Poniższy tekst to apel pacjentów o jak najszybsze uniewinnienie Jakuba oraz o natychmiastowy zwrot oleju z konopi dla chorych, którzy na niego czekają!

Wobec informacji o zatrzymaniu, a następnie postawieniu zarzutu popełnienia zbrodni Jakubowi Gajewskiemu za sprowadzenie nielegalnego w Polsce oleju RSO, leku, który ratował życie jego najbliższych, jako pacjenci i rodzice pacjentów wyrażamy swoje oburzenie i zaniepokojenie taką praktyką wprowadzoną w życie tydzień po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny postanowienia sygnalizacyjnego w sprawie sprzeczności z Konstytucją przepisów sankcjonujących leczenie substancjami zawartymi w konopiach indyjskich.

Moralnym obowiązkiem każdego człowieka jest ratowanie zdrowia i życia osób najbliższych wobec bezradności medycyny konwencjonalnej nawet kosztem własnej odpowiedzialności karnej. Pacjenci i rodzice pacjentów tzw. lekoopornych i chemioopornych, w stanach terminalnych, skazani na leczenie tradycyjnymi i znanymi od tysięcy lat środkami pochodzącymi z natury – znają się ze sobą i tworzą skonsolidowane środowisko. Wymieniamy się wiedzą, informacjami, spostrzeżeniami, obserwacjami skuteczności leczenia, pomagamy sobie w zdobywaniu literatury, informacji, kontaktów do specjalizujących się w takim leczeniu lekarzy, do zagranicznych aptek, krajów, w których bez narażania na odpowiedzialność karną można przejść skuteczną – ale w Polsce zakazaną – terapię.

Nie wszystkich stać na wyjazd z kraju i podjęcie leczenia za granicą. Leczymy więc siebie lub naszych najbliższych w Polsce, w poczuciu stałego zagrożenia zatrzymaniem, aresztowaniem, karą pozbawienia wolności, represjami, narażeniem naszych bliskich chorych wśród których są śmiertelnie chore dzieci na pogorszenie stanu zdrowia w razie naszego zatrzymania i odebrania leku, co wiąże się z przerwaniem terapii.

Świat nie kwestionuje leczniczych właściwości substancji zawartych w konopiach i ich skuteczności. Terapie takie są legalnie prowadzone w innych krajach, a w ramach terapii eksperymentalnych także w Polsce, z niestety ograniczoną liczbą i schorzeń i pacjentów kwalifikowanych do takiego leczenia. Jedyny dostępny w polskich aptekach lek na bazie tzw. „marihuany” Sativex ma zastosowanie w przypadku chorych na stwardnienie rozsiane i jest bezużyteczny w chorobach nowotworowych i padaczkach, a koszt miesięcznej terapii przekracza finansowe możliwości przeciętnie nawet sytuowanego człowieka.

W tej sytuacji podejmowanie działań procesowych wymierzonych w samodzielnie leczących się ludzi lub w ich bliskich oraz zatrzymywanie leku – ocenić należy jako działanie wymierzone przeciwko zdrowiu i życiu śmiertelnie chorych ludzi. Faktem jest, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy uznane przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z Konstytucją i organy wymiaru sprawiedliwości zmuszone są do ich stosowania dopóki Sejm przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii nie znowelizuje.

Zarówno osiągnięcia medycyny i aktualna wiedza medyczna, jak i stanowisko Trybunału Konstytucyjnego muszą mieć wpływ na sposób prowadzenia takich postępowań oraz właściwą ocenę stopnia społecznej szkodliwości czynów polegających przecież na ratowaniu życia osób danemu człowiekowi najbliższych lub życia i zdrowia jego samego. Stwierdzić należy, że ratowanie życia ludzkiego nawet przy pomocy środka w Polsce zakazanego – nie jest zachowaniem nacechowanym jakimkolwiek stopniem społecznej szkodliwości.

Z tego powodu apelujemy do organów prowadzących postępowania przeciwko pacjentom i ich bliskim o umorzenie tych postępowań z uwagi na brak stopnia społecznej szkodliwości czynów polegających na ratowaniu zdrowia i życia środkami leczniczymi stosowanymi w innych krajach świata i powszechnie akceptowanymi medycznie.

15 komentarzy
 1. Do Autorów 6 lat temu

  Do Autorów apelu: lepiej zrobić petycję i puścić ją w świat, by pokazać wysokie poparcie. Może mieć to jakiś wpływ na rzeczywistość w związku z projektem Solidarnej Polski co do legalizacji marihuany do celów leczniczych. Z obecnym poparciem nie ma szans przejść.

 2. Halina 6 lat temu

  Mam międzybłoniaka opłucnej złośliwego,nieoperacyjny
  Mam nadzieję,że olej konopny mi pomoże
  Proszę o pomoc w zdobyciu go

 3. Zofia Ajarrai 6 lat temu

  nie wolno karac za chec leczenia się ,skoro medycyna nie daje ready, kazdy ma miec prawo wyboru!!!! prosze o uniewinnienie Jakuba Gajewskiego i zwrot oleju z konopi!

 4. Titsian 6 lat temu

  Ja subskrybuje zakup oleju konopnego z Amazon.com ( link http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0099PD2MK?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00 ) i nie tylko. Kupuję konopne mleko i konopne białko i jakoś nikt nie przyczepił sie do tej pory do mnie. ( http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_fb_0_7?url=search-alias%3Ddrugstore&field-keywords=hemp+protein&sprefix=Hemp+pr%2Cpets%2C238 ) To jest link do produktow białkowych z konopii. Mleko konopne jest w każdym supermarkecie np. w Sainsbury ( http://www.sainsburys.co.uk/shop/gb/groceries/braham—murray-good-hemp-milk–original-1l ) . Naprawdę nie rozumie polskich władz. Cieszę sie ze żyje poza granicami. Jak tylko uda Ci się pozytywnie wyjsć z tej przykrej sytuacji to lecz swoich za granicą. Wyjdzie Ci taniej , lub dawaj im linki do produktow w internecie. Pozdrawiam i życzę pozytywnego rozwiązania ogólnopolskiego problemu.
  PS. Problem zostanie rozwiązany jak dzieciak jakiegoś ministra zachoruje i medycyna konwencjonalna rozłoży ręce. Wtedy w obliczu „prawdy” albo będzie osaczonym , nielegalnym , zaszczutym, itd , albo swoimi wpływami zmieni przepisy. Tak było w Angli z marihuaną i gejami (to tylko wzmianka, nie mam nic przeciwko )

 5. zrytekk 6 lat temu

  Ty co napisałeś żeby chłopak się cieszył że nie ma oskarżenia o oszustwo za przeproszeniem pierdol##j się w głowie a i tak wątpię że ci coś pomoże poczytaj trochę o właściwościach konopi a potem się wypowiadaj, ma setki zastosowań nie tylko medycznych aczkolwiek te są b.ważne. To właśnie przez takich jak ty i tobie podobnych jest tak jak jest, popatrzmy na Chechy tam zaczęło się od identycznej sytuacji oskarżono staruszkę bo robiła olej, masło, maści itd.i dawała je za darmo, lekarze i pacjenci wstawiLi się za nią i dzięki temu teraz jest tam tak jak jest, możliwość posiadania 5 roślin na własny użytek. Niewiem czy wiesz ze kiedy się leczysz możesz wybrać preparaty nie zawierające substancji psychoaktywnych czyli bez tak zwanego “haju” napewno byś to tak nazwał ty i tobie podobni bo Gównoooooo o tym wiesz a się wypowiadasz miałeś chorego w rodzinie???? Co mu nic nie pomagało a konopie tak!!!! Ciekawy jestem co byś wtedy powiedział jaką byś miał opinie. Wiec jak masz takie farmazony pisać to nic nie pisz…….

 6. ja 6 lat temu

  A jaka jest skutecznosc konopii?? Sprawdzal ktos?

  Nie czekaj czekaj przeciez nikt nie sprawdzal a opinie to tylko kraza po internecie jak bajki po swiecie 😉

  Powinien sie chlopak cieszyc ze nie ma oskarzenia o oszukiwanie ludzi.

  • zrytekk 6 lat temu

   Do ciebie ten komentarz na dole
   zrytekk

  • Marcin z Piły 6 lat temu

   http://www.ukryteterapie.pl – sprawdź, przeczytaj książkę, a włosy dęba Tobie staną!!!!

 7. Maciej Kawiak 6 lat temu

  Nikt nie ma prawa zabraniać stosowania roślin, które stworzyła natura w szczególności dlatego, że:

  1. Alkohol jest narkotykiem twardym, którym handluje państwo i jest to jeden z najgorszych w skutkach narkotyków, posiadający najbardziej destrukcyjny wpływ na całe społeczeństwa.
  2. Konopie są narkotykiem miękkim i zostało potwierdzone i udokumentowane, że mają szczególne zastosowanie medyczne.
  3. Jakub działał w dobrej wierze a jego intencje da się uzasadnić.
  4. Skuteczność chemioterapii wynosi 2%.

  Jeśli prawo jest złe i godzi w człowieczeństwo – nie jest wtedy prawem a represją.

 8. Górska Helena 6 lat temu

  A kiedy wsadzą do ciupy tych, którzy przyczyniają się do uśmiercania tysiące istnień przez stosowanie chemioterapii? Nie dosyć że trwonią miliardy zł. na tą truciznę która i tak zabija, a można by przeznaczyć te ogromne sumy na pożyteczne cele np. dokształcanie “lekarzy” w dziedzinie medycyny naturalnej, która w połączeniu z medycyną akademicką dawałaby zamierzone efekty! Chora służba zdrowia! Czas to zmienić!

 9. nina 6 lat temu

  PROSZE WAS hie piszcie takich komentarzy :Komuna hie popusci ” albo :juz po chlopie ” to ma pomoc JAKUBOWI ???!!!! SLOWO MA WIELKA MOC – wiec uzywajmy slow pelnych empatii ,ciepla , zrozumiena A sprawiedliewosci stanie sie ZADOSC ! JAKUB JEST I BEDZIE NA WOLNOSCI -RATUJE INNYM ZYCIE . NIE MA KARY DLA BOHATEROW “

 10. Mrówa 6 lat temu

  Zniszczyć taki chory system !!!

 11. Adrian Rudak 6 lat temu

  Ratujmu siebie i innych kazdymi srodkami !

 12. Elzbieta Wyroba 6 lat temu

  Nikt nie ma prawa zabraniać nam wyboru metody leczenia.

 13. Małgorzata Markiewicz 6 lat temu

  Nikt nie ma prawa zabraniać nam wyboru metody leczenia, skoro tzw. konwencjonalne zawiodły na całej linii.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content