w Polsce – terapię cannabisową. W leczeniu konopiami uzyskuje doskonałe efekty (zmniejszenie objawów na poziomie 50 – 90 proc.).

Marek Balicki
Polityk i społecznik o lewicowych poglądach. Lekarz psychiatra, aktywny w wielu organizacjach zawodowych i społecznych, był dyrektorem trzech warszawskich szpitali. W latach 80. działacz „S” służby zdrowia, krótko internowany, a potem aresztowany za działalność w stanie wojennym. Trzykrotny poseł na Sejm (Unii Demokratycznej/ Wolności a potem koalicji Lewica Razem), dwukrotny minister zdrowia (w rządach Leszka Millera i Marka Belki), wiceminister w rządzie Hanny Suchockiej. Jako minister przygotował ustawę depenalizującą posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, ale nie weszła pod obrady Sejmu. Jako poseł przekonywał, by usunąć zakaz używania konopi w celach medycznych. Od lat namawia opinię publiczną do racjonalnego podejścia do uzależnień zgodnie z zasadą redukcji szkód.

Hubert Bartol
Z wykształcenia budowlaniec, człowiek o wielu pasjach – malarz, muzyk, stolarz. Wrocławianin. Od 14 lat samotnie opiekuje się synem, u którego 10 lat temu wystąpiły pierwsze objawy guza mózgu (skąpodrzewiaka wielopostaciowego, osiągnął rozmiary 6 cm). Hubert zebrał 30 tys. euro na operację w Niemczech (w marcu 2013) organizując charytatywne wydarzenia. Prowadzona już w Polsce chemioterapia została po trzech miesiącach przerwana bez efektów. Lekarze dawali synowi trzy miesiące życia. Hubert natrafił w internecie na informacje o terapii cannabisowej. Dotarł do źródeł oleju RSO i stosował go od marca 2014. W październiku tomografia wykazała brak guza. Hubert prowadzi na FB dziennik z leczenia syna, pomaga wielu chorym.

Sebastien Beguerie
Specjalista fizjologii roślin, kształcił się we Włoszech i Holandii. Od siedmiu lat prowadzi badania nad optymalizacją produkcji konopi i kontroli ich jakości. Współzałożyciel (2009) Frankofońskiej Unii na Rzecz Konopi Jako Lekarstwa, propaguje ich stosowanie przez lekarzy. We Francji założył firmę produkującą m.in. zestawy do sprawdzania jakości marihuany medycznej. Centra badawcze firmy mieszczą się w Amsterdamie i Barcelonie.

Magdalena Dąbkowska
Od 2008 r. pracuje dla programu Global Drug Policy (Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej) Open Society Foundations, obecnie jako krajowa konsultantka. Współzałożycielka Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej (2008). Była członkini American Public Health Association, absolwentka Drug Policy Seminar Series PAN i Drug Policy and Human Rights Course w ramach Central European Summer University w Budapeszcie (2013). Od lat związana z działaniami na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, odpowiedzialnego dziennikarstwa i przestrzegania praw człowieka.

Jarosław Duda
Wiceminister pracy i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych. Współtworzył ruch Wiara i Światło na Lubelszczyźnie. Socjolog po KUL. Był wiceprezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pracował w samorządach, m.in. kierował Miejskim Zarządem Domów Pomocy Społecznej we Wrocławiu, zasiadał w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Był posłem przez dwie kadencje i przez dwie kadencje senatorem Platformy Obywatelskiej.

Jakub Gajewski
Inżynier, architekt krajobrazu, ogrodnik i miłośnik roślin. Praktykował w Instytucie Włókien Naturalnych pod okiem prof. Lidii Grabowskiej. Współzałożyciel Wolnych Konopi, często reprezentuje Ruch w mediach i debatach o polityce narkotykowej. Użył konopi w leczeniu obojga rodziców, z zaskakująco dobrym skutkiem. Pomaga wielu chorym, doradza. Stał się znany w całej Polsce, gdy w kwietniu 2015 został zatrzymany za import oleju z konopi. Grozi mu nawet 15 lat więzienia, ale ujmują się za nim różne środowiska, w mediach pojawiły się komentarze w jego obronie.

Lidia Gątek
Lekarka ze specjalizacją chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej i medycyny pracy, ukończyła też studia zarządzania placówkami ochrony zdrowia. Pracowała jako lekarz rodzinny, była dyrektorem Miejsko-Gminnego Centrum Medycznego. WOL-MED. Działaczka samorządowa, była radną kolejno Rady Gminy, Powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego. Działa społecznie w lokalnych klubach sportowych, Ochotniczej Straży Pożarnej i kole gospodyń wiejskich. W 2011 r. uzyskała mandat poselski jako bezpartyjna kandydatka z listy PO w okręgu krakowskim

Ewa Gryt
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, bizneswoman. Od 10 lat popularyzuje uprawy konopi przemysłowych, edukuje rolników, jako jedna z nielicznych ma zezwolenie na kontraktację konopi na tere.nie całego kraju. Wierzy w przywrócenie pozycji konopi jako kluczowej rośliny uprawnej w Polsce. Założyła sklep z produktami konopnymi. Stara się o unijny grant na badania kliniczne terapii cannabisowej.

Dorota Gudaniec
Jest zwana „matką polskiej marihuany medycznej”. Ma czwórkę dzieci, zasłynęła z swej upartej walki o życie najmłodszego, sześcioletniego dziś Maksa, który choruje na lekooporną padaczkę. „Wychodziła” zgodę na import oleju z konopi. Podanie oleju z konopi przez dr Bachańskiego radykalnie poprawiło stan dziecka. Z wykształcenia ekonomistka, mieszka pod Wrocławiem. Założycielka i prezeska fundacji Krok Po Korku, której celem jest opieka nad osobami niepełnosprawnymi oraz chorymi i ich rodzinami. Organizatorka seminariów o leczeniu konopiami, współorganizatorka wysłuchania publicznego w Sejmie 8 czerwca 2015, jedna z inicjatorek tej konferencji oraz inicjatywy Lista Oczekujących.

Partyk Jaki
Politolog. Działacz samorządowy, specjalista od marketingu i logistyki. Wiceprezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”, członek klubu „Gazety Polskiej” w Opolu, od 2003 r. w Forum Młodych PiS. W 2006 r. przystąpił do Platformy Obywatelskiej i został wybrany do opolskiej rady miasta, wkrótce potem ponownie związał się z PiS. Wybrany na posła PiS, w 2012 współtworzy nową partię Solidarna Polska oraz klub poselski Zjednoczona Prawica. Pomysłodawca obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej zwiększenia liczby lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych.

Paulina Janowicz
Matka pięcioletniej Julii i trzyletniej, niepełnosprawnej Oli, chorej na ciężką postać padaczki lekoopornej. Leczy dziecko olejem z konopi. Angażuje się w walkę o legalizację terapii cannabisowej w Polsce. Mieszka we Wrocławiu. Absolwentka wydziału prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego – kierunek administracja.

Jerzy Jarosz
Anestezjolog, specjalista leczenia bólu i medycyny paliatywnej. Kierownik Zakładu Anestezjologii Centrum Onkologii w Warszawie (1986 – 2004 i 2010 – 2013), gdzie współtworzył też Poradnię Leczenia Bólu (1986) i Zakład Medycyny Paliatywnej (2005). Współzałożyciel Hospicjum Onkologicznego w Warszawie, jego pierwszy Prezes i wieloletni Lekarz Naczelny – Wolontariusz. Przez 12 lat Konsultant Medycyny Paliatywnej na Mazowszu. Ekspert WHO w programach zwalczania raka.
Prezydent Międzynarodowego Towarzystwa Medycyna Integracyjna. Wykładowca. Współpracownik Instytutu Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej PAN. Od sześciu lat prowadzi badania kliniczne skuteczności produkowanego z konopi leku Sativex w leczeniu bólu.Mateusz Kaczmarczyk
Mieszka w Rybniku, informatyk. Choruje na chorobę Leśniowskiego Crohna (nieswoiste zapalenie jelita). Nieskutecznie leczony m.in. sterydami, sięgnął po konopie, co radykalnie poprawiło stan jego zdrowia. Jak sam przyznaje, robi to nielegalnie. Regularnie jeździ też do Czech, gdzie pali marihuanę. Otwarcie opowiada o swoich doświadczeniach, chce w ten sposób przyczynić się do zmiany prawa.Pavel Kubu
Lekarz, specjalista informatyki medycznej, profilaktyki i zdrowia publicznego, zwłaszcza w dziedzinie uzależnień. Od 2006 r przewodniczący Komisji Etyki w Narodowym Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.
Od 2012 członek komitetu sterującego czeskiej służby zdrowia, a od 2013 w zarządzie organizacji Kopac – ruchu pacjentów medycznej marihuany. Działa też w firmie badawczej Konomed. W obu organizacjach skupia się na badaniu terapii cannabisowej a także edukacji pracowników służby zdrowia, pacjentów i ich opiekunów oraz wspiera rozwój nowych metod profilaktyki i leczenia.

Aleksander Kwaśniewski
W PRL dziennikarz i działacz socjalistycznych organizacji studenckich, minister w ostatnich rządach komunistycznych (1985-1989), przy Okrągłym Stole zwolennik kompromisu z „S”. Po 1989 r. współtwórca Socjaldemokracji RP i przewodniczący SLD. W 1995 r. zwyciężył w II turze Lecha Wałęsę i został prezydentem. Wybory w 2000 r. wygrał ponownie w I turze. Miał udział w wejściu Polski do NATO i UE, angażował się w politykę na rzecz demokratyzacji Ukrainy i w pojednanie polsko-żydowskie. W 2000 r. podpisał restrykcyjną ustawę narkotykową. W 2012 r. został członkiem Światowej Komisji ds. Polityki Narkotykowej (która wzywa da zakończenia „wojny z narkotykami”). Przyznał się do błędu: „Zakładaliśmy, że prawo do za posiadanie nawet minimalnej ilości narkotyków, nawet marihuany, zwiększy skuteczność walki z handlarzami. Zakładaliśmy, że perspektywa więzienia odstraszy ludzi od używania narkotyków i tym samym obniży popyt na nie. Myliśmy się w obu sprawach”. W „Gazecie Wyborczej” postulował, by „nie karać za skręta”.
rać za skręta”.

Wanda Nowicka
Lewicowa działaczka społeczna, feministka. Wicemarszałkini Sejmu.Mandat zdobyła z listy Ruchu Palikota, ale w 2013 r. opuściła klub RP), wcześniej jako bezpartyjna kandydowała z list Solidarności Pracy, Unii Pracy, SLD i Europy Plus. W 1990 r. współzakładała Stowarzyszenia na rzecz Państwa Neutralnego Światopoglądowo Neutrum, a w 1992 r. Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, której przewodzi. Aktywna obrończyni praw reprodukcyjnych kobiet działała, także w europejskiej sieci ASTRA i jako ekspertka WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet. Organizatorka i uczestniczka setek debat, konferencji i inicjatyw. Przyznaje Nagrodę Kryształowego Świecznika za wkład w budowanie świeckiego państwa, zajmuje się takimi kwestiami, jak prawo do in vitro, równościowa edukacja, cierpienia kobiet i dzieci gdy mężczyzna nie płaci alimentów. Opowiada się za jak najszybszą legalizacją medycznej marihuany. Laureatka Nagroda Tęczowego Lauru (2000) i specjalnego wyróżnienia nowojorskiej New School for Social Reasearch (2008)

Piotr Pacewicz
Dziennikarz, aktywista, dr psychologii. W stanie wojenny redaktor podziemnego „Tygodnika Mazowsze”, sekretarz Bronisława Geremka przy Okrągłym Stole. Jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, jej wice naczelny (1995-2010). Twórca głośnych akcji społecznych „Rodzić po ludzku”, „Szkoła z klasą”, „Narkopolacy”, „Media bez kobiet”, „Polska biega”. Feminista, walczy też o prawa osób LGBTQ. Współautor książki „Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu”, autor programu TV i książki „Pociąg osobowy”. Odznaczony Tęczowym Laurem (2000), nagrodą Hiacynt (2008), międzynarodową nagrodą „Tolerancja″ (2007) i Nagrodą Różnorodności Kongresu Kobiet (2014).

Aleksandra PezdaAleksandra Pezda – dziennikarka, publicystka, specjalizuje się w edukacji. Autorka książki „Koniec Epoki Kredy. Internet dla nauczycieli i rodziców” – przewodnika po internecie. Kilkanaście lat publikowała w „Gazecie Wyborczej”, m.in. o tym, jak dzisiejsza szkoła odnajduje się wobec wyzwań cywilizacji cyfrowej. Współautorka i prowadząca wielu konferencji i debat, dotyczących współczesnej edukacji. Prowadzi w radiu TOK FM wtorkowe wieczory, a w nich audycje „Gra w klasy” i „Jestem z miasta”.

Paulina Piechna-Więckiewicz
Działaczka społeczna i samorządowa, od 2006 radna Rady Warszawy, od 2012 wiceprzewodnicząca Rady Krajowej SLD.Wcześniej przewodnicząca Federacji Młodych Socjaldemokratów. Na FB pisze o sobie: „działam wspólnie z innymi młodymi ludźmi w lewicowej partii, uczestniczę w Paradach Równości, w happeningach, wtedy kiedy jest miło ale również wtedy kiedy zewsząd dopada nas agresja a najmilszym epitetem jest ” młody komuch”.

Monika Płatek
Feministka, prawniczka, profesorka w Instytucie Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego. Jest ekspertką i konsultantką wielu organizacji międzynarodowych i krajowych, m.in. OBWE, Open Society Institute w Nowym Jorku , członkinią międzynarodowej rady programowej „Journal of Law and Society”. Założyła i była przez wiele lat prezeską Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej. Wykładała na wielu uniwersytetach na świecie (w Budapeszcie, Oslo, Waszyngtonie, Wilnie). Skupia się na prawach człowieka, w tym kobiet i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, tropi naruszenia prawa i Konstytucji w życiu publicznym. Zdecydowana w sądach, zażarta polemistka, ceniona za występy w mediach.

Dorota Rogowska-Szadkowska
dr nauk medycznych, specjalistka chorób zakaźnych. Pracuje w Zakładzie Medycyny Rodzinnej i Pielęgniarstwa Środowiskowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Współtwórczyni jednego z pierwszych w Polsce oddziałów i poradni zajmujących się chorymi z HIV/AIDS, tym tematem zajmuje się od ponad 20 lat. Autorka ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych o HIV/AIDS, m.in. „Żyć z wirusem. Poradnik dla osób żyjących z HIV”. Ostatnio napisała dobrze udokumentowaną książkę „Krótka historia hipokryzji czyli dowody na istnienie terapeutycznych własności marihuany” (czeka na publikację).

Karol Rogulski
bydgoszczanin, mechanik monter, na rencie Choruje na chorobę Leśniewskiego Crohna, od 2009 leczony m.in. sterydami, po trzech operacjach wycięcia choroby kawałków jelit, ale objawy wracały. W 2012 znalazł w internecie informacje o leczeniu marihuanę medyczną. Próbował kupić na czarnym rynku, ale parę razy „naciął się”, zaczął więc uprawiać własne konopie dobrej jakości. W 2014 r prokuratora postawiła mu zarzut nielegalnej uprawy 17 roślin, dostał dozór policyjny, policja zarekwirowała plantację, lampy a nawet waporizer (urządzenie pozwalajaće wdychać opary). Odbyły się już cztery rozprawy, kolejna – 28 lipca. Rogulskiemu grozi nawet 10 lat więzienia.Bożidar Radisic
Słoweniec, założyciel organizacji Onej propagującej marihuanę zarówno w celach leczniczych, jak rekreacyjnych. – Używanie konopi to ludzkie prawo – mówi. Praktyk leczenia olejem uzyskiwanym z konopi metodą Ricka Simpsona (60 gram marihuany medycznej podawanej doustnie lub w czopkach przez 73 dni). Podaje, że wśród 150 pacjentów chorujących na nowotwory piersi, prostaty, nerek, chłoniaki, a także poważne choroby neurologiczne, jak choroba Parkinsona, epilepsja, stwardnienie zanikowe itp. po kuracji 122 osoby są w dobrym stanie zdrowia, a 17 całkiem wyzdrowiało. Zmarło 11 osób. W 2012 r został zatrzymany przez słwoeńską policję, pod zarzutem nielegalnej uprawy kilku krzaków konopi w swoim ogrodzie. Wypuszczony z aresztu po podjęciu strajk głodowego.

Steph Sherer
Założycielka (2002) i dyrektorka American Safe Access, największej w USA (ponad 50 tys. członków) organizacji zrzeszającej pacjentów, lekarzy, naukowców i obywateli zainteresowanych promowaniem bezpiecznego i legalnego dostępu do marihuany w celów terapeutycznych i naukowych. Sama była pacjentką terapii cannabisowej. ASA przeszkoliła ponad 100 tysięcy osób w USA, współpracowała w zmianach legislacyjnych w 34 stanach. Sherer reprezentowała interesy pacjentów w Kongresie, miała też gościnne wykłady na najlepszych uniwersytetach. Jest uznaną w wielu krajach znawczynią problemu, jak wyrażać interesy pacjentów medycznej marihuany. ASA wypracowała też standardy dystrybucji, uprawy, analizy i produkcji, pakowania i etykietowania medycznej marihuany.

Agnieszka Sieniawska
Od 2011 r. przewodnicząca Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej. Absolwentka prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, po studiach pracowała w inicjatywie społecznej Rzecznika Praw Osób Uzależnionych. Od 2009 r. prowadziła zarówno pomoc prawną, jak i działalność na rzecz zmiany prawa narkotykowego. Autorka części prawnej raportów Rzecznika Praw Osób Uzależnionych z 2011 r. i 2013 r. Brała udział w pracach nad nowelizacją prawa narkotykowego (2011). Od 2008 r. koordynatorka programu European Drug Policy Inititive prowadzonego przez węgierską organizację Hungarian Civil Liberties Union.

Stanisław Sojka
Słynny wokalista jazzowy i popowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor, aranżer. Debiutował w chórze kościelnym, w wieku 14 lat był kościelnym organistą. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach. Mając 19 lat debiutował głośnym recitalem w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Pierwsza Złotą Płytę zdobył już w wieku 23 lat. Grał i śpiewał z triem Karolaka, Wojciechem Urbaniakiem, a także z Rayem Charlesem i Tadeuszem Nalepą. W 1991 r. nagrał słynną płytę Acoustic, a Polskę podbiła piosenka „Tolerancja (na miły Bóg)”, napisaną na koncert na rzecz chorych na AIDS, którego był jednym z inicjatorów. Komponował muzykę i śpiewał sonety Szekspira, a także „Tryptyk rzymski” Karola Wojtyły. Śpiewa teksty wielu poetów. Oddawał muzyczny hołd Agnieszce Osieckiej i Czesławowi Niemenowi. W 2011 r. otrzymał Grand Prix Festiwalu w Opolu za całokształt twórczości. Angażował się politycznie w kampanię PiS w 2005 r. oraz w liczne akcje społeczne m.in. w projekcie „Mama Afryka”. Jego występ na naszej konferencji – nieodpłatny – jest kolejnym gestem społecznym artysty.

Adam Wierzba
Jego przypadek jest głośny w sieci. Jak podaje, w 112 dni wyleczył się z chłoniaka anaplastycznego przy pomocy oleju z konopi. Wylicza, że kosztowało go to 35 tys. zł. Jednocześnie zamienił dietę na głównie warzywną i nie używał żadnych innych lekarstw. Mieszka w wiosce pod Gdańskiem, przed chorobą grał w piłkę nożną, obecnie pracuje na lotnisku.

Jerzy Zięba
Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą, ale od 20 lat zajmuje się naturoterapią – stosuje i propaguje naturalne metody leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom. Publikuje artykuły w prasie, prowadzi wykłady, występuje w stacjach telewizyjnych. Jest dyplomowanym hipnoterapeutą klinicznym w Australii i USA. Ma liczne grono entuzjastycznych zwolenników i naśladowców.      

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content