Posłowie Sojuszu zamierzają złożyć poprawkę dotyczącą legalizacji marihuany do celów medycznych. Na razie nie są znane dokładne informacje na temat szczegółów tej poprawki. Dotychczas pod wnioskiem podpisało się 17 posłów.

” Marihuana, podobnie jak inne narkotyki, np. morfina, mogą być stosowane do celów medycznych przy leczeniu różnych chorób. Do użytku na tej zasadzie dopuszczona jest w wielu krajach europejskich. W związku z tym konieczne jest doprowadzenie do takiego stanu, żeby można było marihuanę legalnie stosować jako lek również w Polsce ” – tłumaczy były minister zdrowia Marek Balicki… Poseł Sojuszu przekonuje, że marihuana pomaga, m.in. w leczeniu chorób nowotworowych, stwardnienia rozsianego, jaskry i minimalizuje ból. Obecnie stosowana jest jako środek leczniczy m.in. w Holandii, niektórych kantonach Szwajcarii, Kanadzie i 14 stanach USA. SLD chce również by osoby, które posiadają przy sobie „nieznaczną ilość narkotyku przeznaczoną na własny użytek” nie były karane. Balicki zapowiedział, iż będzie dążył do doprecyzowania owej „nieznacznej ilości”. Jeżeli nowelizacja zostanie przyjęta, prokurator będzie mógł odstąpić od postępowania przeciwko osobie, która posiada określoną ilość marihuany w sytuacji, gdy uzna, że karanie jej byłoby „niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu”.

źródła: żk, tvn24.pl http://www.wprost.pl/

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content