Denver, Kolorado: dane przedstawione przez raport Departamentu Zdrowia Publicznego i Środowiska w USA wykazują, iż legalizacja posiadania oraz sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych nie zmieniło poziom spożywania marihuany wśród młodzieży.

Badania ujawniły, że w 2017 roku spośród przebadanych nastolatków 19% przyznało, iż spożywa susz z konopi. W 2013 roku badanie wykazało 20%, a zatem możemy obserwować nawet niewielki spadek procentowy. Przypomnijmy, że legalizacja została w tym stanie przegłosowana w listopadzie 2012 roku, zaś sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych rozpoczęła się 1 stycznia 2014 roku.

Co ciekawe, odsetek użytkowników konopi wśród młodzieży w Kolorado jest bardzo zbliżony do średniej krajowej. Nieznacznie wzrosło natomiast spożycie wśród dorosłych, za co odpowiedzialna jest głównie zwyżka konsumpcji wśród tzw. „młodych dorosłych”.

Analiza jest zgodna z wieloma poprzednimi badaniami, które jasno stwierdzają, że legalizacja marihuany do celów medycznych, czy też do celów rekreacyjnych nie powoduje wzrostu spożycia marihuany wśród młodych ludzi.

 

NORML.ORG

Jakub Gajewski
1 komentarz
  1. Rafał 2 lata temu

    Zalegalizować i po sprawie.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2020  -  Made on blunt. -  underground.  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account