Poniższy tekst to apel pacjentów o jak najszybsze uniewinnienie Jakuba oraz o natychmiastowy zwrot oleju z konopi dla chorych, którzy na niego czekają!

Wobec informacji o zatrzymaniu, a następnie postawieniu zarzutu popełnienia zbrodni Jakubowi Gajewskiemu za sprowadzenie nielegalnego w Polsce oleju RSO, leku, który ratował życie jego najbliższych, jako pacjenci i rodzice pacjentów wyrażamy swoje oburzenie i zaniepokojenie taką praktyką wprowadzoną w życie tydzień po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny postanowienia sygnalizacyjnego w sprawie sprzeczności z Konstytucją przepisów sankcjonujących leczenie substancjami zawartymi w konopiach indyjskich.

Moralnym obowiązkiem każdego człowieka jest ratowanie zdrowia i życia osób najbliższych wobec bezradności medycyny konwencjonalnej nawet kosztem własnej odpowiedzialności karnej. Pacjenci i rodzice pacjentów tzw. lekoopornych i chemioopornych, w stanach terminalnych, skazani na leczenie tradycyjnymi i znanymi od tysięcy lat środkami pochodzącymi z natury – znają się ze sobą i tworzą skonsolidowane środowisko. Wymieniamy się wiedzą, informacjami, spostrzeżeniami, obserwacjami skuteczności leczenia, pomagamy sobie w zdobywaniu literatury, informacji, kontaktów do specjalizujących się w takim leczeniu lekarzy, do zagranicznych aptek, krajów, w których bez narażania na odpowiedzialność karną można przejść skuteczną – ale w Polsce zakazaną – terapię.

Nie wszystkich stać na wyjazd z kraju i podjęcie leczenia za granicą. Leczymy więc siebie lub naszych najbliższych w Polsce, w poczuciu stałego zagrożenia zatrzymaniem, aresztowaniem, karą pozbawienia wolności, represjami, narażeniem naszych bliskich chorych wśród których są śmiertelnie chore dzieci na pogorszenie stanu zdrowia w razie naszego zatrzymania i odebrania leku, co wiąże się z przerwaniem terapii.

Świat nie kwestionuje leczniczych właściwości substancji zawartych w konopiach i ich skuteczności. Terapie takie są legalnie prowadzone w innych krajach, a w ramach terapii eksperymentalnych także w Polsce, z niestety ograniczoną liczbą i schorzeń i pacjentów kwalifikowanych do takiego leczenia. Jedyny dostępny w polskich aptekach lek na bazie tzw. „marihuany” Sativex ma zastosowanie w przypadku chorych na stwardnienie rozsiane i jest bezużyteczny w chorobach nowotworowych i padaczkach, a koszt miesięcznej terapii przekracza finansowe możliwości przeciętnie nawet sytuowanego człowieka.

W tej sytuacji podejmowanie działań procesowych wymierzonych w samodzielnie leczących się ludzi lub w ich bliskich oraz zatrzymywanie leku – ocenić należy jako działanie wymierzone przeciwko zdrowiu i życiu śmiertelnie chorych ludzi. Faktem jest, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy uznane przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z Konstytucją i organy wymiaru sprawiedliwości zmuszone są do ich stosowania dopóki Sejm przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii nie znowelizuje.

Zarówno osiągnięcia medycyny i aktualna wiedza medyczna, jak i stanowisko Trybunału Konstytucyjnego muszą mieć wpływ na sposób prowadzenia takich postępowań oraz właściwą ocenę stopnia społecznej szkodliwości czynów polegających przecież na ratowaniu życia osób danemu człowiekowi najbliższych lub życia i zdrowia jego samego. Stwierdzić należy, że ratowanie życia ludzkiego nawet przy pomocy środka w Polsce zakazanego – nie jest zachowaniem nacechowanym jakimkolwiek stopniem społecznej szkodliwości.

Z tego powodu apelujemy do organów prowadzących postępowania przeciwko pacjentom i ich bliskim o umorzenie tych postępowań z uwagi na brak stopnia społecznej szkodliwości czynów polegających na ratowaniu zdrowia i życia środkami leczniczymi stosowanymi w innych krajach świata i powszechnie akceptowanymi medycznie.

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
15 komentarzy
 1. Do Autorów 9 lat temu

  Do Autorów apelu: lepiej zrobić petycję i puścić ją w świat, by pokazać wysokie poparcie. Może mieć to jakiś wpływ na rzeczywistość w związku z projektem Solidarnej Polski co do legalizacji marihuany do celów leczniczych. Z obecnym poparciem nie ma szans przejść.

 2. Halina 9 lat temu

  Mam międzybłoniaka opłucnej złośliwego,nieoperacyjny
  Mam nadzieję,że olej konopny mi pomoże
  Proszę o pomoc w zdobyciu go

 3. Zofia Ajarrai 9 lat temu

  nie wolno karac za chec leczenia się ,skoro medycyna nie daje ready, kazdy ma miec prawo wyboru!!!! prosze o uniewinnienie Jakuba Gajewskiego i zwrot oleju z konopi!

 4. Titsian 9 lat temu

  Ja subskrybuje zakup oleju konopnego z Amazon.com ( link http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0099PD2MK?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00 ) i nie tylko. Kupuję konopne mleko i konopne białko i jakoś nikt nie przyczepił sie do tej pory do mnie. ( http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_fb_0_7?url=search-alias%3Ddrugstore&field-keywords=hemp+protein&sprefix=Hemp+pr%2Cpets%2C238 ) To jest link do produktow białkowych z konopii. Mleko konopne jest w każdym supermarkecie np. w Sainsbury ( http://www.sainsburys.co.uk/shop/gb/groceries/braham—murray-good-hemp-milk–original-1l ) . Naprawdę nie rozumie polskich władz. Cieszę sie ze żyje poza granicami. Jak tylko uda Ci się pozytywnie wyjsć z tej przykrej sytuacji to lecz swoich za granicą. Wyjdzie Ci taniej , lub dawaj im linki do produktow w internecie. Pozdrawiam i życzę pozytywnego rozwiązania ogólnopolskiego problemu.
  PS. Problem zostanie rozwiązany jak dzieciak jakiegoś ministra zachoruje i medycyna konwencjonalna rozłoży ręce. Wtedy w obliczu „prawdy” albo będzie osaczonym , nielegalnym , zaszczutym, itd , albo swoimi wpływami zmieni przepisy. Tak było w Angli z marihuaną i gejami (to tylko wzmianka, nie mam nic przeciwko )

 5. zrytekk 9 lat temu

  Ty co napisałeś żeby chłopak się cieszył że nie ma oskarżenia o oszustwo za przeproszeniem pierdol##j się w głowie a i tak wątpię że ci coś pomoże poczytaj trochę o właściwościach konopi a potem się wypowiadaj, ma setki zastosowań nie tylko medycznych aczkolwiek te są b.ważne. To właśnie przez takich jak ty i tobie podobnych jest tak jak jest, popatrzmy na Chechy tam zaczęło się od identycznej sytuacji oskarżono staruszkę bo robiła olej, masło, maści itd.i dawała je za darmo, lekarze i pacjenci wstawiLi się za nią i dzięki temu teraz jest tam tak jak jest, możliwość posiadania 5 roślin na własny użytek. Niewiem czy wiesz ze kiedy się leczysz możesz wybrać preparaty nie zawierające substancji psychoaktywnych czyli bez tak zwanego „haju” napewno byś to tak nazwał ty i tobie podobni bo Gównoooooo o tym wiesz a się wypowiadasz miałeś chorego w rodzinie???? Co mu nic nie pomagało a konopie tak!!!! Ciekawy jestem co byś wtedy powiedział jaką byś miał opinie. Wiec jak masz takie farmazony pisać to nic nie pisz…….

 6. ja 9 lat temu

  A jaka jest skutecznosc konopii?? Sprawdzal ktos?

  Nie czekaj czekaj przeciez nikt nie sprawdzal a opinie to tylko kraza po internecie jak bajki po swiecie 😉

  Powinien sie chlopak cieszyc ze nie ma oskarzenia o oszukiwanie ludzi.

  • zrytekk 9 lat temu

   Do ciebie ten komentarz na dole
   zrytekk

  • Marcin z Piły 9 lat temu

   http://www.ukryteterapie.pl – sprawdź, przeczytaj książkę, a włosy dęba Tobie staną!!!!

 7. Maciej Kawiak 9 lat temu

  Nikt nie ma prawa zabraniać stosowania roślin, które stworzyła natura w szczególności dlatego, że:

  1. Alkohol jest narkotykiem twardym, którym handluje państwo i jest to jeden z najgorszych w skutkach narkotyków, posiadający najbardziej destrukcyjny wpływ na całe społeczeństwa.
  2. Konopie są narkotykiem miękkim i zostało potwierdzone i udokumentowane, że mają szczególne zastosowanie medyczne.
  3. Jakub działał w dobrej wierze a jego intencje da się uzasadnić.
  4. Skuteczność chemioterapii wynosi 2%.

  Jeśli prawo jest złe i godzi w człowieczeństwo – nie jest wtedy prawem a represją.

 8. Górska Helena 9 lat temu

  A kiedy wsadzą do ciupy tych, którzy przyczyniają się do uśmiercania tysiące istnień przez stosowanie chemioterapii? Nie dosyć że trwonią miliardy zł. na tą truciznę która i tak zabija, a można by przeznaczyć te ogromne sumy na pożyteczne cele np. dokształcanie „lekarzy” w dziedzinie medycyny naturalnej, która w połączeniu z medycyną akademicką dawałaby zamierzone efekty! Chora służba zdrowia! Czas to zmienić!

 9. nina 9 lat temu

  PROSZE WAS hie piszcie takich komentarzy :Komuna hie popusci ” albo :juz po chlopie ” to ma pomoc JAKUBOWI ???!!!! SLOWO MA WIELKA MOC – wiec uzywajmy slow pelnych empatii ,ciepla , zrozumiena A sprawiedliewosci stanie sie ZADOSC ! JAKUB JEST I BEDZIE NA WOLNOSCI -RATUJE INNYM ZYCIE . NIE MA KARY DLA BOHATEROW „

 10. Mrówa 9 lat temu

  Zniszczyć taki chory system !!!

 11. Adrian Rudak 9 lat temu

  Ratujmu siebie i innych kazdymi srodkami !

 12. Elzbieta Wyroba 9 lat temu

  Nikt nie ma prawa zabraniać nam wyboru metody leczenia.

 13. Małgorzata Markiewicz 9 lat temu

  Nikt nie ma prawa zabraniać nam wyboru metody leczenia, skoro tzw. konwencjonalne zawiodły na całej linii.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content